سردار عروجی:در شامات با همه دنیا می جنگیم

مشاور عالی فرمانده کل سپاه با اشاره به حمایت های مختلف ایران از محور مقاومت گفت: در همه جای عالم اگر به کسی زور گفته شود، سربازی که امام (ره) مشخصات آن را مشخص کرده است، به کمک او خواهد رفت.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
سردار عروجی: در شامات با همه دنیا می جنگیم
نوآوران -

مشاور عالی فرمانده کل سپاه با در خصوص درگیری های اخیر در منطقه گفت: مستکبران می‌خواهند با جنگ تحمیلی جلوی اشاعه تفکر امام (ره) را بگیرند، جنگ شامات به ما تحمیل شده است، تکفیری‌ها را آورده اند و با ما رودررو کرده‌اند؛ چه کسی باید با آنها می‌جنگید؟ آنها همه یکی هستند و عقبه آنها به ترکیه، آمریکا و عربستان متصل است.

سمتی از جنگ شامات، نوع بدلی تفکر امام (ره) در راستای جنگیدن به همراه دین است. امام (ره) با اسلحه دین به میدان آمد و دشمن می‌خواهد بدلی این موضوع را به عالم معرفی کند. الان تقریباً شناخته شده‌ترین گروه مبارز فلسطینی، حماس است که در ترکیه به مذاکره با اسرائیل نشسته و می‌خواهد با آن پیمان‌های متعدد ببندد اما مبارزه امام (ره) به مبارزان میدانی این تفکر این مسئله را دیکته نمی‌کند و می‌گوید کسی حق ندارد با ظالم سر یک سفره بنشیند.

سردار عروج درباره اقدامات اخیر آل سعود تصریح کرد: آل‌سعود مستعمره فکری، اقتصادی، علمی و فرهنگی است. عربستان می‌خواهد خارج از جدولی که برای آن تعیین شده، برخی از اقدامات را انجام دهد، اما آمریکا نمی‌گذارد.

حدود یک ماه پیش جلسه‌ای بین اسرائیل و روسیه، در روسیه بود، مسئولین اصلی اسرائیل به همراه نخست‌وزیر این کشور با پوتین جلسه گذاشتند و مظهر مذهب در یهود که یک شمعدانی است را پوتین روشن کرد. نخست‌وزیر اسرائیل در آن جلسه گفت مهمترین همپیمان ما از لحاظ امنیتی و اقتصادی، روسیه است و به منطقه ما آمده تا از ما محافظت کند. آمریکایی‌ها به روس ها گفتند که ما تقریباً بالای ۹۰ درصد در دنیا اشتراکات داریم و قسمتی از آن در منطقه خاورمیانه است.

تمام دنیا در شامات می‌جنگند. تمام انسان‌ها با ادیان و نژادهای مختلف در این جنگ حضور دارند. اینکه گفته شود ما با یک گروه در حال جنگ هستیم، انحراف است و ما با تمام دنیا در حال جنگیدن هستیم. چطور الان وقتی اسم مسلمان می‌آید، همه می‌لرزند؟ آمریکایی‌ها، اسرائیلی‌ها و روس‌ها از این مسئله استفاده می‌کنند. دشمن می‌خواهد اسرائیل به ظاهر اسلامی برای مقابله درست کند.

سوریه چون با تمام عالم گره خورده است، ادامه دارد. نقشه دشمنان برای بحران سوریه ابدی است. برای همین است که هم‌اکنون شکل رزمنده‌های اسرائیلی و مسیحی، عقیدتی شده است.

ما در شامات با دنیا می‌جنگیم. ما نباید از شکل جهانی خود خارج شویم در این صورت حالت انقلابی خود را از دست خواهیم داد. این انقلاب، انقلابی جهانی است و تمام کسانی که زیر این پرچم هستند برای نجات بشریت می‌جنگند.

عراق تفاوتی با شامات ندارد. ما تا پشت فلوجه رفتیم اما گفتند شیعیان و حشدالشعبی نباید به داخل فلوجه بیایند؟ شما آیا یک کشته از داعشی‌ها پیدا کردید؟ چطور سلفی‌ها در شامات به روی سر شهدای ما می‌روند و کارت‌های آنها را درمی‌آورند. ما هم باید آنها را به دنیا معرفی کنیم؛ اگر شیعیانی که اعتقاد به ولایت مطلقه فقیه دارند داخل فلوجه می‌شدند، این اتفاق می‌افتاد. شیعه داریم اما شیعه‌ای که این تفکر ارزشی و انقلابی را داشته باشد، نداریم.

سیاستمداران دنیا کار خود را انجام می‌دهند. حضرت آقا در خصوص شیخ عیسی قاسم می فرمایند او روحانی بود که زندگی خودش را می‌کرد و مانع آن‌چنانی نبود و مبارزه‌اش مسلحانه نبود. آنها تنها می‌خواستند قدرت رأی مساوی در بحرین داشته باشند. چرا کاری می‌کنند که این احساسات تبدیل به جریان دیگری شود؟

چهره سرلشگر سلیمانی یک چهره شناخته شده است و بر اساس یک مبنایی صحبت می‌کند و قطعاً حرف‌های ایشان بی‌تاثیر نیست، اما جامعه جهانی راه خود را می‌رود. در جلسه‌ای که اسرائیلی‌ها با روس ها داشتند؛ بزرگترین همپیمانان خود را به لحاظ امنیت اسرائیل، روس ها می‌دانند.

جامعه جهانی کار خود را به پیش می‌برد و ما باید در اردوگاه خود امثال کلام سردار سلیمانی را به میدان آورده و عملیاتی کنیم. این به این معنی نیست که در یک کشور شورش به پا کنیم زیرا ما جنگ‌طلب نیستیم اما وقتی که یک روحانی مظلوم گرفتار شده، ما باید به کمک او برویم. حضرت آقا با بیاناتشان به کمک وی رفتند. برای جامعه جهانی اگر بحرین به آتش کشیده شود، اهمیتی ندارد. آنها کار خود را انجام می‌دهند.

آمریکایی‌ها، عربستان را همپیمان درجه یک خود می‌دانند و حتی روسیه پیمان نظامی با این کشور می‌بندد. اما این کشورها و حتی ترکیه، رژیم آل‌سعود را تا یک جایی در منطقه قبول دارند. عربستان و مصر امپراتوری جهان اسلام را می‌خواهند؛ ترکیه هم می‌خواهد. یک نفر باید این سه یعنی عربستان، ترکیه و مصر را به هم متصل کند و آن شیطان بزرگ آمریکاست.

 

 آمریکا تقسیم کار کرده است. آمریکایی‌ها مدعی‌اند در جاهایی کریدورهایی قرار دادند و حتی روسیه در این کریدورها زیر نظر آنها حرکت می‌کند. عربستان می‌خواهد دست و پا زده و خود را از این محوطه خارج کند، اما آنها نمی‌گذارند.

 

آل‌سعود مستعمره فکری، اقتصادی، جهانی، علمی و فرهنگی است. عربستان می‌خواهد خارج از جدولی که برای آن تعیین شده، برخی از اقدامات را انجام دهد، اما آمریکا نمی‌گذارد. آمریکا در نقشه دهکده جهانی خود هر کدام از این کشورها را یک دِه می‌داند. ما اگر فکر کنیم که عربستان تافته جدا بافته از بقیه کشورهاست، اشتباه کرده‌ایم.