عضو شورای شهر به <<نوآوران>> از جزئیات حمله تروریستی به نماینده اسلام آباد گفت

بمب گذاری در مسجد فردیس کرج تکذیب شد

فلاحت پیشه نماینده اسلام آباد غرب و دالاهو مورد سوء قصد قرار گرفت و زخمی شد.

  1. ۱ سال،۱ ماه قبل
  2. ۰
تکذیب بمب گذاری در مسجد فردیس کرج
نوآوران -

فلاحت پیشه نماینده مجلس دهم در مسیر شهر ریجاب مورد سو قصد قرار گرفت و زخمی شد. در این درگیری فرماندار و بخشدار دالاهو زخمی شد. 

این 4 تروریست اتومبیل حامل مسئولان را به رگبار می بندند و سپس خودروی خود را به آتش کشیده و متواری می شوند.

فرهاد تجری نماینده گیلانغرب در مجلس با اشاره به جزئیات حادثه سوقصد به حشمت الله فلاحت پیشه نماینده اسلام آباد غرب گفت:یک اکیپ از مسئولان استانی شامل فرماندار دالاهو و آقای فلاحت پیشه در منطقه "ریجاب" مورد حمله 4 تروریست قرار گرفتند.

پژاک در منطقه است

احمد صفری نیز در گفت‌وگو با ایلنا، با اعلام خبر حمله تروریستی به اتومبیل حشمت‌الله فلاحت‌پیشه و تعدادی از مسئولان استان کرمانشاه، اظهار داشت: اعضای شورای تامین استان هشدار داده بودند که اعضای پژاک در منطقه هستند اما با این حال آقای فلاحت‌پیشه به همراه فرماندار و چند نفر از مسئولان دامپزشکی برای بازدید به منطقه ریجاب می‌روند

آسیب مدیرکل شیلات از ناحیه پا

در این حادثه افضلی مدیرکل شیلات استان از ناحیه مچ و پاشنه پا آسیب دیده است. فرماندار شهرستان دالاهو از ناحیه لگن مورد اصابت گلوله قرار گرفته که جراحت او شدیدتر از سایرین ارزیابی می‌شود.

سید‌فرزاد افضلی مدیر کل شیلات کرمانشاه و فرامرز اکبری فرماندار دالاهو با هلی‌کوپتر به بیمارستان امام رضا کرمانشاه انتقال داده شده‌اند.

عضو شورای شهر اسلام آباد غرب در گفتگو با «نوآوران» می گوید آقای فلاحت پیشه فعالیت چشم گیری در شهر داشتند به روایت این عضو شورای شهر این حمله تروریستی در هنگام بازدیدهای شهری مسئولان و نماینده شهرروی داده است. علاوه بر راننده فرماندار آقای نیک عزم از مسئولین شهر نیز به شهادت رسیده اند و فرماندار اسلام آباد نیز مجروح گردیدند ولی شخص آقای فلاحت پیشه با درمان سرپایی مرخص گردیده اند.

فلاحت‌پیشه :مسلح نبودیم

نماینده اسلام‌آباد غرب که از سوی گروهک تروریستی مورد سوءقصد قرار گرفته بود، گفت: ما به عنوان شهروند در حال گذر از منطقه بودیم و به هیچ عنوان مسلح نبودیم.

به گزارش خبرآنلاین حشمت‌الله فلاحت پیشه نماینده اسلام‌آباد غرب که ساعتی پیش مورد سوءقصد از سوی گروهک‌ تروریستی قرار گرفت در اولین اظهارنظر بعد از این حادثه به شبکه خبر گفت: به کمین تروریستی خوردیم و متاسفانه بنده سعادت شهادت نداشتم و همکارانم شهید شدند.

وی تصریح کرد: ما به عنوان شهروند در حال گذر از منطقه بودیم و به هیچ عنوان مسلح نبودیم. از مردم عزیز که ابراز نگرانی کردند تشکر می کنم، متاسفم که دو جوان بی گناه که به شهادت رسیدند.

وی ادامه داد: آن منطقه، منطقه امنی است و حتما عواملی از بیرون این قضیه را شکل دادند و هیچ وقت حوادثی از این قبیل در این منطقه نداشته‌ایم؛ در حال حاضر گروه های مردمی به همراه مسئولان امنیتی در حال پیگیری این حادثه هستند.

