خندوانه راهم به نفع یالثارات سانسور کردند

لبو نیوز گزارش داد!

  1. ۱۱ ماه،۳ هفته قبل
  2. ۰
لبو نیوز  گزارش داد!
نوآوران -

در شبی که بخش محدودی از جامعه روزنامه نگاری که بیشتر نزدیک به رسانه ی صدا و سیما بودند به مناسبت روز خبرنگار به میهمانی برنامه ی خندوانه رفته بودند جناب خان چهره کاریزمای عروسکی این روزهای تلویزیون برقش هفته نامههتاک  را گرفت و نشان داد که حتی رسانه ی ملی هم از این هفته نامه پر است. شاید هیچکس در این مدت نمی توانست به این صراحت به این مسئله بپردازد و ما هم هرگاه در این مورد خواستیم بنویسیم با محدودیت های بسیاری همراه بودیم  که البته گناه رسانه ما نیست و  معلوم است از کجای ماجرا آب می خورد. البته با تمام این مسائل خندوانه را هم مجبور به سانسور کردن این بخش ها کردند برخلاف  این هفته نامه  هفته نامه ای که به راحتی به هنرمند و هنرمندان مردمی ایران با زشت ترین لفظ توهین کرد که سر منشاء آن هم از برنامه ی « هفت » آغاز شد که دوستان از کلماتی زشت در این برنامه استفاده کردند و بیش از پیش دوران افول هفت را به مخاطبان نشان دادند. اما جناب خان به طرز تیز بینانه ای نوعی دم این هفته نامه  را قیچی کرد.  در بخشی از این برنامه جناب خان کنایهای  زد که روی خط خبرگزاری ها هم قرار گرفت و جامعه  خبری که میهمان این برنامه بودند آن را به راحتی گزارش کردند!  «جنابخان» در خندوانه یکشنبه از اولین شماره نشریهاش «لبو نیوز» رونمایی کرد؛ که تیتر اصلی آن «ب.ه.ن.ا.م» خر است بود و به بهنام که شوهر خواهر «احلام» است اشاره داشت.جناب خان در جواب رامبد جوان گفت: به خاطر حفظ حریم شخصی افراد ما ترجیح دادیم فقط اول اسمشان را به کار ببریم که لو نرود کیست. رامبد جوان به او گفت: خیلی زشت است شما اینطور حرف میزنی که جناب خان گفت: نه. شما که نمیدانی در مقاله چه نوشته؟ شاید تحلیلش علمی و راجع به زیستشناسی باشد. شما نخوانده قضاوت میکنی. بخوان ببین چی نوشته.وقتی رامبد جوان به جناب خان گفت «شما به عنوان نشریه رسمی باید مراقب ادب و نزاکت باشی.» جناب خان با کنایهای به نشریه گفت: ما قبلا هم دیدهایم در نشریات رسمی چنین الفاظی تقریبا استفاده شده که رامبد جوان گفت: شاید حتی بدتر!

 «جنابخان» در ابتدای برنامه ناواضح حرف میزد، که وقتی رامبد جوان علتش را پرسید، گفت: رامبد هیچی نگو! اینجا 500 تا خبرنگار هست و هر چه بگویی علیه ما استفاده میشود.«جنابخان» وقتی با زبانی طنز از مزایا و معایب مطبوعات تعریف میکرد، گفت بعضی روزنامهها واقعا مضر و بیکیفیت هستند و از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهش کرد به آنها دیگر مجوز ندهد؛ چون دیده شده که سرب برخی از آنها جذب لبو شده و مسمومیت ایجاد کرده است.

همچنین سید  فرید قاسمی، نویسنده مطبوعاتی و پژوهشگر مهمان ویژه شب گذشته خندوانه بود که گفت: روزنامهنگاری حرفه مقدسی است و ما به هر کس که کاغذ را سیاه میکند، روزنامهنگار نمیگوییم. آدمهای ناسالم در هر حوزهای وجود دارند.

قاسمی گفت: حضور آدمهای ناسالم در عرصه روزنامهنگاری مانند فضاهای دیگر، باعث نمیشود نابخردی آنها را به پای همه جمعیت مطبوعات و روزنامهنگاری بگذاریم چون جمعیت کمی از روزنامهنگاران را این افراد تشکیل میدهند.

سید فرید قاسمی از بزرگان جامعه روزنامهنگاری ایران است که به حق می توان او را یکی از مولفان بخشی از ادوار روزنامه نگاری ایران قلمداد کرد گرچه روز خبرنگار همچنان در رسانه های منتسب به دولت در قیمومیت خبرنگاران دولتی و چهره های متوسط آنها قرار دارد اما روزنامهنگاران مستقل هم که بیشتر منابع خبری ایران را تامین می کنند در این روز لبخندی حتی به تصنع هم که شده بر لب دارند و این روز برای همه  ما عزیز و گرامی است.