خبر فرمانده سپاه از بازداشت ها

حضور برخی سیاسیون در شبکه بزرگ فساد

مدتی قبل حسین طائب از وروداطلاعات سپاه به پرونده فیش های حقوقی خبر داده بود،حجت‌الاسلام طائب با تأکید بر اینکه آن چیزی که سازمان اطلاعات سپاه در پیگیری تخلفهای اقتصادی دنبال می‌کند، استیفای حقوق مردم و بیت‌المال مسلمین است، متذکر شده بود: «خوشبختانه سازمان اطلاعات سپاه در این حوزه موفقیتهای خوب و چشمگیری داشته که با همکاری دستگاه قضایی توانستیم مبالغ کلانی را به بیت المال برگردانیم.»

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
حضور برخی سیاسیون در شبکه بزرگ فساد
نوآوران -

عالی‌ترین مقام امنیتی سپاه پاسداران تاکید کرده بود« سازمان اطلاعات در حال رصدکردن پشت‌پرده این‌گونه تخلفات است و اگر این روند را متخلفان ادامه بدهند مطمئن باشند با برخورد قاطع و قانونی روبه‌رو خواهند شد.»حالا فرمانده سپاه خبر های جدید تری از این پرونده می دهد و می گوید این پرونده ابعاد مهم تری دارد و پای یک شبکه فساد در میان است که برخی سیاسیون هم در آن نقش دارند.دور روز پیش نیز مدیرعامل معزول بانک ملت با دستور مراجع قضایی و توسط سازمان اطلاعات سپاه بازداشت شده بود

سردار محمدعلی جعفری در حاشیه همایش فرماندهان و مسؤولان نیروی زمینی سپاه که در مشهد برگزار شد، در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره دلیل جوسازی‌های اخیر علیه سپاه پاسداران گفت: دشمن، آمریکا و حتی مخالفان داخلی به دنبال استحاله انقلاب و ارزش‌های آن هستند تا حرکت انقلابی در جامعه ما کند و تضعیف شود و طبیعی است که علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان پرچمدار حفظ ارزش‌ها، جوسازی‌ و با این نهاد مخالفت کنند.

به نوشته فارس، وی همچنین درپاسخ به سؤالی مبنی بر چرایی بازداشت مدیرعامل سابق بانک ملت توسط سازمان اطلاعات سپاه گفت: این تنها یکی از پروژه‌های اطلاعاتی است که سپاه در رابطه با مسائل امنیتی و موضوع نفوذ و فسادهای اقتصادی دنبال می‌کند، برخی فکر می‌کنند که فقط حقوق‌های نجومی دلیل این بازداشت‌هاست اما پرونده مرتبط با یک فساد بزرگتری است. این‌ها یک شبکه بوده‌اند و برخی از سیاسیون نیز در این شبکه حضور دارند.

باند سرخه ای هاو کد های جدید

روز گذشته رضا سراج  در کانال تلگرامی خود موضوعی با عنوان آیا حسین فریدون هم خط قرمز می‌شود؟ را منتشر کرده و نوشته است شناسایی شبکه سازمان یافته فساد اقتصادی توسط سازمان اطلاعات سپاه و دستگیری مدیرعامل سابق بانک ملت و معاون امور بین الملل این بانک، می‌تواند آغازی برای رسیدگی به پرونده‌های اقتصادی اعضای لابی سرخه  باشد. در این ارتباط باید منتظر دستگیری علی صدقی مدیرعامل معزول بانک رفاه و دیگر اعضاء این لابی و مرتبطین حسین فریدون باشیم. در این میان آقای روحانی چه واکنشی خواهند داشت؟ آیا روحانی اجازه می‌دهد حاشیه‌های حسین فریدون شفاف شود و یا حسین فریدون خط قرمز می‌شود؟

فریدون رمز حمله به دولت

سهیلا جلودارزاده نماینده مردم تهران در گفت و گو با نوآوران با اشاره به فیش های حقوقی اظهار کرد: یک ستاد بی طرفی باید رسیدگی به موضوع فیش ها رو بر عهده بگیرد.