فلاحت پیشه خاطرنشان کرد: مطمئنا نیروهای نظامی و امنیتی به زودی این افراد را قبل از خروج از کشور شناسایی و مجازات خواهند کرد.

گفتنی است فلاحت پیشه نماینده مجلس دهم در مسیر شهر ریجاب مورد سو قصد قرار گرفت و زخمی شد. در این درگیری فرماندار و بخشدار دالاهو زخمی شد. راننده فرماندار و یکی از همراهان فلاحت پیشه در این درگیری به شهادت رسیدند.

4 تروریست اتومبیل حامل مسئولان را به رگبار می بندند و سپس خودروی خود را به آتش کشیده و متواری می شوند.

 

 

 تلاش برای دستگیری ضاربان ادامه دارد

 

سخنگوی وزارت کشور با اشاره به حادثه حمله به فرماندار دالاهو و یک نماینده مجلس گفت: تلاش برای دستگیری ضاربان ادامه دارد.

حسینعلی امیری در گفت‌و‌گو با ایلنا، با اشاره به حادثه امروز در اسلام‌آباد غرب گفت: امروز فرماندار دالاهو  و آقای فلاحت‌پیشه نماینده اسلام آباد و سه تن از مدیران محلی برای انجام کارهایی اداری در منطقه بودند که توسط ۴ سرنشین یک خودروی پژو ۴۰۵ مورد تیراندازی قرار می‌گیرند.

او افزود: در این حادثه دو سرنشین خودروی حامل فرماندار و نماینده اسلام آباد غرب شهید شدند که یکی از آن‌ها راننده یک خودرو بوده است.

قائم مقام وزیر کشور با اشاره به اینکه فرماندار مجروح است، گفت: فرماندار به همراه یک سرنشین دیگر مورد اثبات گلوله قرار گرفتند و فرماندار در اتاق عمل است.

همچنین آقای فلاحت‌پیشه نماینده اسلام‌آباد غرب نیز در حین پیاده شدن از اتومبیل دچار یک آسیب سطحی شده است.

سخنگوی وزارت کشور از متواری شدن ضاربان خبرداد و گفت: نیروهای اطلاعاتی و امنیتی در منطقه درصدد شناسایی و دستگیری ضاربان هستند و تلاش برای شناسایی آن‌ها در حال انجام است.

او با اشاره به اینکه زخمی‌های این حادثه به کرمانشاه منتقل شده‌اند، گفت: این دو نفر در یکی از بیمارستان‌های کرمانشاه در حال مداوا هستند.

معاون وزارت کشور در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به این حادثه سفر آینده رییس‌جمهور به استان کرمانشاه انجام خواهد شد، گفت: در این مورد دفتر رییس جمهور تصمیم می‌گیرد و اعلام می‌کند.

سخنگوی وزارت کشور تاکید کرد: تلاش برای دستگیری ضاربان ادامه دارد اما هنوز هویت و هدف ضاربان مشخص نشده و اینکه این افراد عضو چه گروهکی بودند را تایید نمی‌کنیم.

 

 

تکذیب خبر بمب‌گذاری در مسجد فردیس کرج از سوی فرماندار

فرماندار فردیس اعلام کرد که شایعه ظهر یکشنبه مبنی بر بمب گذاری در مسجد یکی از شهرک‌های فردیس کرج صحت نداشت.

علی قنبرزمانی در این باره خاطرنشان کرد: ظهر امروز به دنبال انعکاس یک شایعه درباره بمب گذاری در یک مسجد در یکی از شهرک های شهرستان فردیس، نیروهای امنیتی، انتظامی و امدادی در محل مستقر شدند.

وی همچنین تصریح کرد: تیم های چک و خنثی به سرعت در محل مستقر شده و موضوع را بررسی کرده و به این نتیجه رسیدند که شایعه مورد نظر صحت نداشته و بمبی در کار نبوده است.

به دنبال این شایعه نمازگزاران این مسجد نماز جماعت ظهر و عصر را در پارکی در روبروی این مسجد اقامه کردند