حضور گسترده مردم و مسئولین در حمایت از آرمان فلسطین

ازشمارش معکوس پایان اسرائیل تا فیش های حقوقی در روز قدس

مردم تهران همزمان با مردم سراسر کشور به منظور شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس به سمت مسیرهای منتهی به دانشگاه تهران حرکت کردند. شخصیت‌های عالی‌رتبه نظام پیش از آغاز مراسم جهانی روز قدس امسال با دعوت‌های جداگانه برای حضور پرشور از مردم دعوت کردند. رییس‌جمهور، وزیر اطلاعات، وزیر امور خارجه، دبیر شورای عالی امنیت ملی، فرمانده سپاه، معاون اول قوه قضاییه، استاندار تهران، معاون اول رییس‌جمهور، رییس قوه قضاییه، فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء ،وزیر راه، رییس سازمان محیط زیست، فرماندهان نیروی انتظامی، معاون حقوقی رییس‌جمهور و ... از مسولانی بودند که در دقایق و ساعت اولیه شروع راهپیمایی به جمع مردم پیوستند

  1. ۱ سال،۱ ماه قبل
  2. ۰
راهپیمایی روز قدس
نوآوران -

 

کنترل ترافیک توسط ماموران راهنمایی رانندگی

بر اساس این گزارش بر جمعیت حاضر در خیابان‌های منتهی به دانشگاه تهران هر لحظه افزوده می‌شود و ماموران راهنمایی و رانندگی و نیروی انتظامی در حال کنترل ترافیک این خیابان‌ها هستند.

حضور شخصیت‌های نظام در مراسم راهپیمایی

روسای قوای سه‌گانه، مقام‌های عالی‌رتبه نظام، شخصیت‌های کشوری و لشکری و مسئولان عالی در این مراسم حضور داشتند.

پلاکاردهای دفاع از حقوق بشر در دست مردم

پلاکاردهایی با مضامین دفاع از حقوق بشر همچون «اسرائیل ضد حقوق بشر»، «داعش صهیونیستی» و «اسرائیل تا ۲۵ سال دیگر را نخواهد دید» شعارهایی است که مردم بر روی پلاکاردهای خود در دست دارند.

حاشیه‌های حضور نوبخت در مراسم راهپیمایی روز قدس

محمدباقر نوبخت که در راهپیمایی مردم در روز جهانی قدس از میدان انقلاب در جمع مردم حاضر شده بود، در حاشیه حضور خود به سوالات مردم نیز پاسخ داد و نامه‌های آن‌ها را دریافت می‌کرد.

او در پاسخ به یکی از شهروندان در مورد اینکه گفت این دولت همه فتنه گران را روی کار آورده است پرسید کدام وزیر فتنه‌گر است؟ که سوال‌کننده گفت: آخوندی!

پاسخ شهروند با تعجب زیاد نوبخت همراه بود.

پرتاب سنگ به نمادهای آمریکا

در چهارراه ولیعصر نمادهای آمریکا قرار گرفته شده است و مردم با سنگ به این نمادها ضربه می‌زنند. در این نمادها اسامی برخی شبکه‌های تلویزیونی ماهواره‌ای مثل «من‌وتو»، «جم» و شبکه‌های اجتماعی مثل توئیتر و تلگرام و بعضی شرکت‌های تولید محصولات غذایی مثل پپسی و نسکافه به چشم می‌خورد.

روز پر کار آب‌پاش‌های آتش‌نشانی

در حالی که دمای هوا امروز به شدت زیاد شده بود، آب‌پاش‌های آتش‌نشانی با ریختن آب روی مردم سعی می‌کردند کمی از عطش مردم در روز قدس را کاهش دهند.

حامیان احمدی‌نژاد همچنان حاضرند ...

محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور سابق کشورمان در حالی به جمع راهپیمایان روز جهانی قدس پیوست که طرفداران او با اجتماع در اطراف او، شعارهایی همچون «احمدی دلاور پیرو خط رهبر»، «احمدی احمدی حمایتت می‌کنیم»، «احمدی برمی‌گردد»، سر می‌دادند.

