رئیس جمهوری در کرمانشاه‌:

پول مردم را از حلقوم مفسدین بیرون می کشیم

حسن روحانی صبح دیروز در جمع مردم کرمانشاه با بیان اینکه حل مشکل بیکاری به دست مردم امکان‌پذیر است،‌ اظهار کرد: ما باید در کشور رونق اقتصادی ایجاد کرده و راهی جز تحقق اقتصاد مقاومتی هم نداریم. ما باید شرایط را برای کار و فعالیت در کشور آماده کنیم.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
روحانی در کرمانشاه
نوآوران -

وی در ادامه افزود: اما متأسفانه عده‌ای تنها راهی که بلد هستند این است که با صدای بلند سیاه‌نمایی کنند. این عده بسیار اقلیت صدای بلندی دارند و کار بزرگی که ملت انجام داده را نمی‌بینند. ملت ما یک زمانی دست تجاوز عفلقیان را قطع و امروز هم با برجام دست ابرقدرت‌ها، صهیونیست‌ها و آمریکا را قطع کرد.

مردم منتظر حکم بازگشت اموال به خزانه هستند

رئیس جمهور در ادامه تصریح کرد: مگر کسی پیدا می‌شود که از قطع شدن دست متجاوزان به حقوق  ملت، تثبیت حق هسته‌ای و از بین رفتن تحریم‌ها ناراحت باشد؟ ما در گذشته مجبور بودیم از طریق صرافی‌ها پول را جابجا کنیم، اما امروز این مشکل حل شده و از طریق بانک‌ها این کار را انجام می‌دهیم، اما کسانی بودند که در پس تحریم دنبال دزدی اموال مردم بودند و 2000 میلیارد و 700 میلیون تومان پول مردم را بردند که البته دولت این پول را از حلقوم آنها بیرون می‌کشد و در برابر تجاوز به اموال مردم یک آن درنگ نمی‌کند.

روحانی تأکید کرد: مردم منتظر حکم بازگشت اموال به خزانه هستند. مگر مردم فراموش می‌کنند به بهانه تحریم، اموال آنها را غارت کردند.

روحانی در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به تحولات منطقه، خاطرنشان کرد: ما در کنار کشورهایی هستیم که هنوز فکر می‌کنند با کودتا می‌توان قدرت را جابجا کرد و با تانک و توپ و هواپیما یک حکومت منتخب مردم را سرنگون کرد. آنها هنوز به این نقطه نرسیده‌اند که دوران کودتا و تحمیل توپ و تانک به مردم سر آمده است. امروز تنها صندوق رأی می‌تواند راه‌حل مشکل برای ایران، ترکیه، سوریه، عراق، لبنان، بحرین و یمن باشد.

تخلفات مربوط به فیش‌های حقوقی به تمام قوا و دستگاه‌ها مربوط است

حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی در ادامه سخنانش در جمع مردم کرمانشاه تصریح کرد: اولین قدمی که برای استان کرمانشاه و رونق زندگی مردم باید برداریم این است که به بخش کشاورزی و گردشگری‌اش توجه کنیم.

وی افزود:استان کرمانشاه بیش از 400 تا 500 میلی متر به طور متوسط باران دارد.جوانان غیور بدانید این دولت نسبت به تمام دولت‌های گذشته برای آنکه آب را در منطقه‌ی غربی کشور به ویژه استان کرمانشاه مهار کند، و کشاورزی را رونق ببخشد و آباد و مدرن کند، همچنین طرح‌های گلخانه‌ای را اجرا و پیاده کند بالاترین سرمایه گذاری را انجام داده است.

وی همچنین تصریح کرد:‌ قبل از دولت یازدهم تنها روزانه دو میلیون لیتر بنزین یورو 4 تولید می شد اما در دولت یازدهم به 25 هزار لیتر در روز رسید تا مردم بتوانند در هوای سالم‌تری زندگی کنند. در گذشته 43 درصد از نیروگاههای کشور از طریق سوخت مایع فعالیت می‌کردند اما طی این مدت تحولی ایجاد شده و هر روز مصرف سوخت مایع کمتر می‌شود.سال گذشته 18درصد و تا پایان امسال ان‌شاء الله استفاده از سوخت مایع به 9 درصد خواهد رسید.این ها تنها بخشی از کارهایی است که برای حل مشکلات محیط زیست انجام داده‌ایم.

