وزارت بهداشت به بیماران پروانه ای بسته رایگان پانسمان می دهد

کمک وزارت بهداشت به پروانه ها

قیمت هر بسته پانسمان رایگانی را که وزارت بهداشت برای بیماران پروانه ای فرستاده است، پنج میلیون ریال عنوان کرد.و از اول مرداد به این بیماران داده می شود

  1. ۱ سال،۱ ماه قبل
  2. ۰
debra
نوآوران -

حجت الاسلام و المسلمین سید حمید رضا هاشمی گلپایگانی روز دوشنبه در گفت و گو با نوآوران اظهارات روز گذشته رسول دیناروند، رئیس سازمان غذا و دارو اشاره کرد مبنی بر اینکه وزارت بهداشت از اوایل مرداد پانسمان های افراد مبتلا به بیماران پوستی «EB» را به صورت رایگان تامین می کند.
وی ادامه داد: این در حالی است که خوشبختانه وزارت بهداشت ، چندین روز زودتر به این وعده عمل کرده است و صبح امروز نخستین محموله پانسمان های این بیماران به خانه ای بی، ارسال شد تا به نشانی بیماران پروانه ای یا EB دارای پرونده در این خانه ، فرستاده شود.
هاشمی  اظهار کرد: بسته های پانسمان حاوی پانسمان و بانداژهایی است که کفاف نیاز های پانسمانی تیر و مرداد (2ماه) بیماران را می دهد و دکتر دیناروند نیز قول داده است که پانسمان ها به صورت مستمر برای بیماران به رایگان تامین شود.
هاشمی گلپایگانی در پاسخ به این سوال که بسته های پانسمان کفاف چند روز بیمار را می دهد، چنین جواب داد: این موضوع، بسته به نوع زخم بیمار دارد. اگر زخم او در حد عادی یا نرمال باشد باید هر بسته کفاف یک ماه بیمار را بدهد اما اگر زخم بیمار ای بی به عنوان مثال از نوع « تر » باشد ممکن هر بسته ارسالی در حد 15 روز کفاف دهد.
رئیس گروه بیماران ای بی، قیمت هر بسته پانسمان رایگانی را که وزارت بهداشت برای بیماران پروانه ای فرستاده است، پنج میلیون ریال عنوان کرد.
حجت الاسلام و المسلمین  در عین حال به نکته دیگری هم اشاره کرد مبنی براینکه خانه ای بی قراراست بیماران پروانه ای را سطح بندی کند که با این اقدام ارایه خدمات پانسمان به آنان تخصصی تر هم می شود؛ بدین ترتیب که اگر بیماران را سطح بندی کنیم در آینده بسته های پانسمان نیز فراخور نیاز آنان تامین می شود به عبارت دیگر اگر بیماری دارای زخم های کمتری بود ، بسته به اندازه نیاز به پانسمان او ارسال می شود و یا ممکن است به او کمک هزینه به جای پانسمان بدهیم.
وی از اقدام اخیر وزارت بهداشت تقدیر کرد و افزود: هر چند این اقدام کمی با تاخیر انجام شد اما باز هم جای تقدیردارد.
به گزارش انوآوران، سید حسن هاشمی، وزیربهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، فروردین ماه گذشته از خانه EB دیدن کرد و دستوراتی از جمله تامین پانسمان بیماران را صادر کرد که به دلایلی تا امروز اجرای این دستورات به تعویق افتاد.
همچنین انجام جراحی رایگان پلاستیک و نیز خدمات دندانپزشکی ازجمله دستوراتی بود که سید حسن هاشمی طی بازدید از خانه ای بی صادر کرد که پیرو دستور وزیر بهداشت، انگشتان دست پنج بیمار پروانه ای به رایگان دربیمارستان فاطمه زهرا (س) تحت عمل جراحی پلاستیک قرار گرفت؛ ضمن اینکه بیماران متقاضی این جراحی نیز به نوبت تحت این عمل جراحی قرار می گیرند.