هنر و ورزش

با ثروتمند ترین هنرمندان و ورزشکاران جهان اشنا شوید

درآمد صد نخبه دنیای هنر و ورزش در سال گذشته مجموعا بیش از ۵ میلیارد دلار بود. مجله فوربس، پایبند به رسم سالانه‌اش، لیست پردرآمدترین‌ها را منتشر کرده است. در این گزارش تصویری با بیست چهره پردرآمد جهان آشنا می‌شویم.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
dway
نوآوران -

رتبه اول: تیلور سویفت

مقام نخست لیست پردرآمدترین‌ها از آن خواننده نام‌آشنای جوان، تیلور سویفت است. این خواننده پاپ در سال گذشته ۱۷۰ میلیون دلار درآمد داشته است. سویفت تا کنون بارها موفق به کسب جایزه گرمی شده است. یکی از منابع درآمد تیلور سویفت، فعالیت‌های تبلیغاتی او عنوان شده است. 
 رتبه دوم: وان دایرکشن

گروه ایرلندی−بریتانیایی وان دایرکشن One Direction یک گروه موسیقی پسرانه است که امروزه روز مورد استقبال فراوان طرفداران موسیقی قرار گرفته. آلبوم‌های "همه شب بیدار" و "مرا به خانه ببر" باعث شهرت جهانی این گروه موسیقی شد. درآمد سال گذشته این گروه بالغ بر ۱۱۰ میلیون دلار بود و از این رو، مقام دوم لیست پردرآمدهای این سال به آنان تعلق گرفت.

  رتبه سوم: جیمز پاترسون

جیمز پاترسون نویسنده پر کاری است که همه ساله با همکاری تنی چند از نویسندگان چند کتاب روانه بازار می‌کند. از بسیاری از کتاب‌های این نویسنده فیلمنامه تهیه می‌شود. این نویسنده موفق شد در سال گذشته ۹۵ میلیون دلار از چاپ کتاب‌هایش درآمد کسب کند.

 رتبه چهارم: دکتر فیل مک‌گراو

این نویسنده و روانشناس نام‌آشنای آمریکا در عین حال مجری برنامه‌های پرتماشاگر تلویزیون این کشور است. درآمد مک‌گراو از بابت مجری‌ شوهای تلویزیونی و در عین حال عرضه اپلیکیشن "دکتر آن دی‌ماند" بالغ بر ۸۸ میلیون دلار بود.

 رتبه پنجم: کریستیانو رونالدو

درآمد این ستاره پرتغالی نیز در سال گذشته بالغ بر ۸۸ میلیون دلار بود. وی از حیث میزان درآمد با فیل مک‌گراو در رتبه‌ای یکسان قرار می‌گیرد. رونالدو که ۳۱ سال سن دارد در کارنامه خود عنوان قهرمانی اروپا را نیز ثبت کرده است.

 رتبه ششم: کوین هار

کوین هارت کمدین استندآپ نام‌آشنای آمریکاست. درآمد او در این سال بالغ بر ۸۷ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار بود و از این حیث در رده ششم جدول لیست پردرآمدترین‌های نشریه فوربس قرار گرفت.
 


 
رتبه هفتم: هاوارد استرن

هاوارد استرن یک هنرپیشه آمریکایی است که امروزه‌روز شهرت و درآمدش را وام‌دار شوهای رادیویی خود است. استرن اخیرا قراردادی با شبکه سیریوس اکس ام امضا کرده است. قراردادی که درآمدی بالغ بر ۸۵ میلیون دلار برای او به همراه داشته است.

 رتبه هشتم: لیونل مسی

مسی یکی از نخبگان جهان فوتبال است. لیونل مسی، ستاره بارسلونا با ۸۱ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار در رتبه هشتم جدول قرار دارد. لازم به یادآوری است که او پس از کناره‌گیری از تیم ملی فوتبال آرژانتین، حال با اتهام سنگین شانه خالی کردن از پرداخت‌های مالیاتی روبه‌روست.

 رتبه نهم: آدل

آلبوم آخر این خواننده و ترانه‌سرای بریتانیایی، یعنی آلبوم "۲۵" بیش از سه میلیون بار در همان هفته نخست فروش داشته است. این خواننده صاحب نام در سال گذشته ۸۰ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار درآمد داشته است.

