طیب‌نیا با عذرخواهی قول جبران داد

سخنان دراماتیک وزیر اقتصاد

گروه اقتصادی: موتور عذرخواهی دولت روشن شده است. پس از عذرخواهی رسمی رئیس سازمان برنامه‌ریزی، معاون اول رئیس جمهور و اظهار شرمساری تلویحی رئیس جمهور از پرداخت حقوق‌های نامتعارف به تعدادی از مدیران دولتی با صدور فرمان برخورد با متخلفان، صبح دیروز وزیر اقتصاد نیز که پیش از این نارضایتی‌اش را از این پرداخت‌ها اعلام کرده بود، بار دیگر پا به میدان عذرخواهی گذاشت و جملات دراماتیکی بیان کرد.

  1. ۱ سال،۲ ماه قبل
  2. ۰
سخنان دراماتیک وزیر اقتصاد
نوآوران -

او گفت: «به خاطر امانتی که مردم به من داده‌اند، به حساسیت جامعه ارج می‌نهم و از مردم به خاطر کاستی‌های موجود و اتفاقاتی که باعث رنجش آنها شده است، عذرخواهی می‌کنم.»

طیب‌نیا در این سخنان تنها به عذرخواهی اکتفا نکرد و وعده برخورد قاطع با متخلفان را نیز داد. او گفت: : ما در اجرای فرمان ریاست جمهوری با هر کسی که تخلف کرده است، قاطعانه برخورد می‌کنیم و از کارکنان خدوم این حوزه نیز حمایت های لازم را خواهیم کرد.

 

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه وزارت اقتصاد برای حل مشکلات پیش آمده در خصوص فیش‌های حقوقی با دولت همراه و در این زمینه پیشگام بوده است، افزود: چالش‌های اخیر فیش‌های حقوقی نشان داد که کاستی هایی وجود دارد، ‌دولت تداوم این کاستی‌ها را نمی پذیرد و برای اصلاح حقوق و دستمزد، پیش نویس ساماندهی آن را انجام داده است.

طیب نیا عنوان کرد: پیش نویس ساماندهی امکانات رفاهی بانک‌ها، بیمه ها و شرکت‌های دولتی به هیات وزیران رفته و برای اجرا به سازمان مدیریت و برنامه ریزی ارسال شده است. با هر کسی که از قوانین تخلف کند، برخورد قاطعانه خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه اقتصاد ایران ظرفیت رسیدن به رشد اقتصادی ۸ درصدی را دارد، گفت:‌ برای رسیدن به این رشد ۸ درصدی نیاز به اصلاحات ساختاری و نهادی است که با همراهی و همکاری مردم و دولت صورت خواهد گرفت.

وزیر اقتصاد ادامه داد: اصلاح نظام تامین مالی کشور در سیاست های اقتصاد مقاومتی پیش بینی و تاکید شده و برای رسیدن به این اهداف کوتاه مدت و میان مدت برنامه ریزی های زیادی صورت گرفته است. خروج از تنگناهای مالی از طریق بانک و مشارکت در بازار سرمایه در حال اجرا شدن است.

وی افزود: افزایش سرمایه بانک‌ها و خروج تدریجی بانک‌ها از بنگاه داری سبب می شود  چالش‌هایی را که باعث شده بود ایفای نقش آنها در تامین مالی تولید دچار تنگنا شود، برطرف کنیم.

وزیر اقتصاد  در خصوص پرداخت بدهی دولت به بانک‌ها گفت: سامانه ای را برای پرداخت بدهی دولت به بانک‌ها راه اندازی کرده ایم تا میزان بدهی دولت و ترتیب آن به طور کامل مشخص باشد.

طیب نیا، راه اندازی بازار بدهی با ۱۸۵ هزار میلیارد ریال اوراق و رونمایی از اوراق رهنی مسکن با سه هزار میلیارد ریال اوراق رهنی مسکن را از مهمترین این اقدامات دانست و افزود: اوراق رهنی مسکن برای پرداخت بدهی های دولت به چند هزار میلیارد ریال نیز خواهد رسید.