اولین عکس‌ گرفته شده با دوربین شیائومی Redmi Pro

این تصاویر کیفیت واقعی دوربین Redmi Pro را نشان میدهد

قیمت‌ این دستگاه از 225 دلار آغاز شده و این در حالی است که یک باتری 4050 میلی‌آمپر ساعتی در بدنه‌ی تمام فلزی آن انرژی لازم را تامین کرده و دوربین دوگانه قرار گرفته در پنل پشت جذابیت‌ آن را چند برابر کرده است.

  1. ۱۲ ماه قبل
  2. ۰
سگ
نوآوران -

گوشی شیائومی ردمی پرو (Xiaomi Redmi Pro) یکی از محصولات جدید این کمپانی بوده که تصویر درخشانی از فلسفه‌ی کاری این شرکت را به نمایش گذاشته است. قیمت‌گذاری این دستگاه با 225 دلار آغاز شده و این در حالی است که یک باتری 4050 میلی‌آمپر ساعتی در بدنه‌ی تمام فلزی آن نیروی روشنایی لازم را تامین کرده و دوربین دوگانه قرار گرفته در پنل پشتی جذابیت‌های آن را دوچندان کرده است.

اولین نمونه عکس‌های گرفته شده با دوربین شیائومی ردمی پرو ، دوربین دوگانه‌ی آن را به رخ کشید.

اما دوربین دوگانه چیست و چگونه می‌توان از آن استفاده کرد؟ در ابتدا اجازه دهید که با مشخصات دوربین شیائومی ردمی پرو آغاز کنیم. یک دوربین 13 مگاپیکسلی اصلی با دهانه دیافراگم f/2.0 در پنل پشتی جانمایی شده و یک دوربین 5 مگاپیکسلی دیگر برای ثبت کردن عمق تصاویر در آن قرار گرفته است. این سنسور همچنین دارای پیکسل‌های تشخیص فاز بوده که باعث می‌شود فوکوس خودکار سریع‌تر عمل کند.

در دوربین شیائومی ردمی پرو، مگاپیکسل‌ها تمامی داستان را درباره‌ی دوربین این گوشی بیان نمی‌کنند. دوربین دومی نیز برای یک هدف خاص در آن جاسازی شده است. این دوربین دوم وظیفه دارد تا به‌صورت همزمان با دوربین اصلی تصاویر را ثبت کرده و به شما اجازه می‌دهد تا تمرکز بیشتری بر روی تصویر گرفته شده داشته باشید. بیشتر تمرکز دوربین دوم در ثبت جزئیات است. در اینجا اسلایدری وجود دارد که به‌ شما اجازه خواهد داد تا میزان تیرگی در پس‌زمینه‌ی تصویر را کنترل کنید. چنین ویژگی شما را قادر می‌سازد تا یک اثر بوکه در تصویر خلق کنید.

اثر bokeh، اثر تاری دید و محو تدریجی اشیا در پس‌زمینه بوده و یکی از نتایج استفاده از دوربین‌های دوگانه است. چنین اثر مشابهی در گوشی HTC One M8 دیده می‌شود، جایی که کمپانی سازنده با به‌کارگیری سنسور دومی با وضوح پائین که تاثیری در ثبت واقعی یک تصویر ندارد، آن را به‌ نمایش می‌گذارد.

هیچ چیزی بیشتر از یک نمونه تصویر گرفته شده نمی‌تواند ویژگی‌های یک دوربین را نشان دهد و دوربین شیائومی ردمی پرو نیز از این قاعده مستثنا نخواهد بود. در نمونه تصاویر گرفته شده توسط دوربین شیائومی ردمی پرو می‌توانید ببینید که پس‌زمینه چگونه تار شده و با اینکه حرکت تصویر از تاری پس زمینه به سمت موضوع مورد نظر که بر روی آن تمرکز شده به مانند دوربین‌های DSLR نیست؛ اما هنوز یک اثر هنری زیبا به‌حساب می‌آید.