کنایه تابش به فراکسیون اصولگرایان

نایب رئیس فراکسیون امید ضمن انتقاد از عملکرد فراکسیون «ولایت» گفت: باید ببینیم، هنگامی که به انتخابات ریاست جمهوری نزدیک شویم، همچنان این اتحاد صد و پنجاه و چند نفره اعضای فراکسیون «ولایت» پایدار خواهد ماند یا خیر!

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
کنایه تابش به فراکسیون اصولگرایان
نوآوران -

محمدرضا تابش در واکنش به تشکیل هیات رئیسه موقت فراکسیون مستقلان، اعلام کرد: قطعاً تشکیل فراکسیونهای سیاسی به بالندگی مجلس یاری میرساند اما آنچه مسلم است، تشکیل این فراکسیون هیچ تاثیری در روند حرکتی و عملکرد فراکسیون امید نخواهد داشت.

او گفت: فراکسیون امید، متشکل از اصلاح‌‌طلبان و اعتدالگرا است و استراتژی و راهبرد اصلی ما در این فراکسیون نیز حفظ وحدت و همبستگی میان اعضای ائتلاف بوده است. ضمن آنکه همچنان تمامی اضلاع این ائتلاف، بر حفظ وحدت و انسجام درون فراکسیون امید تاکید دارند؛ بنابر این تشکیل فراکسیون سوم، تاثیری در فراکسیون امید نخواهد داشت.

نایب رئیس فراکسیون امید همچنین در واکنش به احتمال احیای فراکسیون رهروان ولایت، تحت عنوان فراکسیون مستقلان گفت: اگر این فراکسیون همان رهروان ولایت مجلس نهم باشد که در واقع با همان فراکسیون اصولگرای قبلی روبهرو خواهیم بود که همکاران اصولگرای بنده در مجلس نهم و دهم، تا این لحظه قادر به احیای آن نشدهاند.

نماینده مردم اردکان در مجلس خاطرنشان کرد: آنچه مسلم است، ما در مجلس دهم یک فراکسیون اصیل اصولگرا تحت عنوان «ولایت» داریم و یک فراکسیون اصلاحطلب-اعتدالگرا بهنام «امید» و نمیتوان بیش از مفهوم جدیدی میان این دو تعریف کرد.

تابش تصریح کرد: در واقع اسامی جدید، ماهیت افراد و گروههای سیاسی را دگرگون نمیکند و هر فراکسیونی که در مقابل فراکسیون اصلاحطلب-اعتدالگرای «امید» تشکیل شود، طبیعتاً فراکسیون اصولگرایی خواهد بود و اگر منظور از تشکیل این فراکسیون جدید، احیای رهروان ولایت مجلس نهم باشد که دیگر بحثی در رابطه با گرایش اصولگرایی این فراکیسیون وجود ندارد و تشکیلدهندگان این فراکسیون باید صریحاً این موضوع را اعلام کنند.