جلودارزاده در گفت و گو با نوآوران:

مطرح کردن نام حسین فریدون تاثیری در رای روحانی ندارد

سهیلا جلودارزاده نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با نوآوران با اشاره به تشکیل فراکسیون سوم اظهار داشت: فراکسیون سوم همانند فراکسیون های دیگر در مجلس تشکیل شده است البته کارکرد این فراکسیون بستگی به ترکیب آن دارد و اینکه افراد در این فر اکسیون با چه نیتی کار را دردست می گیرند

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
مطرح کردن نام حسین فریدون تاثیری در رای روحانی ندارد
نوآوران -

فراکسیون سوم نمی تواند تهدیدی برای امید باشد

وی در پاسخ به سوالی در مورد اینکه آیا تشکیل فراکسیون سوم تهدیدی برای فراکسیون امید محسوب می شود یا فرصت، اظهار کرد: تشکیل هیچ فراکسیون و جریانی  نمی تواند برای فراکسیون امید تهدید محسوب شود.

نماینده مردم تهران با اشاره به حضور برخی از افرد اصلاح طلب در فراکسیون سوم ، گفت: برخی از افراد بعضا نمی خواهند هزینه های عضویت در یک جناح را تقبل کنند بنابراین به طرف برخی فراکسیون های دیگر می روند که البته نیت بدی ندارند شاید عاملی برای ایجاد یک وحدت رویه و هم افزاییی باشند.

جلودارزاده تصریح کرد: ورود جوانترها به برخی فراکسیون ها نشان می دهد که آنها می خواهند فضا را تجربه کنند بنابراین از اقدامات آنها برداشت منفی نمی توان کرد.

وی گفت: در راستای تشکیل فراکسیون های مختلف از جمله تشکیل فراکسیون سوم برنده کسی است که ایده نو داشته باشد یعنی در راستای تحقق نیازهای مردم باشد نه اینکه در جهت اهداف جناحی و سیاسی عمل شود.

نماینده مردم تهران در مجلس دهم با اشاره به یارگیری فراکسیون سوم از فراکسیون های امید و رهروان ولایت خاطر نشان کرد: به علت مشی اعتدالی فراکسیون سوم یارگیری این فراکسیون مذکور از تمامی نمایندگان مجلس شورای اسلامی  صورت خواهد گرفت.

فراکسیون سوم تاثیری در تعداد اعضای فراکسیون امید نخواهد گذاشت

جلودارزاده با بیان اینکه تشکیل فراکسیون سوم تاثیری در تعداد اعضای فراکسیون امید نخواهد گذاشت، تاکید کرد: یارگیری فراکسیون اعتدال از فراکسیون های دیگری همچون فراکسیون امید هیچ تاثیری در تعداد اعضای آن نخواهد گذاشت بنابراین فراکسیون امید ثابت خواهد ماند.

وی با اشاره به حضور لاریجانی در فراکسیون سوم، گفت: من به شخصه بعید میدانم که آقای لاریجانی در این فراکسیون حضور پیدا کنند البته باید نظر خود ایشان را هم در این مورد پرسید.

برخی می خواهند دولت را ناتوان نشان دهند

نماینده مردم تهران با اشاره مسئله فیش های نجومی و تاثیرات آن بر انتخابات ریاست جمهوری سال 96 افزود: برخورد با فیش های حقوقی جنبه سیاسی پیدا کرده و برخی میخواهند دولت را ناتوان نشان دهند.

وی ادامه داد: دولت بر اساس اطلاعات و مدارکی که به دست آورده نسبت به این موضوع رسیدگی خواهد کرد. خوشبختانه شخص رئیس جمهوری نیز خواهان بررسی به این موضوع هستند و به معاون اول خودشان نیز دستور پیگری دادند.

نماینده مجلس دهم تاکید کرد: برای دولت بسیار مهم است که هزینه کمتری  دراین باره بپردازد و از آن مهم تر اجرا شدن عدالت در کشور است، اما رسیدگی به حقوق های نجومی نباید با انگیزه سیاسی و تسویه حساب های شخصی صورت بگیرد که در نهایت منجر به هتک حرمت افراد خواهد شد. همچنین اگر خلاف قانون در این راستا صورت گرفته، باید با تدبیر و تفکر حل شود نه با تصمیمات احساسی که قطعا تبعات زیان باری به همراه خواهد داشت.

نماینده مردم تهران با بیان اینکه دولت در شرایطی نیست که مدیران خودش را از دست بدهد، تصریح کرد: مشکلات دولت یازدهم بسیار است و این موضوع نباید به چالشی برای آنها تبدیل شود.

جلودارزاده با بیان اینکه دولت با اقداماتی که در جهت رسیدگی به موضوع فیش های نجومی انجام داده است یک گام به تواندمندی هایش نزدیکتر شده است، خاطرنشان کرد: دولت در مسئله فیش های نجومی حتما دستاورد خوبی خواهد داشت و می تواند یک نظام هماهنگ را ایجاد کند.

