تفاهم‌نامه مناطق نفت‌خیز جنوب و زاروبژ روسیه

شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و شرکت زاروبژ نفت روسیه تفاهم‌‎نامه همکاری امضا کردند.

  1. ۱ ماه قبل
  2. ۰
نفت
نوآوران -

این تفاهم‌نامه با هدف مطالعه ٢ میدان رگ‌سفید (مخازن آسماری، بنگستان و خامی) و شادگان (مخازن آسماری و بنگستان)، روز دوشنبه (26تیرماه) با حضور حمید دریس مدیرامور فنی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و الیوس خامیتوف، مدیر توسعه میادین و سرمایه‌گذاری شرکت زاروبژ نفت به امضا رسید.


بر اساس این تفاهم‌نامه شرکت زاروبژ نفت حداکثر 9 ماه زمان دارد تا مطالعات خود را برای توسعه و افزایش تولید نفت این دو میدان انجام داده و نتایج آن را به شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب ارائه کند.


این تفاهم‌نامه هشتمین تفاهم‌نامه‌ای است که شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب برای توسعه 4 میدان نفتی خود با شرکت‌های داخلی و خارجی امضا کرده است.


چهار میدان پارسی، کرنج، رگ سفید و شادگان شامل ٩ مخزن با اعلام و تایید وزیر نفت، برای توسعه بر اساس چارچوب قراردادی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در نظر گرفته شده است.


میدان رگ سفید در حوزه عملیاتی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری قرار دارد و تولید فعلی آن از مخازن آسماری و بنگستان صورت می‌گیرد و مخزن خامی تاکنون تولیدی نشده است.


میدان نفتی شادگان نیز که در حوزه عملیاتی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون واقع است در سال 1367 به بهره‌برداری رسید و هم اکنون از مخازن آسماری و بنگستان آن نفت تولید می‌شود.