از عجایب دنیا

خون‌آشام قرن ۲۱

دراکولا برای شما هم اسم هیجان‌انگیزی است؟ شخصیتی با شنل بلند و سیاه، همراه با دندان‌ها نیش بیرون زده، صورت بیش از اندازه سفید و چشم‌هایی خیلی سیاه! احتمالا چند قطره خون هم از شکار قبلی روی دندان‌هایش باقی مانده، دراکولا لاغر و قد بلند است و وقتی کلمات را شمرده ادا می‌کند، با دست‌‌های کشیده و ناخن‌های بلندش به اطراف اشاره می‌کند!

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
خون آشام مدرن
نوآوران -

! این همان دراکولاهایی است که در فیلم‌ها و سریال‌ها دیده‌ایم و حتی در مواردی از آن‌ها ترسیده‌ایم. شاید وجود داشتن یا نداشتن این موجودات مورد بحث باشد، اما نحوه زندگی کردن‌شان موضوع جالب‌تری است که به نظر می‌رسد «تیپاسِ تاریکی» به قدری درگیر آن شده که خودش را خون‌آشام می‌داند!

ماجرایش از ۱۳ سال قبل شروع می‌شود، وقتی ۱۲ ساله بوده، سگش را برای گردش بیرون می‌برد که گروهی از بچه‌های بزرگتر مدرسه با لباس‌ و شنل‌های سیاه او را می‌ترسانند، او به خانه برمی‌گردد و بعد از آن تصمیم می‌گیرد یک خون‌آشام باشد تا از چیزی نترسد. نامش را هم به نام تاریکی یا ولاد تغییر می‌دهد. او در یک تابوت چوبی که خودش ساخته زندگی می‌کند! با این‌حال می‌گوید که دراکولا بودن بیشتر از اینکه به انجام دادن این کارها باشد، به باور و اعتقاد است و او باور دارد که بدون روح در یک کالبد زمینی زندگی می‌کند.

ولاد ۲ سال اول که شیوه زندگی‌اش را تغییر داده بود، آن را از همه پنهان می‌کرد، اما سرانجام همه فهمیدند و حالا ۱۳ سال است که خون می‌خورد، در تابوت می‌خوابد، چشم‌هایش را سیاه می‌کند و زندگی شبانه دارد. او می‌گوید: «هرکسی در دنیا عقیده خاص خودش را دارد، به هر حال آدم‌ها حقایقی دارند که برای ما خون‌آشام‌ها قابل قبول نیست و در مقابل ما هم باورهایی داریم که برای انسان‌ها عجیب است، اما اگر قبول کنیم که هر فردی می‌تواند عقیده خودش را داشته باشد، مشکلی به وجود نخواهد آمد.»