سرعت مرورگر کروم را افزایش دهیم

چگونه سرعت مرورگر کروم را افزایش دهیم؟

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
سرعت مرورگر کروم را افزایش دهیم
نوآوران -

مرورگر کروم یکی از مرورگر‌های امن و مناسب برای وب‌گردی است که تواناتک استفاده از آن را به کاربران توصیه می‌کند. این مرورگر نسبت به سایر مرورگرها امنیت مناسبی دارد و قابلیت‌ و ویژگی‌های کاربردی را در اختیار شما قرار می‌دهد. در این مقاله آموزشی به شما آموزش می‌دهیم که چگونه سرعت مرورگر کروم خود را افزایش دهید.

گام اول برای افزایش سرعت و کارایی در کروم، به‌روزرسانی این مرورگر است، حتما اطمینان حاصل کنید که از نسخه به‌روزشده استفاده می‌کند. چرا که در نسخه به‌روزشده باگ‌های امنیتی رفع می‌شود و کارایی و سرعت نسخه جدید افزایش پیدا می‌کند.

گام دوم، از نصب افزونه‌های غیرکاربردی بر روی مرورگر کروم خودداری کنید. برخی از افزونه‌ها بر سرعت مرورگر تاثیر منفی می‌گذارند. مخصوصا در مواردی که تعداد زیادی افزونه را نصب می‌کنید و از آنها استفاده نمی‌کنید، در این حالت به شدت بر روی مرورگر شما تاثیر منفی می‌گذارند. پس توصیه می‌کنیم افزونه‌هایی که برای شما کاربردی نیستند و از آنها استفاده نمی‌کنید، را برای افزایس سرعت و امنیت حذف کنید. برای حذف افزونه‌های کروم، در منوی کروم به ترتیب به More tools و بعد Extensions بروید و لیست افزونه‌هایی که بر روی مرورگر شما نصب است برای شما نمایش داده می‌شود، می‌توانید هر یک از آنها را که استفاده نمی‌کنید، حذف و یا غیرفعال کنید.

گام سوم، افزونه‌های کاربردی و مفید را بر روی مرورگر خود نصب کنید. در گام دوم اشاره به حذف افزونه‌ها داشتیم، ولی صرفا منظور افزونه‌هایی بود که کارایی مناسبی ندارند و مفید نیستند، بلکه برای سیستم شما هم اختلال ایجاد می‌کنند. در این گام شما را به نصب افزونه‌های کاربردی که کارایی بسیار خوبی دارند، تشویق می‌کنیم. برای مثال افزونه  Data Saver که بارگذاری صفحات را برای شما سریعتر می‌کند و یا  افزونه‌هایی نظیر OneTab، Tab Suspender و The Great Suspender که بسیار کاربردی و مفید هستند و نقش مهمی در کاهش مصرف حافظه و افزیش سرعت مرورگر شما دارند.

گام چهارم، پلاگین‌ها را کاهش دهید. حذف پلاگین‌ها تاثیر بسزایی در سرعت مرورگر شما در هنگام وب‌گردی دارد. اما باید دقت کنید غیرفعال کردن برخی از پلاگین‌ها برای شما ممکن است مشکل ایجاد کند و دسترسی به برخی از سایت‌ها را از شما بگیرد، توصیه می‌کنیم یکی یکی پلاگین‌ها را غیرفعال کنید تا مشکلی ایجاد نشود. برای دسترسی به پلاگین‌های مرورگر، این عبارت  chrome://plugins را در آدرس بار وارد کنید. حتما این مرحله را با دقت بیشتری انجام دهید تا مشکلی پیش نیاد.

گام آخر برای افزایش سرعت مرورگر کروم، حذف کش مرورگر است. این کار به افزایش سرعت بارگذاری صفحات کمک زیادی می‌کند. در قسمت تنظیمات کروم به قسمت Show advanced settings و بعد Clear browsing data بروید. در این قسمت

 Cookies، Cached files را انتخاب کنید و حذف کنید.