هر ثانیه در بستر اینترنت چه می گذرد

اینترنت، اقیانوس بی انتها

اینترنت ، بستری بزرگ برای جمع آوری اطلاعات،پیداکردن دوستان،آموزش ،دیدن فیلم و... است..پس بیایید با هم ببینیم در هر ثانیه چه چیزهایی در اینترنت جا به جا می شود.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
اینترنت
نوآوران -

دسترسی به وب در جهان رشدی نجومی دارد،‌درحال حاضر بیش از 3.4 میلیارد انسان برابر با 46.1 درصد از جمعیت جهان آنلاین هستند درحالی‌ که میانگین هفتگی حضور در فضای مجازی برای بزرگسالان مسلط بر اینترنت 27 ساعت است.

همراه داشتن گوشی‌های هوشمند وب‌گردی و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی را آسان‌تر ساخته‌است زیرا دیگر نیازی نیست برای ورود به اینترنت پشت میز کامپیوتر بنشینید یا لپ‌تاپتان را روشن کنید. با آگاهی از این موارد، شاید دانستن آمار آنچه در یک ثانیه در اینترنت رخ می‌دهد برایتان جالب‌تر باشد.

در هر ثانیه در سرتاسر جهان 54907 جستجوی گوگلی، 7252 توئیت، 125406 نمایش فیلم یوتیوب و دو میلیون و 501 هزار و 18 ارسال ایمیل انجام می‌شود،‌درحالی که این ارقام با افزایش تعداد افراد آنلاین رشد می‌کنند.

در هر ثانیه از اینترنت، 35950 گیگابایت ترافیک اینترنتی دست به دست می‌شود، حجمی برابر 5800 نسخه با کیفیت بالا از فیلم طولانی ارباب حلقه‌ها: یاران حلقه.

وب‌سایت internet live stats تعداد وب‌ سایت‌های آنلاین موجود را کمی بیش از یک میلیارد اعلام کرده‌ است. همچنین تعداد کاربران آنلاین فیس‌بوک را نزدیک به 1.7 میلیارد نفر نشان می‌دهد. این وب‌سایت اطلاعات مورد نیاز خود را از 250 منبع مختلف جمع‌آوری کرده و با استفاده از الگوریتمی شخصی‌سازی شده درباره رویداد‌های آنلاین اینترنت حدس‌هایی آگاهانه می‌زند.

دور از انتظار نیست که تمامی ارقامی که روی صفحه این وب‌سایت نمایش داده می‌شوند، درحال تغییر و افزایش هستند.

برخی از شرکت‌ها مانند نتفلیکس خود آمارشان را منتشر می‌کنند. این شرکت می‌گوید کاربرانش روزانه 125 میلیون ساعت فیلم و نمایش تماشا می‌کنند، در نتیجه در هر ثانیه 1447 ساعت برنامه در نتفلیکس نمایش داده می‌شود.