رئیس قوه قضاییه در جلسه مسئولان عالی قضایی

در قوه قضائیه فیش نجومی نداریم

آیت الله آملی لاریجانی هدف برخی دولت های غربی از ترویج واژه «تروریسم اسلامی» را تلاش برای گسترش اسلام هراسی اعلام کرد و گفت: اسلام رحمانی ارتباطی با تروریسم ندارد و «تروریسم اسلامی» زاییده افکار غربیانی است که خودشان داعش و گروه های تکفیری را ایجاد کرده اند.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
در قوه قضائیه فیش نجومی نداریم
نوآوران -

به گزارش روابط عمومی قوه قضائیه، آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه هدف برخی دولت های غربی از ترویج واژه «تروریسم اسلامی» را تلاش برای گسترش اسلام هراسی اعلام کرد و گفت: اسلام رحمانی ارتباطی با تروریسم ندارد و «تروریسم اسلامی» زاییده افکار غربیانی است که خودشان داعش و گروه های تکفیری را ایجاد کرده اند.

تروریسم دست پرورده غرب است

آیت الله صادق آملی لاریجانی در جلسه دیروز مسئولان عالی قضایی با ابراز تاسف از اقدام تروریستی اخیر در فرانسه و کودتای نافرجام در ترکیه که موجب کشته شدن انسان های بی گناه شد، با اشاره به موضع منطقی جمهوری اسلامی ایران در قبال این حوادث به ویژه کودتا در ترکیه گفت: موضع اصولی و منطقی جمهوری اسلامی ایران محکوم کردن هر حرکتی بر خلاف ثبات، امنیت و آرامش کشورهایی است که دولت های آنها منتخب مردم و بر اساس آرای آنان است و بر این اساس کودتای اخیر ترکیه نیز محکوم است.

رئیس قوه قضاییه به اظهارات مسئولان فرانسوی در نسبت دادن حادثه تروریستی اخیر فرانسه به مسلمانان و بکارگیری واژه «تروریسم اسلامی» اشاره کرد و با ابراز تاسف از اینگونه سخنان اظهار کرد: تروریست هایی که شما آنها را مسلمان می خوانید بویی از اسلام نبرده اند و در عمل هم التزام به اسلام ندارند؛ اینها دست پرورده وهابی ها هستند و وهابیت را نیز شما درست کرده اید.

برجام به نفع نظام است

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود به 24 تیرماه سالگرد توافق برجام اشاره کرد و با تاکید بر اینکه این توافق در مجموع به نفع جمهوری اسلامی ایران است، خواستار هوشیاری و دقت عمل مسئولان در قبال بدعهدی آمریکایی ها نسبت به این توافق شد و افزود: برخلاف ادعای غربی ها رفع تحریم حیثی نداریم و اینگونه نیست که اگر تحریم ها از حیث هسته ای برداشته شد از حیث حقوق بشر باقی بماند. التزام به چنین چیزی عقلایی نیست.

آیت الله آملی لاریجانی همچنین خواستار رعایت حد اعتدال و انصاف در نقد برجام شد و گفت: مسئولان اجرایی و مسئولان وزارت امورخارجه باید آمریکایی ها و اروپایی ها را ملزم به رعایت توافق برجام کنند.

فیش نجومی نداریم

رئیس قوه قضاییه در ادامه به موضوع حقوق های غیر متعارف اشاره کرد و با تاکید بر لزوم هماهنگی قوای سه گانه در رسیدگی به این موضوع افزود: قوه قضاییه بنا به وظیفه خود با اعمال مجرمانه در این خصوص برخورد می کند و اموال به ناحق تصاحب شده حتماً باید به بیت المال باز گردانده شود.

آیت الله آملی لاریجانی تصریح کرد: نباید کاری کنیم که تخلف برخی مدیران در این زمینه به پای همه مدیران پاک دست و زحمت کش نوشته شود.

رئیس دستگاه قضا با اعلام اینکه «در قوه قضاییه با چنین مسئله ای برخورد نکرده ایم» گفت: در خصوص موضوع حقوق های نامتعارف باید دقیق تر صحبت کرد و نباید بگوییم که همه قوا در این مسئله مشترکند.

آیت الله آملی لاریجانی تاکید کرد: تاکنون در خصوص حقوق های نامتعارف در قوه قضاییه چنین ارقامی نداشته ایم و گزارشی دریافت نشده است.