روحانی در ارومیه

رای مردم در انتخابات نه به خشونت بود

مردم به این آری گفتند که در این سرزمین به دنبال فرهنگ و هویت اسلامی و ملی هستند. همچنین نه آنها به خشونت و افراطی‌گری بود.

  1. ۱ سال،۱ ماه قبل
  2. ۰
روحانی در ارومیه
نوآوران -

رییس‌ جمهوری با ابراز خرسندی از سفر به استان آذربایجان غربی در ماه مبارک شعبان و آستانه ماه مبارک رمضان، از مردم این استان به عنوان مردمانی دلیر و مرزدار نام برد و گفت: در جریان این سفر طرح‌ها و برنامه‌های گسترده ای برای توسعه استان آذربایجان غربی اعلام خواهد شد.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی دیروز دوشنبه در بدو ورود به استان آذربایجان غربی و در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه‌های خود در سفر کاروان تدبیر و امید به این استان گفت: طرح‌ها و برنامه‌های دولت برای پیشرفت و آبادانی استان در جلسه هیأت وزیران در نظر گرفته شده و به اطلاع مردم خواهد رسید. همچنین نقطه‌نظرات فرهیختگان و مسئولین، استماع و ان شاءالله این سفر مایه خیر و برکت برای استان و مردم عزیز آن خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در جریان سفر کاروان تدبیر و امید به استان آذربایجان غربی در جمع مردم ارومیه با اشاره به برگزاری دو انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: حضور شکوهمند مردم در این دو انتخابات و به ویژه در منطقه آذربایجان نشان‌گر اعتماد مردم به مجریان کشور در انتخابات و وجود رقابت سالم انتخاباتی در سرزمین ما است.

وی اضافه کرد: مردم به این آری گفتند که در این سرزمین به دنبال فرهنگ و هویت اسلامی و ملی هستند. همچنین نه آنها به خشونت و افراطی‌گری بود.

رئیس جمهور تصریح کرد: مردم در جریان انتخابات اخیر اعلام کردند که خواهان رشد و ترقی هستند و نه شعارهای بی‌محابایی که بتواند رابطه مردم را با جهانیان با شکاف مواجه کند.

رئیس شورای عالی امنیت ملی با تأکید بر اینکه هنر نیست که ما به گونه‌ای عمل کنیم که دشمنان و رقبایمان در سراسر جهان را علیه خود متحد کنیم،‌ اظهار کرد: این هنر نیست که شرایطی را فراهم کنیم که کشورهایی که به طور سنتی سال‌ها با ما سابقه دوستی داشتند در شورای امنیت سازمان ملل در کنار خصم ما با آمریکا دست به تحریم ملت بزرگ ایران بزنند.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه در گذشته برخی بی‌تدبیری‌ها در کشور اتفاق افتاد، خاطرنشان کرد: زمانی در کشور وفور درآمد نفتی بود و نفت 147 دلار فروخته می‌شد و سالیانه بیش از 80 میلیارد دلار صرف واردات کالا به کشور می‌شد، اما برای مردم اشتغال فراهم نشد.

روحانی در ادامه به حضور شرکت‌های مختلف خارجی در ایران و رایزنی‌ آنها برای سرمایه‌گذاری در کشور اشاره کرد و گفت: مردم به خوبی آگاه‌ هستند که برای آنکه گام‌های لازم را برای حرکت اقتصادی در کشور برداریم، نیازمند زمان هستیم با این وجود می‌بینیم که کشورهای دیگری که در سال‌های گذشته سهم ما را از نفت و میعانات گازی گرفته بودند و ما را تحریم کرده بودند، امروز قدم به قدم در حال حرکت به سمت شرایط قبل از تحریم هستند.

روحانی همچنین با تأکید بر اینکه امروز روزی نیست که به مسائل حاشیه‌ای بپردازیم، ادامه داد: مردم نمی خواهند که این جناح یا ‌آن جناح به مسائل دست دوم یا دست سوم بپردازند، بلکه همه آنها می‌خواهند به مسأله اول کشور که رونق اقتصادی و اشتغال جوانان است بپردازند.

وی با بیان اینکه اکنون در نقطه عطف تاریخی قرار گرفته‌ایم، خاطرنشان کرد: امروز توانسته‌ایم از پیچ تاریخی و توطئه‌هایی که سال‌های قبل صهیونیست و استکبار علیه ما انجام می‌دادند و به دلیل برخی بی‌تدبیری‌ها کشورمان را در چاله و چاه تحریم انداخته بودند، عبور کنیم.