وی در مورد مطرح شدن نام حسین فریدون در لیست اختلاس گرانٰ گفت: مطرح کردن چنین مواردی باعث ایجاد جوی نامناسب در جامعه می شود لذا موجب آسیب رساندن به دولت در روزهای نزدیک به انتخابات ریاست جمهوری 96 می شود در حالی که منشا بسیاری از فسادها و اختلاس در دولت قبل بوده است.

نماینده مردم تهران افزود: برای دولت بسیار مهم است که هزینه کمتری  دراین باره بپردازد و از آن مهم تر اجرا شدن عدالت در کشور است، اما رسیدگی به حقوق های نجومی نباید با انگیزه سیاسی و تسویه حساب های شخصی صورت بگیرد که در نهایت منجر به هتک حرمت افراد خواهد شد. همچنین اگر خلاف قانون در این راستا صورت گرفته، باید با تدبیر و تفکر حل شود نه با تصمیمات احساسی که قطعا تبعات زیان باری به همراه خواهد داشت.

در سال‌های بعد از انقلاب اسلامی و با دولتی‌شدن اقتصاد ایران، کمتر کسی فکر می‌کرد که کسانی با سوء استفاده بتوانند اقدام به اختلاس‌های میلیاردی کنند. در جریان همین اتفاقات بود که مردم ایران با واژه‌هایی مثل اختلاس، مفاسد اقتصادی، دانه درشت‌ها، آقازاده‌ها، رانت‌خواری و واژه‌های دیگر آشنا شدند.

سوژر متهم های فساد

این روزها همه‌جا خبر از فساد اقتصادی در ابعاد مختلف است؛ یک روز ماجرای اختلاس‌های میلیاردی رونمایی می‌شود، روز دیگر خبر از مافیای واردات کالاست و این روزها هم ماجرای فیش‌های حقوقی نجومی روی بورس است.

بازار افشاگری و برخورد با مفاسد اقتصادی گرم‌تر از همیشه است؛ بازاری که با پرونده سوپر متهم هایی همچون فاضل خدادادٰ مه آفرید خسروی و خاوری  باز شده و اکنون به پرونده فسادهای اقتصادی کلانی همچون بابک زنجانیٰ و مدیر عامل سابق بانک ملت رسیده است.

آنچه این روزها در کشور به عنوان رسوایی فیش های حقوقی مطرح شده تا کنون قربانیان زیادی داشته است؛ قربانیانی که سال ها در بی خبری و سکوت و به ویژه در ناراستی هایی که در قانون و نظارت بر اجرای قانون وجود داشت، به میزان توان خود از بیت المال بهره ها بردند! رسوایی اخیر فیش های حقوقی اما به فیش ها ختم نشده و فسادهای اقتصادی بزرگتر هم به تدریج در حال نمایان شده است.

این در حالی است که درگذشته جامعه ایرانی فساد را بسیار زشت می‌دانست. درواقع،‌ روزی روزگاری نه‌چندان دور، دزدی و کلاه‌برداری قبح زیادی داشت. نان حلال بر سر سفره رفتن برای خانواده‌ها اهمیت داشت و جوانان برای به دست آوردن پول حلال تشویق می‌شدند.دستان کارکرده و کمر خم‌شده حرمت داشت و چرخ زندگی با زحمت و کار و تلاش می‌چرخید.حالا اما زمان گذشته، تکنولوژی و فن‌آوری ارتباطات پیشرفت کرده و سبک زندگی‌ها به سمت تجمل‌گرایی پیش می‌رود. تجمل‌گرایی که باعث شده ثروت زیاد به دست آوردن از راه آسان برای بسیاری ارزش شود و پایه‌های فساد هرروز قوی‌تر شود.
 

در این میان ، این روزها فیش‌های حقوقی نامتعارف که یکی از ابعاد فساد است همچنان قربانی می‌گیرد.