اعتراض به فیش‌های حقوقی

یک بازنشسته وزارت جهاد کشاورزی در اعتراض به فیش‌های میلیونی برخی از مسئولین، پرینت فیش حقوقی خود را به صورت پلاکارد در راهپیمایی روز قدس به نمایش گذاشت.  فیش حقوقی خردادماه این بازنشسته وزارت جهاد کشاورزی مبلغ 830 هزار تومان را نشان می‌دهد. تعداد زیادی از راهپیمایان متوجه پلاکارد این فرد شده و در مقابل آن واکنش نشان می‌دادند.

حمل تابوت مزدوران آل سعود

علاوه بر پلاکاردهایی با مضامین اعتراض به جنایات اخیر منطقه ، مردم تابوت‌های حاکمان آل سعود را با عکس‌های آنان حمل کرده و  مورد لعن قرار می‌دادند

شمارش معکوس پایان اسرائیل در راهپیمایی روز قدس

براساس حاشیه نگاری‌هایی که در خبرگزاری‌ها منتشر شده است؛ راهپیمایان روز قدس پلاکاردهایی در دست دارند که سال 2040 را سال پایان اسرائیل دانسته‌اند. راهپیمایان در این پلاکارد با اشاره به سخنی از مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه اسرائیل 25 سال آینده را نخواهد دید، شمارش معکوس پایان حکومت اسرائیل را آغاز کرده‌اند.

بر این اساس از سال 2015 تا 2040،‌ 25 سالی است که راهپیمایان در پلاکاردهای خود ابراز امیدواری کرده‌اند که اسرائیل با پایان خود مواجه می‌شود

اختلاف نظر دو وزیر اسبق اطلاعات درباره فیش‌های حقوقی

دو وزیر پیشین اطلاعات در حاشیه راه پیمایی نیز به موضوع فیش های حقوقی پرداختند اما نگاه های این دو با هم متفاوت است. آنگونه که علی یونسی وزیر اطلاعات دولت اصلاحات معتقد است دولت در این باره درست عمل کرده و قوانین ناقص است اما فلاحیان وزیر اطلاعات دولت سازندگی  تاکید دارد که این فیش ها برخلاف مصوبه مجلس است.

وزیر اطلاعات دولت اصلاحات می گوید: دولت در برخورد با دریافت‌کنندگان فیش‌های حقوقی نجومی بسیار درست عمل کرده و وظیفه خود را به نحو احسن انجام داده است.

دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌ها مسئله فیش‌های حقوقی را ناشی از ضعف قوانین و ضعف نظارتی دانسته و ادامه می‌دهد: دولت در این زمینه کار خود را انجام داده است اما عدم نظارت و قوانین ناقص هم وجود دارد.

به روایت ایلنا‌،‌ یونسی تاکید دارد: دولت در برخورد با دریافت‌کنندگان فیش‌های حقوقی نجومی بسیار درست عمل کرده و وظیفه خود را به نحو احسن انجام داده است.

از سوی دیگر آنگونه که تسنیم رویت کرده، علی فلاحیان،‌ وزیر اطلاعات دوران سازندگی معتقد است: مسئله فیشهای حقوقی نجومی برخلاف مصوبات مجلس است و باید با آنها برخورد شود.

فلسطین؛ فریاد مظلومیت جهان اسلام

سیداحمد خاتمی: اجازه نمی‌دهیم آرمان فلسطین در حاشیه قرار بگیرد

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه ما مسلمانان یک امت‌ایم و نمی‌توانیم درد و آوارگی مردم فلسطین را احساس نکنیم، گفت: راهپیمایی روز قدس یعنی اینکه اگر از دست ما کار اجرایی ساخته نیست اما اجازه نمی‌دهیم فلسطین فراموش شود.

