به خاطر عزل 9 مدیر متخلف

وزیر اقتصاد تحت فشار است

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اعلام اینکه وزیر اقتصاد به‌خاطر عزل ۹ مدیر متخلّف تحت فشار است، گفت: اسفند سال ۹۳ درباره انتصاب مدیرعامل سابق بانک رفاه هشدار دادیم اما توجهی نشد تا اینکه دولت هزینه این انتصاب را در جریان فیش‌های حقوقی داد.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
وزیر اقتصاد تحت فشار است
نوآوران -

مورخ ۱۰ اسفند ۹۳ به وزیر اقتصاد و امور دارایی و رونوشت به وزیر کار درباره انتصاب مدیرعامل سابق بانک رفاه هشدار داده شد که این فرد قبلاً مرتکب تخلفاتی شده و هم‌اکنون موارد اتهامی در دادسرای جرایم اقتصادی مطرح و در جریان رسیدگی است اما به هشدارهای سازمان بازرسی کل کشور توجهی نشد و به‌خاطر موضوع حقوق‌های نجومی در کانون توجه‌ها قرار گرفت.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور خاطرنشان کرد: آقای طیب‌نیا پاسخ داد که «چون بانک مربوط به وزیر تعاون است به ما ربطی ندارد اما به وزیر کار اعلام می‌کنم». خودم دو بار با وزیر تعاون حرف زدم اما توجهی نشد.

او ادامه داد: درباره سوء جریانات در شبکه بانکی کشور مورخ ۱۵ تیر ۹۳ اعلام شد که به‌دلیل اجرای مصوبه غیرقانونی ۵ اردیبهشت ۹۲ هیئت وزیران حقوق قابل توجهی به اعضای هیئت مدیره بانک‌ها پرداخت شده است. به مجلس هم پیشنهاد شد که جهت اصلاح قانون و حذف آثار سوء مصوبات مذکور، از زمان تصویب تصمیم مناسب قانونی اتخاذ شود.

او درباره اینکه تاکنون چه‌میزان از این مبالغ به بیت المال بازگشته است، گفت: درباره صندوق توسعه بیش از یک میلیارد برگشت، دو سه نفر دیگر هم دیروز قول دادند که برگشت داده شود. دیروز دولت اعلام کرد که «خودمان وارد می‌شویم و دریافت می‌کنیم». البته برخی از این افراد خودشان گفتند «فلان مبلغ را زیاد گرفته‌ایم و برمی‌گردانیم» که قطعاً ما بررسی خواهیم کرد که دریافتی‌های غیرمجاز را کامل عودت داده‌اند یا خیر.

سراج همچنین با اشاره به برخی تخلفات در مناطق آزاد گفت: بیش از ۹ هزار شرکت در جزیره کیش ثبت شده است در حالی که ۹۳۰۰ شرکت مربوط به یک کد ملی است. ۲۸۰۰ پرونده مربوط به یک آپارتمان است. معلوم است که این‌ها کارشان صدور فاکتور صوری و فرار از مالیات است. دولت هم لایحه دوفوریتی داده که ۱۲ منطقه آزاد تأسیس شود که اگر بشود یک سال دیگر من باید دوباره به برنامه شما بیایم و جواب بدهم که چه کرده‌ایم.