توصیه سخنگوی وزارت خارجه به مقامات سعودی:

تعقل را جایگزین توهم کنید

رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه ، در واکنش به تازه ترین سخنان عادل الجبیر اظهارکرد: اتهامات واهی و ادعاهای بی اساس مقامات سعودی به خصوص آقای عادل الجبیر علیه نقش و تلاش های سازنده و مثبت جمهوری اسلامی ایران در منطقه متاسفانه بی اندازه تکراری و ملال‌انگیز شده است.

  1. ۱۰ ماه،۳ هفته قبل
  2. ۰
تعقل را جایگزین توهم کنید
نوآوران -

عادل الجبیر که برای سفری در ژاپن به سر می‌برد، مدعی شد: وقتی ایران به حمایت های خوداز حکومت سوریه، حزب الله لنبان و شبه نظامیان حوثی‌ها ادامه می دهد، عملابه قوانین بین المللی احترام نمی گذارد. وزیر خارجه عربستان ادعا کرد: ما می بینیم ایران در سوریه دخالت می کند و از حزب الله لبنان و حوثی ها حمایت می کند و در عملیات هایی که امنیت ملی در منطقه را به مخاطره می اندازند نقش دارد. ما تغییری در سیاست های ایران مشاهده نمی‌کنیم، ایران می بایست تصمیم بگیرد که در حال جنگ است یا نه؟ اگر ایران در حال جنگ است و به قوانین بین المللی احترام نمی گذارد و در حال اجرای برنامه خود است، آنگاه این غیر ممکن است که بتوان با آن تعامل کرد.

به گزارش ایسنا، بهرام قاسمی در مورد سخنان الجبیر گفت: اتهامات واهی و ادعاهای بی اساس مقامات سعودی به خصوص آقای عادل الجبیر علیه نقش و تلاش های سازنده و مثبت جمهوری اسلامی ایران در منطقه متاسفانه بی اندازه تکراری و ملال انگیز شده است. حضور مستشاری جمهوری اسلامی ایران در سوریه و حمایت معنوی و سیاسی از مردم بی‌گناه برخی کشور های اسلامی منطقه که دستخوش توحش و خشونت افسار گسیخته گروه های تروریستی - تکفیری شده اند در راستای حفظ ثبات و امنیت منطقه و جهان است و انتظار آن است که تمامی کشورهای منطقه با رویکردی مثبت و اقدامات عملی و سازنده در جهت بازگشت امنیت و آرامش و ممانعت از کشتار بیشتر مردم بی گناه تلاش کنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: امروز بیش از هر زمان واقعیات پنهان منطقه و عوامل اصلی بی ثباتی و نا امنی برای افکار عمومی آشکار شده است و فرافکنی و قلب حقایق موجود قادر نیستند همچون گذشته وجدان های بیدار و آگاه را فریب دهند. به نظر می رسد کشوری که باید رویکرد نادرست و غیرسازنده اش را در منطقه و جهان تغییر دهد دولت سعودی است و باید این کشور ضمن قطع حملات نظامی خود علیه زنان و کودکان بی دفاع یمن از اقدامات غیر اصولی و حمایت از گروه های تروریستی در کشورهای منطقه به‌ویژه سوریه دست بردارد.

قاسمی اعلام کرد: برای جمهوری اسلامی ایران امنیت در منطقه، ریشه کن کردن تروریسم، حفظ تمامیت ارضی کشورها و اتحاد جهان اسلام و صلح و ثبات و جلوگیری از تهدید دشمنان مشترک جهان اسلام بیش و پیش از هر چیز در اولویت نخست قرار دارد. بهتر آن است عربستان در رفتار خود در منطقه تجدید نظر جدی کند و ضروری است تعقل جایگزین توهم شود.