شرکت ایسر از کروم بوک خود رونمایی خواهد کرد

این محصول از پردازنده مدیاتک بهره می برد

کنفرانس IFA 2016 نزدیک است و شاید ایسر قصد داشته باشد تا محصول جدید خود را که با معماری جدیدی همراه شده در آن روز معرفی کند؛ اما هنوز هیچ چیزی تائید نشده است.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
کروم بوک
نوآوران -

اولین کروم بوک ایسر با پردازنده‌ مدیاتک به‌زودی روانه بازار خواهد شد.

ایسر می‌تواند خود را آماده کند تا کروم بوکی مجهز به پردازنده مدیاتک روانه بازار کند. که در واقع اگر چنین چیزی اتفاق افتد، اولین راه‌اندازی کروم بوک ایسر با پردازنده‌ مدیاتک خواهد بود. تصور یک کروم بوک که بر پایه‌ی پردازنده‌ای بر اساس معماری آرم، طراحی شده باشد، چندان تعریف جدیدی نخواهد بود. این اتفاق اساسا از سال گذشته شکل گرفت و آن‌هم زمانی که زمزمه‌های ساخت کروم بوک ایسر با پردازنده‌ مدیاتک توسط این کمپانی تراشه‌ساز شنیده می‌شد.

معماری ARM نوعی از معماری و ساختار پردازنده‌های رایانه‌ای است که به‌وسیلهٔ شرکت انگلیسی آرم هولدینگز طراحی شده و بیشتر برای تلفن‌های هوشمند، تبلت‌ها و دستگاه‌های قابل‌حمل کاربرد دارد. این معماری دستورالعمل‌های 32 بیتی را پردازش می‌کند و از دههٔ 1980 میلادی تا به امروز در حال توسعه و گسترش است.

محصول مورد نظر گفته می‌شود که احتمالا Acer Chromebook R13 خواهد بود. لپ‌تاپی که می‌تواند اولین کروم بوک ایسر با پردازنده‌ مدیاتک باشد. از دیگر مشخصات احتمالی این دستگاه می‌توان به نسخه‌های 16 و 32 گیگابایت حافظه داخلی، بلوتوث و وای – فای؛ اما متاسفانه هیچ اطلاعاتی فراتر از این در دسترس نیست. هیچ چیزی درباره‌ی این‌که آیا طراحی مدل R13 شبیه به R11 (که یک کروم بوک هیبریدی به حساب می‌آید) خواهد بود یا خیر، شنیده نشده است. بنابراین این لپ تاپ همچنان رازهای زیادی را در خود نهفته دارد.

کنفرانس IFA 2016 نزدیک است و شاید ایسر قصد داشته باشد تا محصول جدید خود را که با معماری جدیدی همراه شده در آن روز معرفی کند؛ اما هنوز هیچ چیزی تائید نشده است. پس مطابق معمول، آن را یک شایعه در نظر بگیرید و با اندکی چاشنی نمک آن را مطالعه کنید.