انبارهای اطراف تهران محل دپوی کالای قاچاق شده‌ است

رئیس سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی گفت: با راه‌اندازی سامانه مشترک جدید انتقال اطلاعات در مهرماه امکان حضور قاچاقچیان در مزایده‎های سازمان به کمترین میزان می‌رسد.

  1. ۱۰ ماه،۲ هفته قبل
  2. ۰
انبارهای اطراف تهران محل دپوی کالای قاچاق شده‌ است
نوآوران -

امین دلیری در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به قابل پذیرش نبودن فساد در سازمان اموال تملیکی گفت: دو تن از مدیران متخلف استانهای سازمان برکنار شده و مراحل رسیدگی قضایی آنها در حال طی شدن است.

رئیس سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی با اشاره به اظهارات وزیر صنعت درباره انبارهای دپوی کالا گفت: انبارهای اطراف تهران به‌زودی شناسنامه‌دار می‌شوند چراکه بررسیها نشان می‌دهد یکی از بزرگترین محلهای دپوی کالای قاچاق همین انبارها هستند.

وی افزود، طبق توافقی که با دادستانی به عمل آمده، مقرر شده به‌زودی این انبارها تعیین تکلیف شوند.رئیس سازمان اموال تملیکی در پاسخ به پرسشی درباره نحوه شناسایی قاچاقچیان برای جلوگیری از حضور آنها در مزایده‌های سازمان گفت: با ایجاد و راه‌اندازی سامانه مشترک به‌زودی اطلاعات مورد نیاز برای شناسایی این افراد جهت ممانعت از حضور آنها در مزایده‌ها در اختیار سازمان قرار خواهد گرفت.دلیری ادامه داد: این سامانه تبادل اطلاعات را بین سازمان بنادر، گمرک، سازمان اموال تملیکی، سازمان تعزیرات حکومتی و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به اشتراک خواهد گذاشت. با وجود اطلاعاتی که از طریق سازمان تعزیرات در اختیار ما قرار می‌گیرد، امکان حضور قاچاقچیان در مزایده‌ها به حداقل خواهد رسید.

دلیری تصریح کرد:قاچاق سازمان‌یافته از طریق دادستانی‌ها پیگیری می‌شود و قاچاق موردی که بیشترین حجم قاچاق را شکل می‌دهد از سوی تعزیرات حکومتی دنبال می‌شود بنابراین اطلاعات لازم در اختیار این نهاد قرار دارد.

رئیس سازمان اموال تملیکی با رد نکردن امکان حضور قاچاقچیان در مزایده‌های سازمان تأکید کرد، با بهره برداری از این سامانه اطلاعاتی احتمال حضور قاچاقچیان به حداقل می‌رسد.

دلیری خاطرنشان کرد، تاکنون هیچ اسمی از سوی مراجع مرتبط به‌صورت مجزا در خصوص شناسایی افراد با سوء سابقه در اختیار سازمان قرار نگرفته است.