نگاهی به مجموعه تلویزیونی موفق «فلش»

قهرمانانی از جنس سرعت به نجات دنیا برمی‌خیزند

فلش هم مانند پیکان‌دار سبز یکی از شخصیت‌های ابرقهرمانی داستا‌ن‌های دی سی کامیکس است که برای اولین‌بار در ژانویه 1940  رونمایی شد. اگر در سریال «پیکان» تنها بخشی از مبارزات الیور کویین با تکنولوژی و دانش در ارتباط است، در سریال «فلش/The Flash» پایه اصلی داستان و شکل‌گیری شخصیت فلش از یک تحقیق و آزمایش علمی آغاز می‌شود.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
the Flash
نوآوران -

بری آلن به «صاعقه» تبدیل می‌شود
ماجرا از جایی شروع می‌شود که فلش یا همان بری الن (Barry Allen) که قبل از ساخت این سریال در مجموعه «پیکان/Arrow» حضور پیدا کرده بود، به خاطر برخورد صاعقه ای چندین ماه به کما می‌رود. صاعقه‌ای که سر منشاء آن انفجار «پردازشگر شتاب‌دهنده ذرات»ی است که در آزمایشگاه استار سیتی زیر نظر دکتر هریسون ویلز _یکی از شخصیت‌های منفی سریال که تا فصل سوم به شکل‌های متفاوتی حضور دارد_ در حال انجام است. البته فقط این بری آلن نیست که تحت تاثیر این ذرات شتاب‌دهنده قرار می‌گیرد در واقع بری آلن جزو معدود انسان‌هایی است که بعد از تبدیل شدن به «فلش» یا «صاعقه/تندر» به صورت معقولی رفتار می‌کند و سعی می‌کند به انسان‌ها کمک کند. اما این ابرانسان‌هایی که به خاطر تحت تاثیر ذرات قرار گرفتن به ویژگی‌ها و قدرت‌های خاصی دست پیدا کردند همان تبهکاران جدیدی هستند که بری آلن باید با آنها مبارزه کند. البته او که از طرفداران الیور کویین است، او را فراموش نمی‌کند و هر چند وقت یک‌بار به استارلینگ سیتی باز می‌گردد و تیم الیور را در مبارزاتشان همراهی می‌کند. با این حال فقط الیور کویین نیست که به کمک نیاز دارد، گاهی هم بری آلن به تیم پر قدرت کماندار نیاز پیدا می‌کند و آنها هم به موقع برای کمک به او در سنترال سیتی حاضر می‌شوند. برای همین است که آنهایی که سریال‌های موازی را دنبال می‌کنند باید این سریال‌ها را در کنار همدیگر ببیند تا متوجه داستان‌ها و اتفاقات هر دو سریال بشوند.

هریسون ولز یا فلش ریورز

مبارزه «فلش» با دشمنانی هم‌جنس خودش

بری آلن تا پیش از آنکه به فلش تبدیل شود به همراه پدرخوانده اش جو در مقر پلیس کار می‌کند. او دانشمند یا به نوعی کارشناس بررسی محل جرم است. وقتی بری تنها یازده سال بیشتر نداشت، مادرش توسط موجودی عجیب به قتل می‌رسد. موجودی که پلیس سنترال سیتی نمی‌تواند وجودش را باور کند به همین دلیل پدر بری را به اشتباه برای قتل همسرش دستگیر و زندانی می‌کنند اما بری که می‌داند پدرش بی‌گناه است متخصص بررسی صحنه جرم پلیس می‌شود تا از راز قتل مادرش پرده بردارد. او در کنار دوست پدرش، جو وست پلیس سنترال سیتی و دخترش آیریس بزرگ می‌شود. مهم‌ترین ضدقهرمانانی که بری آلن با آنها مبارزه می‌کند، قهرمانان شروری نیستند که به خاطر ذره‌های شتاب‌دهنده تبدیل به موجودات شگفت‌انگیز شده اند. مهم‌ترین دشمنان او، افرادی با توانایی مانند خودش هستند؛ یعنی دویدن با سرعت بسیار «فلش 2» و «زوم»  هستند که بری باید به ترتیب آنها را در فصل‌های اول، دوم و سوم شکست دهد. «فلش 2» به دلیل شکستن خط زمانی در گذشته(زمان حال و در زمان زندگی بری آلن) گیر افتاده است و «زوم» هم که از جهانی موازی به کره زمین آمده، هر دوی آنها به خاطر دلایل شخصی نیازمند گرفتن سرعت بری آلن هستند. به همین دلیل آنها به مهم‌ترین و سرسخت‌ترین دشمنان بری تبدیل می‌شوند. مجموعه فلش برای اولین بار در تاریخ ۷ اکتبر ۲۰۱۴ از شبکه سی دابلیو پخش شد و تاکنون در سایت معتبر IMDB امتیاز ۸٫۳ را به دست آورده است. طبق آمار گزارش شده اپیزود اول از فصل اول این مجموعه تلویزیونی پر بیننده‌ترین اپیزود در بین اپیزودهای تمام مجموعه‌های تلویزیونی در تاریخ شبکه سی دابلیو تا به امروز بوده است. حتی باید گفت در مقایسه با سریال«پیکان»، مجموعه فلش بینندگان بیشتری را توانسته به خودش جلب کند. طبق آمار بینندگان این سریال در هر فصل بیش از 4 میلیون نفر بوده اند.

زوم/zoom

«فلش» هم به قهرمانان فیلم«لیگ عدالت»پیوست

زمانی که ساخت سریال«سوپرگرل/SuperGirl» آغاز شد، به دلیل این‌که این سریال محصول شبکه CBS و سریال‌های فلش و ارو محصول شبکه CWبودند، حضور شخصیت‌های این سریال‌ها در کنار هم بعید به نظر می‌رسید. اما با اعلام تهیه‌کنندگان مشترک این سریال‌ها، قرار شد که «فلش» در کنار «سوپرگرل» گاهی حضور پیدا کند و او را در مبارزاتش همراهی کند.اما حضور این اَبَرقهرمان در سینما فعلا به 17 نوامبر سال 2017 موکول شده است. زمانی که فیلم«لیگ عدالت» پنجمین فیلم در دنیای سینمایی دی سی کامیکس به کارگردانی زک اسنایدر اکران خواهد شد. شنیده‌ها حاکی از آن است که فلش در این فیلم در کنار بتمن، زن شگفت انگیز ،آکوامن، سایبورگ از دیگر شخصیت‌های دی سی کامیکس به مبارزه با شرارت برخواهد خواست. اولین تریلر رسمی از این فیلم سینمایی هم چند روز پیش منتشر شد.

وقتی بری آلن قدیمی نقش پدر را برعهده می‌گیرد

یکی از نکات قابل توجه در این سریال، بازی جان ویسلی شیپ در نقش پدر بری آلن، به نام هنری آلن است. ویسلی شیپ در مجموعه تلویزیونی«فلش»ی که در سال 1990 ساخته شده بود، نقش بری آلن را بازی می‌کرد. البته این سریال در شبکه CBS تولید شده بود .