مهدی مقدم در گفت‌و‌گو با نوآوران:

موزیک‌هایى که تولید کردیم اعتقادى بوده نه از روی اجبار و تظاهر

مهدى مقدم، متولد ٣ آبان ١٣٦٠، فارغ‌التحصیل رشته گرافیک تلویزیونى از هنرستان صدا‌و‌سیما که تجربه بازى در تئاتر آزاد به مدت ٧ سال و ١٣ فیلم سینمایى و رسانه‌اى دارد، کار موسیقى را از سال ١٣٧٧ با آقاى فریبرز لاچینى شروع کرد و در ادامه با آلبوم‌هاى خونسرد، سونامى و احتیاط به ترتیب در سال‌هاى ٨٣-٨٦-٩١ در عرصه حرفه‌اى پاپ قدم گذاشت.

  1. ۶ ماه،۲ هفته قبل
  2. ۰
مهدی مقدم
نوآوران -

این خواننده پاپ کشورمان به علت پخش کلیپ‌هاى مجوزدار آلبوم سونامى در شبکه‌هاى ماهواره‌اى که حقوق مادى و معنوى آن‌ها متعلق به شرکت بوده به مدت ٨ سال ممنوع‌الفعالیت بوده و به تازگى کار هنرى خودرا در پیش گرفته است.

به بهانه موزیک‌هاى جدیدش که در مورد شهید گمنام، فرزند شهید، مدافعان حرم و غزه که به تازگى منتشر شده است به گفت‌و‌گو با او پرداختیم.

مقدم می‌گوید: متاسفانه همانطور که می‌دانید بعد از پخش آلبوم سونامى کلیپ‌هاى من که داراى مجوز بوده و حقوق مادى و معنوى آن براى یکى از شرکت‌هاى موسیقى وقت بوده ممنوع‌الکار شدم و با اشتباهات خودم به‌خصوص دیگران ٨ سال از بهترین روزهاى کارى و زندگیم را در جوانى از دست دادم.

وی افزود: در صحبت این ٨ سال ساده به نظر می‌آید اما مشکلات روحى، روانى و فرسایش جسمى و ذهنى و کارى و مالى من به قدرى زیاد بود که غیرقابل درک و جبرانِ بود. اما شکرخدا با قوت و نیرویى که خودش به من داد امروز باز هم به یاری خدا و بعضاً دوستان و اطرافیان عزیز روی پا و شاکر خداى منان به خاطر صبر و شکیبایى و دادن قدرت مبارزه با شرایطى که به من و اطرافیانم داد، هستم.

مقدم عنوان کرد: تو این سال‌ها بیکار ننشستم و با ضبط موزیک، کلیپ، نقاشى و بازى در چند فیلم خودم را سرگرم کردم. چون شغل من خوانندگی است و مشغول به کار دیگه‌‌اى نبودم و نیستم. متأسفانه هیچ‌وقت هم بیزینس نکردم و بلد نیستم و اگر هم کارى کردم خارج از موسیقى با شکست روبه‌رو شدم.

وی ادامه داد: موزیک‌هایى که تولید کردیم بیشتر اعتقادى و حرف دلم بوده است نه از روی اجبار و تظاهر. چراکه اگر این افتخار قسمت من بوده که قطعاتى در مورد فرشتگانى همچون شهیدان گمنام و مدافعین حرم و عزیزان دیگر بخونم قلبى و عقیده‌اى نبود، خیلى زودتر از این‌ها این کارها باید بعد از ساخته شدن پخش می‌شد نه الان که یک سال و نیم هست از زمان اخذ مجوزم می‌گذرد. این موزیک‌ها با همکارى و زحمت سعید سام، على استیرى و یاحا کاشانى به ترتیب آهنگساز و ترانه‌سراها تولید شده که جا دارد اینجا از این دوستان هم کمال تشکر را داشته باشم.

خواننده پاپ کشورمان همچنین گفت: من از کودکی به خاطر زمان جنگ و دلهره‌هاى موجود براى همه و شهید شدن نزدیکان و افراد محل و شرایطشان و دیدن و تجربه کشور در حال جنگ در زمان کودکى همیشه آرزوى صلح در جهان و براى همه مردم را داشتم و هرگاه در گوشه کنار جهان شاهد اخبار جنگ و ناهنجارى و گریه و آواره شدن زن و کودک و خانواده‌ها را مشاهده می‌کردم ناخواسته خودم را جاى آن‌ها تجسم می‌کردم و به شدت دگرگون می‌شدم.

مقدم اظهار داشت: حاصل همه این نگرانی‌ها و دلشوره‌ها چند قطعه ناقابل براى عزیزانى بوده مثل شهیدان گمنام، فرزند شهید، مدافعین حرم، کودکان و زنان و مردم در آتش غزه و سوریه و... که همیشه بخشى از ذهن من رو درگیر خودشون کردن. من هنوز وظیفه خودم رو در قبال این عزیزان کاملا انجام ندادم و باز در تدارک تولید کارهاى دیگه‌اى براى این عزیزان و مسائل ضد جنگ و ترور و ... هستم.

وی افزود: در حال حاظر یک مجموعه تصویرى با کمک دوستان جمع‌آورى کردم که ان شاءالله به زودى پخش و به مردم خوب و عزیزم هدیه داده میشه. این مجموعه بصورت تک آهنگ همراه با کلیپ در سایت‌هاى معتبر و رسمى کشور مثل سایت موسیقى ما قابل دیدن می‌باشد و دوستان بابت این مجموعه پولى پرداخت نخواهند کرد و این هدیه اى از طرف مهدى مقدم و دوستانم به شما مردم عزیز و بزرگوار هست. امیدوارم مورد عنایت و لطف شما عزیزان قرار بگیرد.

به امید دنیایى پر از آرامش و دوستى و با آرزوى توفیق و پیروزى و سلامتى براى همه عزیزانى که از گذشته تا کنون آرامش رو براى مردم کشورمون با دردست گرفتن جونو فراموش کردن زندگیشون به خاطر امنیت کشور، برامون به ارمغان آوردن.


خبرنگار: مسعود احمدی