وقتی ایسنتاگرام دست به کار می‌شود

فیلترینگ در دست کاربران

کمتر از یک ماه از توهین‌هایی که کاربران ایرانی در صفحه شخصی «پایت» بازیکن تیم ملی فرانسه و در جریان بازی فینال جام ملت‌های اروپا نوشتند که بازتاب جهانی پیدا کرده و برخی روزنامه‌ها و سایت‌ها سعی کرده بودند عبارات زشت را ترجمه و منتشر کنند، می‌گذرد

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
ایسنتا
نوآوران -

کمتر از یک ماه از توهین‌هایی که کاربران ایرانی در صفحه شخصی «پایت» بازیکن تیم ملی فرانسه و در جریان بازی فینال جام ملت‌های اروپا نوشتند که بازتاب جهانی پیدا کرده و برخی روزنامه‌ها و سایت‌ها سعی کرده بودند عبارات زشت را ترجمه و منتشر کنند، می‌گذرد؛ اصلا راه دور نرویم، همان زمان وقتی رامبد جوان در برنامه‌اش نسبت به این رفتارها اعتراض کرد، کاربران به او هم رحم نکردند و در صفحه‌اش از هر کلمه‌ای برای بیان عصبانیت بی‌دلیل‌شان بهره گرفتند.

البته این تنها به ایرانی‌ها برنمی‌گردد، در انگلستان و امریکا نمونه‌هایی از این حمله‌های اینستاگرامی اتفاق می‌افتد و بیشتر فضای ورزشی دارد، اما به هر حال ما خودمان را می‌بینیم که با زبان فارسی هرچیزی به ذهنمان می‌رسد، پای عکس کسانی‌که هیچ پیش زمینه‌ای از زبان‌مان ندارند، می‌نویسیم.

بعد از مجموعه این اتفاق‌هاسا اینستاگرام به فکر چاره افتاده!

اینستاگرام در جدیدترین قابلیتی که به زودی آن را ارائه می‌کند، امکان مدیریت و فیلتر کردن کامنت‌ها را به خود کاربران می‌دهد. به این شکل که هر فردی در هنگام منتشر کردن پستش هم می‌تواند امکان نظر گذاشتن را غیر فعال کند و هم می‌تواند با تعریف کردن عبارات خاصی بخواهد که اگر کامنتی همان عبارت را داشت، اینستاگرام آن را حذف کند.

این قابلیت همان فیلتر کلمه‌ای است که خیلی کشورها از آن استفاده می‌کنند و تقریبا هم روشی است که جواب داده و خیلی‌ها را از گشت زدن در سایت‌ها منصرف کرده است. اینستاگرام می‌گوید این نوع فیلتر کردن در دست خود کاربر است و می‌تواند آن را مدیریت کند.

نباید فراموش کرد که اینستاگرام یکی از چندین برنامه‌های اجتماعی است که این روزها رونق زیادی پیدا کرده‌اند و شاید این اولین گام در جهت متوقف کردن کاربرانی که از این محیط سواستفاده می‌کنند، باشد.