پروژه دوربین های واقعیت مجازی مستقل از رایانه و گوشی هوشمند به بن بست رسید

پروژه گوگل متوقف شد

این پروژه‌ی جدید در قالب تیمی متشکل از ۵۰ نفر در حال انجام بود که دستور توقف آن از سوی مدیران گوگل صادر شد، متوقف شدن پروژه چندان جای تعجبی ندارد، چرا که پیش از این نیز پروژه‌های بسیاری در آزمایشگاه گوگل ایکس وجود داشته که متوقف شده‌اند

  1. ۱ سال،۱ ماه قبل
  2. ۰
دوربین واقعیت مجازی
نوآوران -

براساس اطلاعات ارائه شده گوگل در حال کار روی توسعه‌ی یک هدست واقعیت مجازی بوده، اما تغییر سیاست‌ها باعث شده تا این پروژه متوقف شود. این کمپانی در ماه‌های اخیر فعالیت خود در این حوزه پرطرفدار از فناوری را بیش از پیش سرعت بخشیده است. گوگل به عنوان شروع برای فعالیت در حوزه‌ی واقعیت مجازی، هدست کاردبورد Cardboard Headset )) را راهی بازار کرد. همچنین باید به رونمایی از یک پلتفرم برای واقعیت مجازی مبتنی بر اندروید اشاره کرد که با نام DayDream در جریان برگزاری کنفرانس توسعه دهندگان گوگل معرفی شد. شنیده‌ها حکایت از این دارد که گوگل در آزمایشگاه ایکس خود مشغول توسعه‌ی هدستی مستقل بوده، اما بنا به دلایلی این پرژه‌ی متوقف شده است.

این پروژه‌ی جدید در قالب تیمی متشکل از ۵۰ نفر زیر نظر آزمایشگاه ایکس تحت نظارت آلفابت در حال توسعه بوده است، از این ‌رو متوقف شدن پروژه چندان جای تعجبی ندارد، چراکه پیش از این نیز پروژه‌های بسیاری در آزمایشگاه گوگل ایکس وجود داشته که متوقف شده‌اند و خبری از آن‌ها در بازار نبوده است. براساس شایعات این هدست به گونه‌ای طراحی شده بود که مستقل از اتصال به رایانه یا گوشی ‌هوشمند کار کند. همچنین هدست مورد نظر از نظر نرم‌افزاری نیز مستقل بوده و سیستم‌عامل مستقلی برای آن در حال توسعه بوده است تا از اندروید مستقل باشد.

 وال استریت ژورنال گزارشی را منتشر کرده بود که نشان از فعالیت‌های گوگل برای توسعه‌ی یک هدست واقعیت مجازی مستقل از رایانه و گوشی های هوشمند داشت. شاید وال استریت ژورنال اشاره به همان هدستی داشته که گوگل توسعه‌ی آن را متوقف کرده است. رونمایی از پلتفرم DayDream را می‌توان تلاش گوگل برای تمرکز بیشتر روی گوشی‌های هوشمند در حوزه‌ی واقعیت مجازی تعبیر کرد.