داستان سگ وفادار

آموزش حیوانی

همیشه شنیده‌ایم که سگ‌ها حیوانات وفاداری هستند و در همه حال کنار صاحب‌شان می‌مانند، اما وقتی این صاحب فوت کند، چه اتفاقی برای سگ وفادار می‌افتد؟ فیلم سینمایی «پات» که مدتی است در گروه «هنر و تجربه» اکران شده، داستان سگی را روایت می‌کند که صاحبش می‌میرد و او تا صبح بالای سرش می‌نشیند

  1. ۱۱ ماه،۲ هفته قبل
  2. ۰
سگ وفادار
نوآوران -

داستان سگی را روایت می‌کند که صاحبش می‌میرد و او تا صبح بالای سرش می‌نشیند، اما فردایش او هم می‌رود و احتمالا دنبال صاحب جدیدی می‌گردد. این نشان می‌دهد سگ‌ها هم بعد از مدتی وفاداری را کنار می‌گذارند و به دنبال زندگی تازه‌ای هستند، اما در برزیل سگی پیدا شده که بعد از هشت ماه هنوز هم امید دارد صاحبش برگردد و در کنارش باشد!

قصه از جایی شروع می‌شود که حالِ صاحب ناگئو که البته بی‌خانمان و بیمار است، بد می‌شود و او را با آمبولانس به بیمارستان می‌برند، مامورها گفته بودند که این سگ کنار آمبولانس تا بیمارستان آمده و پشت در به انتظار صاحبش نشسته است، صاحبی که زنده نمی‌ماند و در بیمارستان فوت می‌کند. ولی این سگ وفادار از آن زمان تا حالا که هشت ماهی شده است، همچنان پشت در بیمارستان نشسته و با اینکه مسئولان چند باری سعی کرده‌اند برای او صاحب جدیدی پیدا کنند، او هربار فرار کرده و همچنان دم در بیمارستان نشسته و منتظر است، ناگئو با هر بار صدای آمبولانس پارس می‌کند و دنبال صاحبش می‌گردد.

رئیس این بیمارستان می‌گوید که او و دیگر همکارانش برای ناگئو غذا و آب می‌آورند تا زمانی که او برای زندگی پیش یک فرد جدید آماده باشد و این موضوع را درک کند که صاحب قبلی‌اش دیگر برنمی‌گردد ولی تا آن زمان حیاط بیمارستان خانه او خواهد بود و کارکنان بیمارستان هم حواسشان به او هست.