یادداشت- داوود حبیبی‌فرد (گنجی )

شفافیت در رسانه به صورت نسبی رعایت می‌شود

عضو اتاق اصناف

  1. ۹ ماه،۱ هفته قبل
  2. ۰
گنجی
نوآوران -

واقعیت امر این است که مطبوعات زبان و چشم اصناف هستند. متاسفانه خیلی از اتحادیه‌ها این موضوع را قبول ندارند،باید به این موضوع توجه کرد که مطبوعات و رسانه‌ها معضلات و مشکلات اصناف را به گوش مردم می‌رسانند. نیمی از شاغلین کشور را اصناف تشکیل می‌دهند. طبیعتا اصناف مشکلات خود را از طریق رسانه‌ها باید بیان کنند. تا بتوانند معضلاتی که وجود دارد را حل نمایند.

مطبوعات می‌تواند که تمام مشکلات اصناف را به مردم بگویند که این امر باعث می‌شود تامردم درباره این مشکلات بیشتر بدانند و در جریان تولیی، صادرات و ورادات کالا همه چیز را بدانند.

نمایشگاه مطبوعات در اصل موضوع برای آشنایی مطبوعات تازه با مردم است . مردم اول از هرچیزی باید درباره رسانه‌ها بیشتر بدانند. فکر می‌کنم که تبلیغات برای این نمایشگاه کم بوده است، به دلیل اینکه خیلی از فعالان اقتصادی حتی خبر ندارند که این نمایشگاه برگزار می‌شود. حتی برخی از اقتصاددانان نیز از زمان و مکان نمایشگاه اطلاعی ندارند. اگر برای این نمایشگاه تبلیغات درستی صورت می گرفت فکر می کنم این راه‌حلی باشد برای اینکه مردم با مطبوعات بیشتر آشنا شوند.

درباره شعار نمایشگاه باید بگویم که این شعار به صورت نسبی در برخی رسانه‌ها رعایت می‌شود. برخی از رسانه‌ها از شفاف‌سازی استفاده نمی‌کنند حتی در مطالب خود صداقتی به‌کار نمی‌برند. این امر باعث شده تا مردم به رسانه‌ها کمتر اعتماد کنند. با برگزاری نمایشگاه مطبوعات امیدی برای اینکه مردم دوباره با مطبوعات آشتی کنند است.

اگر به دنبال دلیل این که چرا برخی از مطبوعات شفافیت و صداقت در کارشان ندارند باید بگویم همانطور که شاهد آن اتفاق بدی  که برای خبرنگاری که خبر املاک را تهیه می‌کرد پیش آمد باعث این شد که مطبوعات کمی بترسندو از شفاف‌سازی دوری کنند. انعکاس این خبر که چه اتفاقی برای آن خبرنگار پیش آمد باعث شد تا نسبی از مطبوعات دیگر این شعار را در کار خود رعایت نکنند.