انصاریان در گفت و گو با نوآوران:

به‌دنبال تجارب مختلف در بازیگری هستم

علی انصاریان فوتبالیست و بازیگر سینما و تلویزیون از فعالیت‌های جدید خود سخن به میان آورد.

  1. ۸ ماه قبل
  2. ۰
انصاریان
نوآوران -

علی انصاریان بازیگر سریال «آسپرین» در گفت‌وگو با نوآوران با اشاره به اینکه در قالب‌های مختلف سعی کردم مقابل دوربین ظاهر شوم، اظهار داشت: تجربه بازی در ۱۰ فیلم مختلف را دارم که هر کدام تفاوت آشکاری با یکدیگر داشتند ولی صورت و بدن یا حتی نوع صحبت کردن افراد می‌تواند به برخی شخصیت‌ها او را نزدیک کند، البته نقش‌های که بازی کردم از زندگی و ذهن خودم دور نبوده است.

وی در همین رابطه اضافه کرد: البته باید یک سری از نقش ها مانند پدر بودن را باور کرد که درفیلم «حس خوب زندگی» با توجه به اینکه پدر بودن را تجربه نکرده‌ام برای ایفای آن نقش به پدرم رجوع کردم و با نگاه به تجربه وی توانستم در آن کاراکترظاهر شوم.

این بازیگر با اعلام اینکه در «آسپرین» کاراکتری را بازی کردم که به صورت ناخواسته وارد جریان روایی این اثر می شود، گفت: نقشی که در سریال فرهاد نجفی ایفا می‌کنم واقعا به صورت ناخودآگاه وارد بازی در متن داستان می‌شود، همین ناخوادگاه بودن و غافلگیری که برای این کاراکتر در فیلم رخ می‌دهد من را برای نقش‌آفرینی در آن راغب کرد زیرا زمانی که شاهد بازی شخصیت‌ها با یکدیگر می‌شود، خودش هم وارد بازی می‌شود و ثابت می‌کند که اون هم مثل دیگران خوب بازی می‌کند.

انصاریان با اعلام این‌که سعی کردم نقش‌های را ایفا کنم که از باور مردم دور نباشد، بیان کرد: علاقه دارم کاراکتری را مقابل دوربین ایفا کنم که در ابتدا باید آن را به مخاطب ثابت کنم در ضمن هیچ رگه‌ای از بازی در آسپرین را در دیگر فیلم‌های که در آن به بازی پرداختم را مشاهده نخواهید کرد.

این بازیگر با اعلام این‌که نباید «آسپرین» را با «شهرزاد» مقایسه کرد، خاطرنشان ساخت: سریالی که حسن فتحی آن را ساخته است از داستان عاشقانه‌ای بهره می‌برد که مورد توجه خیل عظیم مردم قرار گرفت چراکه نمی‌توانیم چشمان را ببندیم بر روی نام بازیگرانی همچون شهاب حسینی، ترانه علیدوستی، علی نصیریان، مهدی سلطانی و...  در مجموع مضمون این ۲ اثر به هم بی‌ارتبا‌ط است.

وی در پاسخ به اینکه چقدر «آسپرین» از پیچیدگی‌های استاندارد آثار اکشن و پلیسی بهره می‌برد، تشریح کرد: فرهاد نجفی سازنده این سریال از پس ساخت حال و هوای این فیلم ها هم مانند «ماتادور» و دیگر آثار برمی‌آید به عبارت دیگر او علاوه بر علاقه به قاب زیبا از پس صحنه‌های که تعقیب و گریز یا حل معماهای در آن پاسخ با ری‌اکشن افراد حاصل می شود، به راحتی بر‌می‌آید.

بازیگر «باستاره بودن» با اشاره به اینکه شاید اگر مجید صالحی در «آسپرین» حضور نداشت در این اثر نقش‌آفرینی نمی‌کردم، گفت: حدود 20 سال است که با وی آشنا و دوست هستم و صحبت‌های که با من و مجید صالحی از طرف فرهاد نجفی در رابطه با قصه صورت گرفت و در کنار مشورت‌های که از مجید صالحی گرفتم تمایل زیادی به بازی در این اثر پیدا کردم.

انصاریان در همین رابطه اضافه کرد: نویسندگان «آسپرین» هم متن خوبی را به نگارش درآوردند که در آن شاهد اتفاقات خاص خواهیم بود و مخاطب در ‌طول تماشای این اثر مطمئن غافلگیر خواهد شد.

وی در رابطه با نقش‌آفرینی در فیلم «حس خوب زندگی»، گفت: تجربه بسیار خوبی بود لذا اولین باری بود که با کارگردان خانوم همکاری می‌کردم و نقشی را ایفا می‌کردم که باید با دختر بچه‌ها صحبت می‌کردم و باید طوری با آن‌ها صحبت می‌کردم که تصور کنند دوست آن‌هاست.

بازیگر «کلاف» در بخش آخر صحبت‌های خود، خاطرنشان ساخت: دوست دارم آثاری در رابطه با شهید همت و باکری ساخته شود چراکه در رابطه با زندگی آن‌ها مطالعاتی داشتم و ای‌کاش فیلمی در ژانر دفاع مقدسی ساخته شود که بتوانم در آن نقش‌آفرینی کنم.

ورد داستان فیلم «هدیه» که برای پخش از شبکه نمایش خانگی تولید می‌شود گفت: زنی جوان دچار بیماری سرطان می‌شود و در آستانه انجام شیمی‌درمانی متوجه می‌شود که باردار شده است. این مسأله زوج جوان را بر سر دو راهی قرار می‌دهد که آیا اول شیمی درمانی زن را شروع کنند یا بچه را نگهدارند و بعد از به دنیا آمدن وی مراحل شیمی درمانی را آغاز کنند.

وی افزود: در کل «هدیه» داستانی انسانی و به شدت عاشقانه دارد که قلم علی گلبهاران به عنوان یک شاعر شناخته شده توانسته تاثیر بسیار مثبتی بر روی این جنبه از فیلم داشته باشد. من بعد از سال‌ها فیلمنامه خواندن هیچ‌گاه به چنین موردی برخورد نکرده بودم و هنگامی که فیلمنامه این اثر به دستم رسید به دلیل قلم شیوای فیلمنامه‌نویس آن و لمس فضای واقعی داستان بر آن شدم تا این اثر را هرچه سریع‌تر بسازم.


خبرنگار: مسعود احمدی