رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی استان اصفهان خبر داد

تشکیل کارگروه ویژه برای بررسی وضعیت دامداری استان اصفهان

حمیدرضا قلمکاری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به اقدامات کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی اصفهان برای رفع مشکلات دامداران، اظهار داشت: ۹ طرح کاربردی آماده ارائه به دولت و ارکان آن برای اجراست و امید است با همکاری دامداران راستای رفع مشکلات آنها دهمین طرح این کمیسیون، یک بسته عملیاتی و کامل برای حل معضلات حوزه دامداری باشد.

  1. ۱ سال،۲ ماه قبل
  2. ۰
تشکیل کارگروه ویژه برای بررسی وضعیت دامداری استان اصفهان
نوآوران -

اصفهان- رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی استان اصفهان گفت: با تلفیق کمیته دام، طیور و آبزیان و کمیته امنیت غذایی، یک کارگروه ویژه برای بررسی وضعیت دامداری استان اصفهان تشکیل شده است.

حمیدرضا قلمکاری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به اقدامات کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی اصفهان برای رفع مشکلات دامداران، اظهار داشت: ۹ طرح کاربردی  آماده ارائه به دولت و ارکان آن برای اجراست و امید است با همکاری دامداران  راستای رفع مشکلات آنها دهمین طرح این کمیسیون، یک بسته عملیاتی و کامل برای حل معضلات حوزه دامداری باشد.

وی با بیان اینکه با تلفیق کمیته دام، طیور و آبزیان و کمیته امنیت غذایی، یک کارگروه ویژه برای بررسی وضعیت دامداری استان اصفهان تشکیل شده است، گفت: از دامداران و تشکل‌های تخصصی این بخش خواستار مشارکت در کمیته تخصصی این کمیسیون برای بررسی مشکلات و ارائه راهکار اجرایی هستیم.

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی اصفهان، تولید فرآورده‌های لبنی را نمونه ای از اقتصاد مقاومتی دانست و اضافه کرد: در خصوص معضلات دامداری نیز باید با همکاری تمامی صاحب نظران و بر اساس مدل برنامه استراتژیکی عمل کرد که این کمیسیون برای تدوین طرح‌های خود از آن استفاده می‌کند.

وی اعلام کرد: در این مدل وضعیت کنونی به صورت شفاف بررسی، وضعیت مطلوب مشخص و راه حل‌های رسیدن به شرایط ایده‌آل بر اساس جدول زمانی تدوین و پیگیری می‌شود.

قلمکاری با بیان اینکه یکی از راهای برون رفت از مشکلات حوزه دامداری واگذاری امور به بخش خصوصی است، اظهار داشت: بخش خصوصی باید اقتصاد به گل نشسته دولتی را مطابق با اصل ۴۴ قانون اساسی و بندهای مختلف اقتصاد مقاومتی در دست بگیرد.

وی اظهار داشت: بند «د» ماده ۹۱ اصل ۴۴  قانون اساسی درجهت  بهبود مستمر فضای کسب وکار باید اجرایی شود، اما در شرایط کنونی و مشکلات زیادی را می‌بینیم که گریبان‌گیر دامداران کشور شده که این کمسیون مصمم است برای رفع  مشکل دامداران به صورت علمی و عملی گام بردارد.