 

احمد خاتمی:اجازه نمی دهیم آرمان فلسطین به حاشیه برود

به گزارش ایسنا، سیداحمد خاتمی در خطبه‌ اول نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه ما اجازه نمی‌دهیم مسأله فلسطین از یک مسأله اسلامی به یک مسأله عربی تبدیل شود و آرمان فلسطین در حاشیه قرار بگیرد،‌ اظهار کرد: راهپیمایی روز قدس یک فریضه سیاسی و گام‌هایی دشمن‌ستیز است.

وی در ادامه افزود: راهپیمایی روز قدس 6 مبنای قرآنی و روایی دارد که عبارت است از ظلم‌ستیزی، یکپارچه و واحد بودن امت اسلامی، نفرت از استکبار، بیعت با ولایت، مصداق امر جامع و الغضب لله و تبری از دشمنان دین خدا.

خاتمی با اشاره به اینکه به تعبیر رهبری امروز آمریکا طاغوت اعظم است، خاطرنشان کرد: اسرائیل ولیده نامشروع این دولت جباراست و در متن شعار مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آمریکا هم قرار دارد.

 

سردار سلامی: هر نقطه‌ای علیه نظام ما باشد بدون ملاحظه ویران خواهیم کرد

ایرنا: جانشین فرمانده سپاه پاسداران در خطبه‌های پیش از نماز جمعه امروز، اظهار کرد: اگر رژیم صهیونیستی دست به خطا زند تمام این سرزمین تحت اشغال مسلمانان مجاهد درخواهد آمد و این واقعیت جدیدی است که در جهان اسلام شکل گرفته است.

وی با اشاره به روند تاریخی دست‌درازی‌های رژیم صهیونیستی و آمریکا به سرزمین‌های اشغالی فلسطین در سال‌های قبل از انقلاب اسلامی، افزود: داستان تسلط صهیونیست‌ها بر سرزمین فلسطی تا انقلاب اسلامی روندی نگران‌کننده و ناامید کننده داشت اما با پیروزی انقلاب گرچه جنایات صهیونیست و حمایت‌های آمریکا ادامه داشت اما امیدی برای نابودی رژیم صهیونیستی در مردم شکل گرفت.

وی با اشاره به اینکه همه روسای جمهور آمریکا از رژیم صهیونیستی به عنوان دوستی فراتر از پیوندهای راهبردی و متحد ایدئولوژیک یاد کرده‌اند، خاطرنشان کرد: آمریکا رژیم صهیونیستی را سرمایه راهبردی خود تلقی می‌کند و نقشه راه سیاسی خود را برای تحول در جهان اسلام و دنیای عرب با این تصور تنظیم کرده است.

وی  با بیان اینکه انقلاب سنگ فلسطین امروز به انقلاب موشک تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: معمای رژیم صهیونیستی در مقابل فلسطین همچنان ادامه دارد و برای ایجاد تفرقه و انحراف در جهان اسلام تلاش می‌کند اما ارتش به ظاهر شبه افسانه‌ای رژیم صهیونیستی که قدرت بلامنازع امپراتوری آمریکا و شرکای مرتجع عربشان بوده‌اند توسط مسلمانان فلسطینی در هم شکسته شد و طلیعه امیدی برای ملت فلسطین و جهان اسلام ایجاد شد.

سلامی با اشاره به اینکه بیش از یکصدهزار موشک آماده پرواز در لبنان وجود دارد، گفت: این موشک‌ها آماده هستند تا با یک دستور رژیم صهیونیستی را  از نقشه جهان محو کنند. همچنین در تمام سرزمین‌های تحت اشغال ده‌هاهزار موشک با دقت‌ها و بردهای وسیع و مختلف کاشته شده‌اند و فقط منتظر دستور هستند.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران، با بیان اینکه امروز ظرفیت فروپاشی رژیم صهیونیستی متفاوت از گذشته شکل گرفته است، اظهار کرد: اگر رژیم صهیونیستی به قدرت نظامی آمریکا تکیه کرده است باید بدانند فصل توانایی آمریکا برای حمایت از رژیم‌های منفور خاتمه یافته و امروز آمریکا در بحران سرگردانی راهبردی گرفتار است.

