بررسی تحولات منطقه در جلسه کمیسیون امنیت ملی با ظریف

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت که در جلسه کمیسیون امنیت ملی با وزیر خارجه و معاونانش تحولات اخیر منطقه به خصوص اتفاقات بین عربستان و قطر و تحولات عراق بعد از آزادسازی موصل مورد بررسی قرار گرفت.

  1. ۱ هفته،۵ روز قبل
  2. ۰
ظریف
نوآوران -

کمال دهقانی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به جلسه شب گذشته اعضای کمیسیون امنیت ملی با وزیر خارجه و معاونانش گفت:‌ جلسه دوره‌ای کمیسیون با وزیر خارجه و معاونانش هر چند ماه یک بار برگزار می‌شود که این جلسات به نوبت در مجلس و وزارت خارجه است.


وی با بیان اینکه «جلسه شب گذشته در محل وزارت خارجه برگزار شد» گفت در این جلسه تحولات اخیر منطقه به خصوص تحولات بعد از آزاد سازی موصل، حوادث بین عربستان و قطر و موضوع آتش‌بس جدید در غرب سوریه مورد بررسی قرار گرفت.


نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه «در این جلسه نمایندگان ضمن بیان دیدگاه ها و نقطه نظراتشان نسبت به مسائل منطقه و بین‌الملل به طرح سوالاتی پرداختند» گفت که وزیر خارجه بعد از اظهارات نمایندگان در مورد مسائل منطقه و بین‌الملل صحبت کردند.


دهقانی همچنین گفت:‌ در این جلسه اعضای کمیسیون برای کمک به وزارت خارجه جهت تقویت بنیه دیپلماتیک کشور اعلام آمادگی کردند چون معتقدیم همانطور که برای تقویت بنیه دفاعی باید تلاش کرد، وقتی می بینیم وزارت خارجه در عرصه دیپلماسی فعال است باید کمک های لازم را انجام داد.


وی در پایان گفت:‌ قطعا با کمک مجلس می توان نارسایی های احتمالی را رفع کرد. قطعا وزارت خارجه به خصوص آقای ظریف با توجه به سابقه مدیریتی و اشراف به مسائل خارجی می‌تواند نارسایی ها را با کمک مجلس حل و فصل کند.