از مضرات سیگار تا خلق اثر هنری

هنرنمایی با برگ‌پیچ‌های پر از توتون

تونی گرین‌هاد ۲۶ سال سن دارد و به جای اینکه مانند دیگران توتون‌های سیگارها را در برگه‌هایی بپیچاند که دیگران بکشند، از همان کاغذها برای ساخت ابرقهرمان‌ها، پرندگان و دانیاسورها استفاده می‌کند.

  1. ۱۱ ماه،۲ هفته قبل
  2. ۰
اثر هنری با سیگار
نوآوران -

تونی چند سال قبل پیچاندن سیگار را یاد گرفته بوده و این کار را هم خیلی حرفه‌ای انجام می‌داد، اما از زمانی‌که فهمید سیگار چقدر ضرر دارد و با هربار پیچاندن این سیگارها به زندگی آدم‌های زیادی آسیب می‌زند، تصمیم دیگری گرفت! او دیگر سیگار نساخت، بلکه با استفاده از کاغذها، شکل‌های عجیب و متفاوتی ساخت که دیگر کسی دلش نیاید آن‌ها بکشد و به خودش ضرر برساند. البته تا ساخت این‌ها را یاد بگیرد خیلی طول کشید و طرح‌های ابتدایی را تنها به دوستانش در شبکه‌های اجتماعی نشان داده بود که مورد توجه قرار گرفت و انگیزه پیدا کرد طرح‌ها و ایده‌ها را بزرگتر و بیشتر کند. جالب اینکه طرح‌های اولیه او که همین‌طور دست به دست می‌شد، مورد توجه مجلات هنری قرار گرفت و آن‌ها می‌خواستند با این هنرمند پیچاننده صحبت کنند!

تونی که از این هنر خوشش آمده، حالا با استفاده از برگ‌های خشک شده گیاهان مختلف، طرح‌های متفاوتی را با کاغذهای پیچ درست می‌کند، غذاها، حیوانات، بازیگرها و حتی زامبی‌ها! تونی سفارش کارهای جدید هم می‌گیرد و برای مخاطبان پست می‌کند، البته آن‌هایی که در مناطق دورتری هستند را پُر نمی‌کند و فقط کاغذ پیچ‌شان را درست می‌کند تا این مجسمه‌های هنری در میان راه خراب نشوند و صاحب آن بتواند با برگ‌های خشک شده آن‌ را پُر کند.

تونی از اینکه توانسته هنر تازه‌ای بدست بیاورد و با آن کار کند، حال خوبی دارد و از طرفی خوشحال است می‌تواند با استفاده از وسیله‌ای که به نظر آسیب‌رسان می‌اید، چیزی بسازد که علاوه بر ضرر نداشتن، زیبایی هم دارد و دیگران از داشتن آن راضی هستند.