رئیس جمهور با بیان اینکه برای حل مشکلات ریز گردها با کشورهای همسایه وارد گفت و گو می‌شویم گفت: ریزگردها از کشورهای همسایه عمدتا از کشور عراق، عربستان و اردن وارد کشور می‌شوند. برای حل این مشکل نیازمند اقدامات بین‌المللی و منطقه‌ای هستیم. که فعالیت‌های های سیاسی را در این حوزه آغاز کرده‌ایم و ادامه می‌ دهیم، اما در خود استان‌ها کارهایی باید انجام شود.

روحانی با اشاره به مساله‌ی پرداخت‌های غیر متعارف و فیش‌های حقوقی خاطر نشان کرد:‌با کمال صراحت به ملت ایران اعلام می‌کنم در سالهای  گذشته تخلفاتی در تمام دستگاههای کشور رخ داده که فقط به قوه مجریه باز نمی‌گردد. تاکید می‌کنم که این تخلفات به تمام قوا و دستگاه‌ها مربوط است.من در مصاحبه‌ای مفصلا این موضوع را به مردم خواهم گفت که جریان حقوق‌های غیر متعارف چه بوده است و ما باید هه با هم با این تخلفات مبارزه کنیم.

وی در ادامه تصریح کرد: ما دستگاه‌های نظارتی فراوانی داریم که  باید با این مشکلات مبارزه و آن‌ها را حل و فصل می‌کردند که آنها طی این سالها به این موضوعات نپرداختند. از این به بعد باید به چنین مسائلی توجه بیشتی داشته باشند. متاسفانه شکاف‌ها و نقطه‌های مبهمی در قوانین ما وجود داشته که ابتدا باید آنها را اصلاح کنیم.دولت اقدامات فوری برای حل این مشکلات انجام داده که به مردم آنها را خواهیم گفت.

رئیس جمهورخطاب به افرادی که شعارهایی در ارتباط با مساله تخلفات مالی سر می‌دادند گفت:‌ راه حل مشکل تخلفات این است که دست به دست هم دهیم. و با آنها مبارزه کنیم . مشکلات با شعار و شعر حل نمی‌شود این دولت همانطور که توانست تورم را تک رقمی کند رونق را به کشور باز می‌گرداند .

مردم دزدی‌های گذشته را فراموش نمی‌کنند

حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی در ادامه سخنانش در جمع مردم کرمانشاه با بیان اینکه ما لوایح لازم را برای مقابله با حقوق‌های نامتعارف به مجلس شورای اسلامی ارایه می‌دهیم، گفت: راه‌حل این مشکل شفافیت، اجرای قانون و اقدام دسته‌جمعی همه ما است. ما با حمایت اکثریت قاطع مردم و رهبر انقلاب این مشکل را حل می‌کنیم.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به اینکه در کشور مجموع حقوق بگیران از جمله کارکنان و بازنشستگان حدود 8 میلیون نفر هستند، اظهار کرد: از میان آنها 100، 200 یا 300 نفر تخلف کرده‌اند و بقیه مدیران و کارکنان ما پاک و زحمتکش هستند، بنابراین نباید تخلف چندصد نفر را به سایرین تعمیم دهیم.

رئیس دولت تدبیر و امید همچنین افزود: اگر تخلفی انجام شده به این معنا نیست که دزدی‌های گذشته را فراموش کنیم. اگر کسانی هستند که می‌خواهند مسأله فیش‌های حقوقی را ادامه دهند تا دزدی‌های گذشته فراموش شود، مردم این دزدی‌ها را فراموش نمی‌کنند و از دادگاه می‌خواهند که این دزدان را به سزای اعمالشان برسانند. مردم تخلف 3 هزار میلیاردی و 12 هزار میلیاردی را فراموش نمی‌کنند. آمریکا 2 میلیارد دلار از اموال ملت را به خاطر اهمال چند سال پیش می‌خواهد ببرد. مردم ما این قصور را فراموش نمی‌کنند. 

روحانی تأکید کرد: دولت قول می‌دهد مسأله حقوق‌های نامتعارف را حل کند. در عین حال دولت تخلفات سال‌های گذشته و مبارزه با فساد را به عنوان یک اصل اساسی از یاد نمی‌برد.