آثار گارنیک درهاکوپیان به نمایش گذاشته می شود

حضور هنرمند غایب پس از ۳۸ سال | عکس

«هنرمند غایب»، عنوان نمایشگاهی است که در قالب ۷۰ اثر، ۵۰ سال فعالیت هنری گارنیک درهاکوپیان را مرور می‌کند.

  1. ۸ ماه،۲ هفته قبل
  2. ۰
هنر
نوآوران -

چهارمین نمایشگاه بازخوانی هنر مدرن ایران که به همت گالری آریا برگزار می‌شود، عصر جمعه ۲۱ آبان ماه، آثار گارنیک درهاکوپیان، نقاش پیشکسوت ایران را به نمایش می گذارد.


آریا شکوهی مدیر گالری آریا در این باره گفت: «در چهارمین نمایشگاه که در گالری آریا و با کمک موسسه ماه مهر برگزار می‌شود آثار گارنیک درهاکوپیان به نمایش گذاشته می شود.»


او افزود : «درهاکوپیان یکی از نقاشان قدیمی ایران است که پیش از این با تالار قندریز همکاری می‌کرد. این همکاری حتی به زمانی می‌رسد که این تالار با عنوان تالار ایران شناخته می‌شد.»


مدیر گالری آریا گفت: «این هنرمند نزدیک به ۳۸ سال است که آثارش را به نمایش نگذاشته است و تنها در خانه مشغول خلق اثر است. ما در این نمایشگاه می‌خواهیم یک بازخوانی انجام دهیم و از همین منظر از میان دوره‌های مختلف کاری این هنرمند، بهترین ها را انتخاب کرده‌ایم.»


شکوهی ادامه داد: «ما تا به حال نزدیک به هفتاد اثر از ۵۰ سال فعالیت هنری این هنرمند را گزینش کرده‌ایم که امکان دارد تعداد این‌ها در هر دو گالری آریا و ماه مهر افزایش پیدا کند.»


نمایش آثار گارنیک درهاکوپیان از عصر ۲۱ آبان ماه به طور همزمان در دو گالری آریا و ماه مهر افتتاح می‌شود و تا ۱۹ آذر ماه در محل این دو گالری دایر خواهد بود.

البوم