در این زمینه مصطفی کواکبیان، نماینده تهران در مجلس می گوید: «آماری وجود دارد که حدود سه هزار فیش بین ۲۰ تا ۵۰ میلیون تومان وجود دارد که قانونی نیست، البته ۳۰۰ فیش هم بالای ۵۰ میلیون تومان داریم که پوشش قانونی ندارد.

فسادهای کلان احمدی‌نژاد را برای مردم تشریح کنید

علی صوفی در ارتباط با موضوع فیش‌های حقوقی و حاشیه‌های ایجاد شده در ارتباط با این مسأله به ایسنا می گوید: رقبای ما به ویژه دوستان درخواست یک نماینده از دولت؛ فسادهای کلان احمدی‌نژاد را برای مردم تشریح کنیداصول گرای دلواپس و تندرو با خودشان برنامه ریزی کردند که دوران ریاست جمهوری آقای روحانی چهارساله باشد، سعی می‌کنند که با ترفندهایی جلوی موفقیت های دولت را بگیرند. یکی از این ترفندها طرح فیش های حقوقی بود.

آن ها با این ترفند موفق شدند که موجی منفی علیه دولت به راه بیاندازند، در این میان هم با نشانه قراردادن افراد اصلاح‌طلب تسویه حسابی هم با جناح مقابلشان انجام دادند.چون تجربه فعالیت‌های امنیتی را هم دارند با تکیه بر این استراتژی که بهترین دفاع حمله است توانسته‌اند به خوبی فسادهای هشت ساله دولت قبل و دوازده ساله دو مجلس اصول گرای پیشین را پوشش دهند.

این عضو شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان که با خبرگزاری ایسنا گفت‌وگو کرده است، افزود:‌ آن‌ها ابزار لازم را برای تخریب دارند و هر زمان که بتوانند ازآن استفاده می‌کنند، کما اینکه پیش از طرح موضوع فیش های حقوقی مشکلاتی را هم برای دستیار ویژه رئیس جمهور آقای فریدون پیش آورند. ای کاش آقای روحانی پیش از به وجود آمدن این مشکلات به جای انفعال از اول حرف‌های اخیرش را می زد و به بررسی فیش‌های حقوقی می پرداخت.

وی ادامه داد:  کاش دولت زودتر به مردم اعلام می کرد که چند درصد از دولتی‌ها این فیش‌های غیرمتعارف را دریافت کردند و چند درصد از دریافت کنندگان حقوق های نجومی از دستگاه ها و قوای دیگر بودند. البته ایشان صادقانه وجود این معضل را پذیرفته و عذرخواهی کردند در حالی که اگر به بررسی فیش های حقوقی بپردازیم متوجه ریشه این موضوع در دوران دولت و مجلس قبل می شویم.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب تصریح کرد: مگرنه اینکه فسادهای اقتصادی آقای خاوری و بابک زنجانی با مجوز دولت گذشته انجام شد؟ مگر نه اینکه گفته می‌شود فرار خاوری با کمک دولتی‌های پیشین بوده است؟ اتفاقا طرح موضوع فیش های حقوقی اگر در مقایسه با این فسادها قرار بگیرد اتفاق مبارکی است.

وی افزود: فساد در دولت قبلی به گونه ای بود که بین افرادشان مسابقه ای راه افتاده بود که هر کس هرکجا که هست هر اندازه که می‌تواند به فکر پرکردن جیبش باشد. تکلیف سود طرح های پربازده، در آمدهای میلیارد دلاری نفتی و امثال این ها مشخص نیست برای همین می گویم که آن‌ها از ترس رو شدن دست خودشان به دولت فعلی حمله کرده‌اند.

این نماینده مجلس درپایان اظهار کرد: دولت باید از فضای فعلی استفاده کند و به روشنگری بپردازد و از رانت‌خواری، رشوه خواری و ابعاد مختلف فساد دولت گذشته پرده بردارد، این در حالی است که پیش از طرح مسأله فیش های حقوقی رئیس جمهور برای روشنگری این موضوعات معذورانی داشت.