طبیعت در خانه

تیستوی سبزانگشتی خود باشید

اگر کتاب «تیستوی سبزانگشتی» را خوانده باشید، احتمالا از قدرت هیجان‌انگیز او به وجد آمده‌اید و دلتان می‌خواسته شما هم مانند او باشید. انگشتان دست تیستو قدرت رویانندگی داشت و وقتی دستش را حتی روی آهن می‌کشید، گل‌ و سبزه می‌رویید، او با استفاده از همین قدرت توانست صلح را برقرار کند و کارخانه تفنگ‌سازی پدرش را که یکی از عوامل جنگ بود، به مرکز پرورش گل تبدیل کند.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
تیستو
نوآوران -

حالا اگر شما بخواهید در خانه‌های امروزی و اینهمه آپارتمان بدون نور خورشید گل‌ها را پرورش دهید، کار سختی را پیش رو خواهید داشت، گل‌ و گیاه رسیدگی‌های مختلفی نیاز دارد، از نور و دمای هوا و میزان آبی که هر روز باید داشته باشد، نکاتی هستند که به سالم ماندن او کمک می‌کنند. اگر شما هم در نگهداری از این موجودات زیبا خیلی خوش‌شانس نبوده‌اید، شاید این اختراع تازه به کمک‌تان بیاید! گلدان هوشمندی که می‌تواند به تنهایی از گیاهی که داخلش قرار می‌گیرد، مراقبت کند. این گلدان چهار باتری می‌خواهد که یک سال دوام می‌آورند، در محفظه‌اش حدود دو لیتر آب نگه می‌دارد و می‌تواند متناسب با گیاهی که داخلش قرار می‌گیرد و برنامه‌ریزی شده، نور و دمای محیط را کنترل کند.

این گلدان به برنامه‌ای که برای موبایل طراحی شده، وصل می‌‌شود و وقتی آب درون محفظه‌اش تمام شده باشد، خبر می‌دهد. به جز آب اگر شرایط هوا و نور خیلی تغییر کرده باشد و گلدان به تنهایی نتواند همه‌چیز را معتدل کند، به صاحبش خبر می‌دهد، او حتی زمان مناسب کود دادن را هم یادآوری می‌کند. در این صورت تصور کنید به مسافرت رفته‌اید و چند هفته‌ای از خانه دور هستید، گلدان تازه‌ و هوشمندتان شرایط مناسبی را برای گل‌های شما فراهم می‌کند و حتی اگر احساس کردید مدت زمان بیشتری در سفر هستید، می‌توانید میزان مصرف آب را در کمترین حالت بگذارید تا مصرف آن مدت بیشتری طول بکشد.