وی در ادامه به مداخلات آمریکا و ناکامی آن در سوریه اشاره کرد و گفت: رژیم آل سعود نیز که در یمن و عراق باعث آواره شدن مسلمانان شده است باید بداند نمی‌توان با زور در هیچ نقطه‌ای حکومت کرد.

روحانی: فلسطین تنها نیست

وی تصریح کرد: امروز در سایه تفرقه دنیای اسلام، حضور گروه‌های تکفیری و تروریستی در منطقه و خط سازش، ما از مسیر آرمان آزادی فلسطین فاصله گرفته‌ایم برای اینکه ما به این آرمان برسیم راهی جز وحدت مسلمانان و خط مقاومت و جهاد و مبارزه با گروه‌های تروریستی و تکفیری نداریم.

روحانی ادامه داد: به طور مسلم پیام مردم مسلمان ایران در سراسر کشور این است که ملت فلسطین تنها نیست، مردم در کنار مظلومین عالم و در کنار مردم مظلوم فلسطین خواهند بود و ما در سایه ایستادگی و مقاومت قطعاً به پیروزی دست خواهیم یافت.

 

ظریف: رژیم صهیونیستی و گروهای تکفیری یک خطر واحد هستند

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشور ساعت 11:10 دقیقه از چهارراه ولیعصر به جمع راهپیمایان تهرانی روز جهانی قدس پیوست.

ظریف با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت امروز منطقه و جهان اسلام گفت: تکفیری‌ها و حامیان آنها واقعیت دشمنی اسرائیل با جهان اسلام را فراموش کرده و حرکات و اقدامات خود را به جای اینکه به سمت این رژیم هدف بگیرند به سوی مسلمانان قرار داده‌اند و این یکی از بزرگترین خطراتی است که امروز نه تنها جهان اسلام بلکه تمام جهان را تهدید می‌کند.

وی ادامه داد: مردم مسلمان و آزادیخواه جهان با حضور فعال در راهپیمایی روز قدس که میراث بزرگ امام خمینی (ره) است به دنبال این هستند که جلوی این سیاست‌های غلط و تغییر جهات را بگیرند و اجازه ندهند انحراف از واقعیت جهان اسلام را تهدید کند.

ظریف خاطرنشان کرد: هم رژیم صهیونیستی و هم گروه‌های تکفیری در واقع یک خطر هستند که هر دو از سمت قدرت‌های مشابه در سطح جهان و منطقه هدایت می‌شوند.

هاشمی رفسنجانی: باید هوشیارتر از سابق باشیم

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در آخرین جمعه ماه رمضان در راهپیمایی روز قدس شرکت کرد.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی  از محدوده خیابان کاوه وارد خیابان آزادی و به جمع خیل عظیم راهپیمانان در مراسم روز جهانی قدس پیوست. وی  در حین راهپیمایی در گفتگو با خبرنگاران گفت: مردم امروز یک صدا و همدل با حضور یکپارچه خود در راهپیمایی روز قدس حمایت از مردم مظلوم فلسطین در مقابل تجاوزات و اشغالگری رژیم غاصب صهیونیستی را به خوبی نشان دادند.

وی  با تاکید بر اینکه این حضور پرشور در آینده فلسطین و مردم آن نقش مهمی خواهد داشت ، گفت: صداوسیما باید این حماسه را به خوبی به نمایش بگذارد. هاشمی رفسنجانی افزود: دوستان سابق فلسطینی ها، آرام گرفته و سکوت اختیار کرده اند و حوادث منطقه نشان می دهد که باید هوشیارتر از سابق باشیم. در طول مسیر راهپیمایی، مردم با شعارهای مرگ بر امریکا ، مرگ بر اسرائیل ، درود بر خامنه ایی سلام بر هاشمی، خامنه ای زنده باد هاشمی پاینده باد، هاشمی هاشمی خدا نگهدارتو ایشان را همراهی کردند.