مردی که دور از مدرنیته حیات می‌گذراند

غارنشینی منزوی در قرن ۲۱

احتمالا برای شما هم عجیب خواهد بود در دنیایی که تکنولوژی در همه بخش‌های آن نفوذ کرده و حتی روبات‌هایی کاملا شبیه به انسان تولید می‌کند، افرادی باشند که در غار زندگی کنند! ولی این حقیقت دارد و پدرو لوکای ۷۹ ساله را می‌توان یک مرد غارنشین در قرن ۲۱ دانست. او چهار دهه قبلی زندگی‌اش در یک غار گذرانده است، غاری در کوه‌های توکومان.

  1. ۱۱ ماه،۲ هفته قبل
  2. ۰
غارنشین
نوآوران -

پدرو از کودکی علاقه داشته در طبیعت و جدای از هیاهوی آدم‌ها زندگی کند. او در ۱۴ سالگی خانه خودشان را که با همین کوه سه ساعت فاصله داشته، ترک می‌کند تا با حمل زغال سنگ از معدن به بولیوی زندگی تازه‌ای را شروع کند. وقتی از این کار برمی‌گردد یعنی ۴۰ سال قبل تصمیم می‌گیرد رویای کودکی‌اش را واقعیت ببخشد و محلی در کوه را برای زندگی انتخاب می‌کند.

خودش می‌گوید زندگی در محیط طبیعی را به هیاهوی شهرها و آدم‌ها و تکنولوژی ترجیح می‌دهد، خانواده او تنها حیواناتی هستند که در کنارش زندگی می‌کنند، حیوانات او در ابتدا یک بز و دو مرغ بوده‌اند، اما حالا تعداد بزها بیشتر شده، گاو دارد و مرغ و خروس‌ها هم بیشتر شده‌اند. او تقریبا همه مواد غذایی‌اش را از همین حیوانات بدست می‌آورد به اضافه میوه‌ها و سبزیجاتی که به طور طبیعی در کوه پیدا می‌کند.

البته چون روستای کودکی‌اش به این رشته کوه‌ها نزدیک است، بعضی روزها  به «سان پدرو» می‌رود و اعضای خانواده‌اش را می‌بیند و هربار هم با آغوش باز از او استقبال می‌کنند. به نظر می‌رسد پدرو در میان اهالی ده فرد معروفی باشد و زندگی تنهای او در غار برای بقیه جذابیت دارد. پدرو خودش هم از این میزان علاقه‌اش به طبیعت و زندگی در آن متعجب است و فقط می‌داند وقتی در این محیط است، حال خوبی دارد و رسیدگی به حیوانات او را آرام می‌کند.