تخت‌روانچی خبر داد؛

حضور تیم وزارت خارجه و قوه قضاییه در گفت‌وگوهای حقوق بشری با اتحادیه اروپا

معاون وزارت امور خارجه با بیان اینکه تا دو سه هفته آینده هیاتی در سطح معاونان برای شرکت در گفت‌و‌گو‌های حقوق بشری به بروکسل اعزام خواهد شد، گفت: این هیات متشکل از وزارت خارجه و نمایندگانی از قوه قضاییه است.

  1. ۹ ماه،۳ هفته قبل
  2. ۰
روانچی
نوآوران -

به گزارش نوآوران، مجید تخت روانچی در خصوص آغاز گفت‌و‌گو‌های حقوق بشری با اتحادیه اروپا به عنوان زمینه لغو تدریجی و فرایندی تحریم‌های حقوق بشری اتحادیه اروپا علیه ایران اظهار داشت: این گفت‌و‌گو‌ها بخشی از گفت‌و‌گو‌های جامعی است که با اروپایی‌ها داریم. در هفته‌های آینده احتمالا تا دو الی سه هفته دیگر، نشستی تحت عنوان گفت‌و‌گوهای سطح بالای سیاسی با اتحادیه اروپا داریم که در آن مباحث منطقه‌ای، سیاسی، اقتصادی، محیط زیستی و همه موضوع آن با اتحادیه اروپا در آن مطرح می‌شود. در کنار این‌ها قرار است مباحث حقوق بشری نیز مطرح شود.

او افزود: طی دو الی سه هفته آینده برای شرکت در این گفت‌و‌گو‌ها هیاتی در سطح معاونان به بروکسل اعزام خواهد شد. این هیات برای گفت‌و‌گو‌های حقوق بشری متشکل از وزارت خارجه و نمایندگانی از قوه قضاییه است که کارهای گفت‌و‌گوهای حقوق بشری را دنبال خواهد کرد.

تخت روانچی تاکید کرد: ما یک اصلی در گفت‌و‌گو‌های حقوق بشری داریم که می‌گوییم بحث‌های حقوق بشری نباید سیاسی باشد و باید فنی باشد. در این دور گفت‌و‌گو‌ها قاعدتا این اصل رعایت خواهد شد.


منبع: ایلنا