مشت‌زن جوانی که مسلمان شد

ماجرای دیدار گروه بیتلز و محمدعلی کلی

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، شاید تصور اینکه کسی محمدعلی کلی یا گروه بیتلز را نشناسد خیلی مشکل باشد، اما 50 سال پیش آن‌ها چهره‌هایی شناخته شده نبودند. ماجرای این عکس به پنج دهه پیش و مبارزه سنگین وزن بوکس بین سانی لیستون و مشت‌زنی جوان به نام کاسیوس کلی بازمی‌گردد.

  1. ۱ سال،۱ ماه قبل
  2. ۰
مشت‌زن جوانی که مسلمان شد
نوآوران -

گروه فرهنگ و هنر: پل مک‌کارتنی در واکنش به خبر درگذشت محمدعلی کلی یک عکس از دیدار گروه بیتلز با مشت‌زن افسانه‌ای مسلمان را منتشر کرد.

شاید تصور اینکه کسی محمدعلی کلی یا گروه بیتلز را نشناسد خیلی مشکل باشد، اما 50 سال پیش آن‌ها چهره‌هایی شناخته شده نبودند. ماجرای این عکس به پنج دهه پیش و مبارزه سنگین وزن بوکس بین سانی لیستون و مشت‌زنی جوان به نام کاسیوس کلی بازمی‌گردد.

مشت‌زن جوانی که مسلمان شد و نامش را به محمدعلی تغییر داد. البته در روز مسابقه موزیسین‌های جوانی هم آنجا حضور داشتند که حتی از این مشت‌زن جوان هم گمنام‌تر بودند.

خبرنگار نیویورک‌تایمز که برای پوشش این مسابقه به میامی رفته بود، در این‌باره می‌گوید: «گروه بیتلز را نمی‌شناختم و هیچ تصوری نداشتم که این جوان‌ها به چه جایگاهی خواهند رسید.» آن‌ها برای تماشای مسابقه کلی و لیستون به میامی آمده بودند.

اعضای بیتلز آن روز به رختکن سانی لیستون رفته بودند اما او حاضر نشده بود با آن‌ها عکس بگیرد. از این روی با ناراحتی به رختکن کلی آمده بودند تا شاید با این مشت‌زن تازه‌کار عکس بگیرند. خبرنگار نیویورک‌تایمز آن روز همراه با گروه بیتلز در رختکن منتظر محمدعلی می‌ماند و حتی نظر آن‌ها درباره نتیجه‌ مسابقه را می‌پرسد. مسابقه‌ای که در نهایت به پیروزی کلی به پایان رسید.

پس از چند دقیقه کلی وارد می‌شود و با خنده و خوشرویی با گروه بیتلز برخورد می‌کند. البته نتیجه این دیدار عکس‌هایی تاریخی می‌شود که در آن مشهورترین مشت‌زن تاریخ به گروه افسانه‌ای بیتلز مشت می‌زند و آن‌ها مانند دومینو به هم می‌‌خورند.پل مک‌کارتنی شنبه در یادبود محمدعلی کلی این عکس را منتشر کرد.