بزرگترین شرکت حوزه فناوری انگلیس فروخته می شود

ARM زیر سلطه SoftBank

شرکت ARM Holdings موفق ترین شرکت در حوزه فناوری در انگلیس قرار است به قیمت 24.3 میلیارد پوند به یک شرکت چندملیتی ژاپنی( SoftBank) فروخته شود

  1. ۱ سال،۱ ماه قبل
  2. ۰
ARM
نوآوران -

به گزارش نوآوران به نقل از گاردین، این شرکت انگلیسی که در کمبریج مستقر است، تراشه های مورد استفاده در گوشی های  شرکت اپل و دیگر شرکت ها را می سازد . در این معامله قرار است شرکت SoftBank به ازای هر سهم شرکت ARM Holdings مبلغ 17 پوند پرداخت کند.

استوارت چیمبرز(رییس شرکت( ARM  در این رابطه گفت: این یک پیشنهاد اغوا کننده برای سهامداران شرکت است که پرداخت سود آینده را همین امروز و به صورت نقدی تضمین می کند. هیات مدیره ARM اطمینان حاصل می کند که این شرکت به عنوان یک کسب و کار موفق انگلیسی باقی مانده و نقش مهمی را در توسعه فناوری های جدید بر عهده داشته باشد.

فیلیپ هموند نخست وزیر جدید انگلیس از این معامله استقبال کرد و در این رابطه گفت: تنها سه هفته بعد از رفراندم، مشخص شد این تصمیم به هیچ وجه موجب کاهش جذابیت های انگلیس برای سرمایه گذاران خارجی نشده است. انگلیس یک کشور کاملا آزاد برای کسب و کار و سرمایه گذاری خارجی است.
این معامله یکی از بزرگترین معاملات اروپایی در حوزه شرکت های فناوری و بزرگترین معامله شرکت SoftBank تا کنون است.

شرکت SoftBank تعهد کرد ظرف پنج سال آینده کارمندان داخلی ARM را به دو برابر و تعداد کارکنان خارجی آن را نیز به نحو مناسبی افزایش دهد.