در مستند <<شب بوهای سوخته>> می بینید

از گرفتار شدن در دام اعتیاد تا روزنه های امید به زندگی و ترک آن

مجموعه مستند <<شب بوهای سوخته>> درباره ی موضوع اعتیاد زنان و این انگ اجتماعی با روان شناسان و کارشناسان اجتماعی صحبت می کند.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
اعتیاد
نوآوران -

مجموعه مستند «شب بوهای سوخته» به کارگردانی امیرحسین اکبری به بررسی علل و پیامدهای اعتیاد زنان در اقشار مختلف جامعه، در 13 قسمت می‌پردازد.

به نقل از روابط عمومی شبکه مستند، در این مستند که پخش آن از شنبه، دوم مرداد در شبکه مستند آغاز شده، کارشناسان اجتماعی و روان شناسان حضور پیدا کرده و راهکارهایی برای گرفتار نشدن در دام اعتیاد و همچنین رهایی مبتلایان به این بیماری مزمن را بیان می‌کنند.

«شب بوهای سوخته» برخلاف مستندهایی که تاکنون درباره‌ی اعتیاد ساخته شده، سعی می‌کند در کنار پخش صحنه‌های تکان‌دهنده زندگی معتادان، روزنه‌های امید به زندگی و ترک اعتیاد را هم به بینندگان نشان دهد.

بیشتر قسمت‌های این مستند که به زنان معتاد از اقشار مختلف می‌پردازد، در جنوب تهران تصویربرداری شده، اما پخش تصاویری از زندان شیراز، مشهد و کرج و سخنان زنانی که اعتیادشان آنها را به جنایت کشیده از دیگر بخش‌های این مجموعه است.

اعتیاد زنان و انگ اجتماعی، سخنان کارشناسان درباره آسیب‌های اجتماعی و مشکلاتی که برای زنان معتاد وجود دارد و گفت‌وگو با بانوان معتاد درباره مشکلات و گرفتاری هایشان از جمله بخشهای مختلف «شب بوهای سوخته» است.

«شب بوهای سوخته» از شنبه 2 مرداد تا پنجشنبه 14 مرداد، هر روز ساعت 17:30 از شبکه مستند سیما روی آنتن می‌رود و بازپخش آن روز بعد ساعت 8:30 خواهد بود.