نهاد مقصر در افشای اطلاعات کاربران ایرانسل

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
نهاد مقصر در افشای اطلاعات کاربران ایرانسل
نوآوران -

گروه اقتصادی: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در جلسه دیروز مجلس جزئیات حیرت‌انگیزی از شیوه افشای اطلاعات کاربران ایرانسل اعلام کرد. او گفت: «دو سال و نیم قبل یکی از اپراتورهای کشور اطلاعاتش را در اختیار یکی از نهادها گذاشت که متأسفانه این اطلاعات توسط یکی از کارکنان این نهاد به بیرون درز کرد.»

هرچند محمود واعظی نامی از نهادی که مقصر درز اطلاعات دومین اپراتور تلفن همراه کشور است نبرد اما این شیوه ارائه اطلاعات، کار حدس زدن را برای مخاطبان آسان می‌کند.

محمود واعظی در گزارشی از آسیب‌شناسی وضعیت ICT کشور، خطاب به نمایندگان گفت: اطلاعاتی که توسط یکی از کارکنان "یکی از نهادها" دو سال و نیم پیش به بیرون درز کرده بود، با روش دیگری در این مقطع در یکی از کانال‌های تلگرامی انتشار یافت.

وی ادامه داد: در پی وقوع این مسأله به سرعت تماس گرفتیم و آن کانال را مسدود کردیم و آن اپراتور نیز روند شکایت از انتشاردهنده این اطلاعات را در دست دارد.

واعظی در بخش دیگری از سخنانش از کاهش "چشمگیر" استفاده عمومی از فیلترشکن و کلیک سایت‌های مستهجن توسط کاربران ایرانی خبر داد.

به گفته وزیر ارتباطات، طی سه سال گذشته در حوزه فرهنگی و فیلترینگ هوشمند اقدامات خوبی انجام گرفته است. به نحوی که این تغییر از 5 درصد گذشته به نیم درصد کاهش یافته و میزان استفاده از فیلترشکن و رفتن سراغ سایت‌های مستهجن کاهش معناداری پیدا کرده است.