۱۱۰هزار واحد مسکن مهر بدون متقاضی

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر با اشاره به عدم رسیدگی استان‌ها برای اجرای بیمه و مالیات مسکن مهر از پیگیری ۴۹ هزار واحد مسکونی در دادگاه‌ها خبر داد

  1. ۱۲ ماه قبل
  2. ۰
۱۱۰هزار واحد مسکن مهر بدون متقاضی
نوآوران -

 به گزارش فارس، احمد اصغری مهرآبادی با اشاره به مشکلاتی که در بخش‌های مختلف مسکن مهر وجود دارد، گفت: در اغلب جلساتی که در استان‌ها حضور داریم، مشکل بیمه و مالیات مسکن مهر مطرح می‌شود به دلیل اینکه ادارات استان‌ها به مصوبه دولت عمل نکرده سلیقه‌ای برخورد می‌کنند.

 وی با بیان اینکه مطابق مصوبه دولت به ازای هر واحد مسکن مهرباید 300 هزار تومان مالیات و بابت بیمه هرمترمربع 5200 تومان پرداخت شود، افزود: متاسفانه ادارات استانی سلیقه‌ای عمل کرده و پول بیشتری را از پیمانکاران طلب می کنند که در نهایت هم این فشار به متقاضیان وارد می شود، حتی در مواردی حساب پیمانکاران را مسدود کردند یا از حساب بانکی شرکت عمران بابت مالیات پول برداشت می کنند. قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر با بیان اینکه کارگروهی درسازمان تامین اجتماعی برای رسیدگی به این موضوع تشکیل شده است، اظهار داشت: حتی به رئیس سازمان امور مالیاتی هم مراجعه کرده و اعلام کردم که در برخی استان ها به جای 300 هزار تومان مالیات 4 میلیون تومان از پیمانکار طلب می کنند. مهرآبادی با بیان اینکه بخشی از مشکلات شامل پروژه هایی است که متقاضی ندارند، افزود: تعدادی از پروژه ها 6 دانگ متقاضی ندارد و تعداد دیگر بخشی متقاضی داشته و بخش دیگر آن ندارد که بیشترین مشکل ما برای دسته دوم است. وی با بیان اینکه در این پروژه سهم آورده‌ای برای واحدهای بدون متقاضی پرداخت نمی‌شود بنابراین کل پروژه تحت تاثیر قرار گرفته است، گفت: تعداد پروژه هایی که به‌طور کل متقاضی ندارد 70 هزار واحد است که بانک پول را تامین کرده اما متقاضی نیست بنابراین مشکلی نداریم. مهرآبادی ادامه داد: اما 40 هزار واحد از 110 هزار واحد مسکن مهر تحت‌تاثیر پروژه‌هایی است که بخشی از آن متقاضی ندارد بنابراین دولت به ما اجازه داده که کل شرایط را تغییر دهیم و این واحدها را دراختیار پیمانکاران پروژه ها قرار دهیم.