 رتبه دهم: راش لیمبو

راش لیمبو به حاضرجواب بودن شهرت دارد. این مجری مجبوب برنامه‌های رادیویی محافظه‌کاران در آمریکا موفق شده است به خاطر برنامه‌های خود ۷۹ میلیون دلار درآمد کسب کند و در رده دهم جدول فوربس قرار گیرد.

  رتبه یازدهم: لبران جیمز

لبران جیمز ستاره بی چون و چرا بسکتبال آمریکاست. او موفق شد تیم خود، یعنی کلیوند کاوالیرز، را پس از ۴۲ سال به یکی از برترین تیم‌های بسکتبال آمریکا بدل کند. درآمد او در این سال بالغ بر ۷۷ میلیون دلار بود و از این حیث پردرآمدترین ستاره بسکتبال جهان در این سال بود.

 رتبه دوازدهم: مادونا

مادونا در این سال نیز حسابی فعال بود و از یک تور هنری به استقبال تور هنری دیگر می‌رفت. کنسرت‌های متعدد و همچنین تولید عطر برای این ستاره دنیای پاپ ۷۶ میلیون و ۵۰۰ هزار درآمد به همراه داشت.

 رتبه سیزدهم: ریانا

در جدول پردرآمدهای نشریه فوربس، امسال رده سیزدهم به خواننده سرشناس آمریکا، ریانا تعلق گرفت. ریانا موفق شد در این سال در کنار فعالیت‌های خود در عرصه خوانندگی و موزیک از محل تبلیغات نیز کسب درآمد کند. درآمد ریانا بالغ بر ۷۵ میلیون دلار بود.

 رتبه چهاردهم: الن دیجنرس

مجری، کمدین و نویسنده صاحب‌نام آمریکا که به خاطر شوهای تلویزیونی‌اش محبوب بسیاری از شهروندان آمریکاست. او نیز با کسب ۷۵ میلیون دلار در رده سیزدهم قرار دارد.

 رتبه پانزدهم: گارث بروکس

گارث بروکس را به خاطر ترانه‌های سبک "کانتری" می‌شناسند. او در شمار معدود خوانندگانی است که تمام سال را در تور کنسرت‌ها سپری می‌کند. درآمد او در این سال به ۷۰ میلیون دلار رسید.

 رتبه شانزدهم: راجر فدرر

راجر فدرر کماکان در شمار پردرآمدترین تنیس‌بازان جهان است. درآمد فدرر در این سال بالغ بر ۶۸ میلیون دلار بود. درآمدی که ناشی از موفقیت‌های ورزشی و همچنین فعالیت‌های تبلیغاتی‌اش بود.

 رتبه هفدهم: ا‌سی/دی‌سی

گروه AC/DC صرف نظر از اینکه آیا با بریان جانسون روی صحنه برود یا اکزل رز، به هر حال این گروه کماکان می‌تواند طرفداران موسیقی راک را مجذوب هنرنمایی خود سازد. کنسرت‌های این گروه منجر به آن شد که ۶۷ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار درآمد نصیب آن‌ها شود و به این ترتیب در رده ۱۷ جدول قرار گیرد.

 رتبه هیجدهم: رولینگ استونز

این گروه راک هنوز پس از ۵۰ سال فعالیت قادر است هواداران موسیقی راک را در سالن‌های کنسرت جمع کند. این گروه گرچه در این سال تنها ۲۷ بار روی صحنه رفت، ولی هر بار کل استادیوم‌ها را از هواداران خود لبریز کرد. کنسرت‌هایی که فرجام‌اش کسب درآمدی بالغ بر ۶۶ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار بود.

 رتبه نوزدهم: دواین جانسون

دواین جانسون هنرپیشنه نام‌آشنای سینمای هالیوود است. جانسون پیش از روی آوردن به سینما کشتی‌گیر حرفه‌ای بود و بارها عنوان قهرمانی جهان را از آن خود کرده بود. این هنرپیشه در این سال موفق شد ۶۴ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار درآمد کسب کند.

 رتبه بیستم: دوید کاپرفیلد

کاپرفیلد تردست نام‌آشنای آمریکاست. این "جادوگر"، لقبی که طرفداران‌اش به او داده‌اند، موفق شد به خاطر شوهای جالب‌اش در لاس‌وگاس در این سال ۶۴ میلیون دلار درآمد کسب کند و در شمار ۲۰ نخبه پردرآمد جهان قرار گیرد.