تلگرام روش جدید انتخاب بازیگر

انتخاب بازیگر‌های تلگرامی

هر روز که پیش می‌رویم تکنولوژی پیشرفت می‌کند و به تبع روی همه قسمت‌های زندگی تاثیر می‌گزارد.

  1. ۱۱ ماه،۱ هفته قبل
  2. ۰
انتخاب بازیگر‌های تلگرامی
نوآوران -

 برای مثال پیش از این روزنامه می‌خریدیم و خبر‌ها را از آن طریق دنبال می‌کردیم، اندکی گذشت و دیگر نیازی نبود که هر روز روزنامه تهیه کنیم و به راحتی می توانستیم از طریق کامپیوتر و اینترنت پیگیر اخبار باشیم. اما حالا بسیاری از منابع خبری کانال تلگرام دارند و کار را برایمان راحت‌تر کرده‌اند.در کل این برنامه ارتباطی، انجام خیلی از کار‌ها را راحت کرده است و حتی می‌توان از طریق تلگرام شانسی برای بازیگر شدن را هم داشت. سال گذشته اصغر فرهادی برای انتخاب بازیگر برای فیلمش از تلگرام استفاده کرد و اخیرا پوران درخشنده هم از این روش استفاده کرده است.

همیشه بازیگری برای تعداد بسیاری از افراد جذاب بوده است و در همه دوران‌ها تب و تاب آن میان جوان‌ها موج می‌زد. برای همین هم سرتا‌سر شهر پر است از کلاس‌های بازیگری متعدد که با هزینه‌های گزاف کسانی را که این آرزو را در سر می‌پرورانند به مقصود نزدیک کند. همچنین چندی پیش شاهد مسابقاتی برای استعداد‌یابی و بازیگری هم بودیم که علاقه‌مندان و کسانی‌که فکر می‌کردند استعداد دارند در آن شرکت می‌کردند. در گذشته دیده بودیم که اگر به بازیگر برای پروژه‌ای احتیاج داشتند در روزنامه آگهی می‌کردند و در نهایت از مراجعین تست می‌گرفتند و انتخاب می‌کردند. اخیرا با پیشرفت تکنولوژی شاهد روش‌های دیگری هم هستیم، تبلیغ از طریق تلگرام. سال گذشته اصغر فرهادی این کار را شروع کرد و طی یک اعلامیه منتشر شده در تلگرام از متقاضیان خواست که از خود فیلم بگیرند، مشخصات خود را اعلام کنند و در تلگرام بگذارند. که در نهایت هم از میان آن‌همه متقاضی کسی انتخاب نشد. و حالا «‌پوران درخشنده‌» کارگردان سینما برای فیلم جدیدش به نام «‌طلاق عاطفی‌» این کار را تکرار کرده است و فراخوانی برای جذب و انتخاب تعدادی بازیگر برای نقش‌های فرعی کارش در تلگرام منتشر کرده است. که البته نتیجه 12 هزار نفری این فراخوان خودش را نیز متعجب کرده است و درخبری اعلام نموده که برایش تجربه‌ای شده تا برای دفعات بعد این کار را نکند. او تصمیم داشته که از میان نتایج این فراخوان تعدادی را انتخاب کند و از آن‌ها تست بگیرد تا ببیند کدام برای کارش مناسب هستند. ولی آیا واقعا این روش برای پیدا کردن بازیگر مناسب است؟ اگر به دنبال یافتن بازیگر باشند از این طریق به قطع «‌بازیگر‌» نمی‌یابند بلکه تعدادی نابازیگر جویای نام نسیبشان می‌شود. و این‌که واقعا پروسه دشواری است که بخواهند از این روش تعدادی را انتخاب کنند. پوران درخشنده در حالی‌که انتظار این تعداد ثبت نام کننده را نداشته، گفته است که تنها 20-30 نفر برای این کار احتیاج دارد و قطعا تعداد زیادی پشت در می‌مانند. در این باره پیش از این فرزاد موتمن خبر ساخت فیلمی در این باره را به ما داده بود. که می‌خواهد فیلمی در راستای جوان‌هایی که پشت در بسته سینما می‌مانند و یک دنیا آرزو دارند بسازد. که به گفته او بعضی‌هایشان هم استعداد دارند اما شانس ندارند.

گذشته از این، کسانی که بخواهند از این طریق وارد عرصه بازیگری شوند می‌توانند موفق باشند؟ و این روشی مناسب برای ورورد به عرصه‌ای است که زحمت و تلاش فراوانی می‌طلبد؟ هنرمندان ما که سالیان سال است در سینما فعالیت می‌کنند راه سختی را پشت سر گذاشته‌اند تا به این‌جا رسیدند. سال گذشته که خبر فراخوان انتخاب بازیگر از طریق تلگرام اصغر فرهادی منتشر شد، «‌امین تارخ‌» بازیگر مطرح و خوش سابقه سینما واکنش شدیدی در این باره داشت و نسبت به نامناسب بودن این روش برای انتخاب بازیگر اعتراض کرد و این راه در حقیقت توهینی برای فعالان سینما-تلویزیون دانست. او معتقد بود که این کار شان بازیگر را پایین می‌آورد و اصالت افرادی را که پله پله خود را به بازیگری نزدیک می‌کنند و برای آن زحمات زیادی کشیده‌اند زیر سوال می‌برد. درخشنده در گفت‌و‌گو با یکی از رسانه‌ها برای تمام علاقه‌مندان ورود به سینما آرزوی موفقیت کرد. او همچنین درباره فیلم جدیدش به نام «‌سقف دودی‌» گفته است که در حال حاضر حضور مریلا زارعی و فرهاد اصلانی در این کار قطعی است و تا چند روز آینده ترکیب نهایی بازیگران مشخص می‌شود. این فیلم در مهر‌ماه آینده کلید می‌خورد و پیش بینی می‌شود که برای جشنواره فیلم فجر سال آینده به نمایش در بیاید.