تائید و تکذیب

ربنا در دام تصمیم مدیران صدا و سیما

صبح دیروز مدیر شبکه یک سیما گفت: با توجه به صحبت‌های انجام گرفته، ماه رمضان امسال احتمال دارد صدای ربنای استاد شجریان هنگام افطار از تلویزیون پخش شود.

  1. ۱ سال،۲ ماه قبل
  2. ۰
شجریان
نوآوران -

صبح دیروز مدیر شبکه یک سیما گفت: با توجه به صحبت‌های انجام گرفته، ماه رمضان امسال احتمال دارد صدای ربنای استاد شجریان هنگام افطار از تلویزیون پخش شود.

این خبری بود که توجه بسیاری را برانگیخت. چرا که پخش اذان با صدای استاد شجریان در تلویزیون که از سال 88 به این سو ممنوع شده بود. این مساله هر سال در آستانه ماه رمضان سبب یک سری خبر و حواشی می‌شد که امسال با این خبر رئیس شبکه یک زمینه رفع مشکل و پخش صدای او شنیده شد.

سیدفضل‌الله شریعت پناهی  مدیر شبکه یک در گفتگو با ایلنا، با اشاره به احتمال پخش صدای استاد «محمدرضا شجریان» از تلویزیون در ماه رمضان گفت: هنوز چیزی به ما ابلاغ نشده است. هفته گذشته، در جلسه مدیران سیما با ریاست آقای علی اصغر پورمحمدی صحبت‌هایی انجام گرفت مبنی بر اینکه که ماه رمضان امسال ربنای استاد شجریان از تلویزیون پخش شود.

شریعت پناهی ادامه داد: در آن جلسه؛ تصمیمی مبنی بر اینکه همه شبکه‌ها ربنا را پخش کنند یا یک یا چند شبکه خاص، گرفته نشده بود.

او همچنین با اشاره به تغییر معاون سیما و جایگزینی مرتضی میرباقری به جای علی اصغر پورمحمدی، گفت: باید منتظر ماند و دید که نظر معاون جدید سیما چیست.

مدیر شبکه یک با بیان اینکه باید منتظر تصمیم قطعی معاون جدید سیما ماند، گفت: من فکر می‌کنم امسال صدای استاد شجریان پخش می‌شود.

شریعت پناهی همچنین با اشاره به برنامه‌های رمضانی شبکه یک گفت: شبکه یک در دوره ریاست آقای سرافراز بر صداوسیما، برنامه‌ریزی ویژه‌برنامه‌های ماه رمضان را برای تولیدی‌ها و پخش زنده انجام داده بود اما با حضور آقای عسگری به عنوان رئیس جدید، ایشان ماموریت‌های جدیدی مثل ویژه برنامه‌های افطار به ما داد.

او یادآور شد: 50 درصد برنامه‌های ویژه رمضان شبکه یک تغییر کرده است و ما مترصد برگزاری جلسه‌ای با حضور آقای میرباقری؛ معاون جدید سیما هستیم تا برنامه‌های قطعی اعلام شود.

هنوز ساعتی از درج این خبر در سایت‌ها و خبرگزاری‌ها نگذشته بود که منبع اصلی این خبر یعنی مدیر شبکه یک به شدت آن را تکذیب کرد.

بر اساس این تکذیب او مدعی شد که چنین چیزی نگفته است.

سیدفضل الله شریعت پناهی مدیر شبکه یک سیما سپس  در گفتگو با فارس گفت: دوستان در یکی از سایت‌های خبری با من تماس گرفتند و مصاحبه ای انجام شد ولی در تنظیم آن کم لطفی کرده‌اند. من نگفته بودم که قطعا ربنای ایشان از تلویزیون پخش می‌شود، بلکه گفته بودم که این مورد منوط به نظر معاون جدید سیماست و در این باره باید ایشان به این جمع‌بندی و قطعیت برسند.

با این حال توضیح اول و بعد تکذیب خبر توسط مدیر شبکه یک نشان دهنده یک مساله است. اینکه پخش اذان با صدای استاد شجریان منوط به اجازه مسئولین سازمان است. مساله‌ای که تاکنون تصور می‌شد ریشه در جایی دیگر دارد.