وی در مورد عملکرد دولت برای جلب رضایت مردم در رسیدگی به مسئله فیش های حقوقی، اظهار کرد: در این موضوع رییس جمهور و تیم دولت بسیار به موقع وارد شدند تا مسئله را ریشه ای حل کند البته باید دولت تدبیر و امید این موضوع را مد نظر قرار دهد که نحوه برخورد باید طوری باشد که در نهایت رضایت مردم جلب شود.

نماینده مردم تهران افزود: البته کاری را که دولت از ابتدا شروع کرده است را ادامه خواهد داد و آن کاهش فاصله طبقاتی در میان مردم است.

جلودارزاده با اشاره به تشکیل کمیته ای برای رسیدگی به فیش های نجومی اظهار داشت: باید کمیته ای بی طرف در جهت رسیدگی به فیش ها ی حقوق تشکیل شود.

قرار گرفتن نام حسین فریدون در لیست اختلاس گران جزء شایعات قبل از انتخابات است

جلودارزاده با اشاره به قرار گرفتن نام "حسین فریدون" در لیست اختلاسگران تصریح کرد: طرح چنین موضوعی شایعه است که در شبکه های اجتماعی منتشر می شود که باید بگویم مطرح کردن اینگونه مسائل جزء شایعات قبل از انتخابات است.

وی گفت: بنا بر فرض اگر هم برادر رییس جمهور خطایی کرده کارمند دولت است که باید با وی برخورد شود، بنابراین فکر نمی کنم تاثیری در انتخابات ریاست جمهوری آقای روحانی داشته باشد.

فراکسیون امید نمی خواهد گرو کشی کند

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی در مورد اینکه آیا فراکسیون امید برنامه ای برای بررسی فیش های حقوقی دارد، تصریح کرد: فراکسیون امید نمی خواهد گرو کشی کند چون که یک جریان سالمی است.

جلودارزاده با اشاره به تغییرات به وجود آمده در ترکیب هیات رییسه فراکسیون امید و عدم حضور چهره هایی همچون وکیلی و تاجگردون در ترکیب آن، اظهار کرد: عدم انتخاب آقای وکیلی در هیات رییسه به مسائلی که در رسانه ها مطرح می شود مثل استیضاح آقای ربیعی مربوط نمی شود  بلکه ایشان به خاطر مسئولیت هایی که در جاهای مختلفی دارند ترجیح دادند کاندیدا نشود.

وی ادامه داد: آقای وکیلی  و تاجگردون به خاطر مسئولیت های سنگینی که بر عهده دارند ترجیح دادند فضا را به جوانترها بسپارند تا آنها وارد  عرصه کار و فعالیت شوند و کار را در دست گیرند بنابراین ایشان دل در گرو این مجموعه (فراکسیون امید) دارند و در جهت احقاق امور آن تلاش می کنند.

نماینده مردم تهران خاطر نشان کرد: در انتخابات هیات رئیسه دائم تا حدی نگاه‌ها، نگاه‌های قومی بود و می‌خواستند فراگیر باشند و حتما از اقوام مختلف حضور داشته باشند و حتما خانمی عضو آن باشد که در حال حاضر اهل سنت هم در این ترکیب حضور دارند البته نتیجه الزاما به این معنا نیست که الزاماتی که گفتم تحقق پیدا نکرده باشد. شکر خدا جمعی انتخاب شده اند که در عین فراگیری،‌ شایستگی‌های لازم را هم دارند.

جلودارزاده در مورد برگزاری اولین جلسه فراکسیون امید بعد از انتخاب هیات رییسه دائم، افزود: اولین جلسه فراکسیون امید بعد از تعطیلات مجلس برگزار خواهد شد.

سیاست بهار و خزانی دارد؛ عارف منفعل نشده است

وی در مورد برخی صحبتها مبنی بر منفعل شدن عارف در فعالیت های سیاسی خاطرنشان کرد: سیاست همانند همه پدیده های اجتماعی یک بهار و خزانی دارد، اقای عارف منفعل نشده اند بلکه تمرکزشان در امور و کارهای مجلس بیشتر شده است.

عدم وجود حزب قوی و کارامد در کشور دلیل برخی بد عهدی هاست

نماینده مردم تهران در پاسخ به سوالی درباره این که چرا یک عده از نردبان حزبی بالا می‌روند اما پس از رسیدن به هدف خود از آن حزب فاصله می‌گیرند اظهار داشت: این موضوع شاید دلایل متفاوتی داشته باشد. اول این که ما در کشور حزب قوی و کارآمدی نداریم. دومین دلیل می تواند محدودیت برخی احزاب باشد و این که گاهی افراد به جرم حمایت از یک حزب رد صلاحیت می‌شود.

جلودارزاده  خاطر نشان کرد: البته تمام این مسائل نمی تواند دلیل بر خلف وعده باشد و افراد باید با همان به حزب خود  پایبند باشد.

وی گفت: تحزب و کار حزبی یکی از اصلی‌ترین شاخص‌های توسعه‌یافتگی در جوامع دموکراتیک است و نگاهی به وضعیت احزاب در هر کشور می‌تواند یک معیار مناسب برای اندازه‌گیری میزان توسعه‌یافته‌بودن ساختار سیاسی به ‌حساب آید.