ترقی در گفت و گو با «نوآوران »:

تشکیل شورای بررسی مسائل انتخابات ریاست جمهوری

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه از تشکیل شورای بررسی مسائل انتخابات ریاست جمهوری در حزب موتلفه خبر داد.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
تشکیل شورای بررسی مسائل انتخابات ریاست جمهوری
نوآوران -

حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه در گفت و گو با نوآوران با اشاره به حمایت اصلاحطلبان از روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال 96،  اظهار داشت: در خصوص  آنچه تا کنون از مواضع اصلاح طلبان استنباط میشود دو نظر وجود دارد، یکی جریانی که میخواهند از روحانی عبور کنند و نمیخواهند ناکارآمدیهای دولت به حساب اصلاح طلبان نوشته شود و دیگر جریانی که با  وجود همه این مشکلات و ضعف ها از روحانی به عنوان تنها گزینه ای که می تواند تداوم حضور اصلاح طلبان در دولت را به همراه داشته باشد، حمایت کند. وی ادامه داد: با توجه به این دو نظر باید دید که در ادامه روند بحث انتخابات چه موضع نهایی از سوی اصلاحطلبان اتخاذ خواهد شد که بر اساس آن نتایج را مورد دقت قرار داد. عضو شورای مرکزی حزب موتلفه افزود: البته خود دولت هم بنا ندارد خیلی فعالیت خودش را متکی به جریان اصلاح طلب کند چرا که معتقد است جریان اعتدال باید بیشتر تقویت شود. ترقی از تشکیل شورای بررسی مسائل انتخابات ریاست جمهوری در حزب موتلفه خبر داد. وی  با بیان اینکه ما در حال ایجاد آمادگی برای انتخابات ریاستجمهوری هستیم، تصریح کرد: حزب موتلفه درصدد بررسیهای پژوهشی هستند و شورای مسائل انتخابات نیز در معاونت سیاسی حزب تشکیل میشود.
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه ادامه داد: این شورا سیاستها و برنامههای انتخابات را تدوین و سپس تصویب و اجرا میکند.  وی با تاکید بر اینکه فعلا شناسایی مصادیق در دستور کار نیست، افزود: ما در حال حاضر شاخصهای رئیسجمهور و دولت آینده را بررسی میکنیم.

 برجام 2 و3 از اهداف دشمن است

ترقی با اشاره به موضوع برجام 2 ، اظهار داشت: به نظر می رسد در عرصه بین المللی تلاش زیادی در این راستا انجام می شود و چندین پروژه برای تحقق برجام 2 شکل گرفته است لذا  برجام 2 و 3  از اهداف دشمن است و طراحی آمریکایی هاست و برای تضعیف مقاومت است. عضو شورای مرکزی حزب موتلفه افزود: گام اول برجام 2 در منطقه با انعقاد این قرارداد برداشته شده و هدف اصلی آن محدودیت و تضعیف روابط ایران با گروههای مقاومت اسلامی است، منتها شکل موضوع فرق می کند، اما در نهایت نتیجه برای آنها باید منجر به قطع روابط ایران با گروههای مقاومت اسلامی شود.

وی با اشاره به پروژه های شکل گرفته برای تحقق برجام 2 ، خاطرنشان کرد: ابتدا فشارهایی که توسط متحجرین به ویژه عربستان به ایران وارد می کند از جمله بیانیه ای که در اجلاس عرب ها ارائه شد و درآن ایران را متهم به دخالت در کشورهای عربی کرده است و دیگر اینکه ایران، حزب الله و لبنان را متهم به تروریسم میکنند . عضو شورای مرکزی حزب موتلفه همچنین افزود: قرارداد توافق بانک مرکزی با بانک پولشویی لغو کرده تا جلوی انتقال پول به حزب الله و دیگر گروههای مقاومت را بگیرند و در نهایت با انواع اقدامات سعی کرده اند ایران را از مقاومت بازدارند.

وی خاطرنشان کرد: مسئله مبارزه با پولشویی و حمایت از تروریسم از شگردهای شیطنت آمیز امپریالیسم و جبهه استکبار است تا بتواند از این طریق حامیان مقاومت اسلامی در دنیا را محدود و از کمک به آنها ممانعت کند. عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی اظهار کرد: با توجه به عدم انتشار متن توافق از سوی بانک مرکزی هنوز مشخص نشده که جمهوری اسلامی ایران چه تعهدات و مسئولیتهایی را پذیرفته، اما تعریف انقلاب اسلامی از مبارزه با تروریسم 180 درجه با غربیها متفاوت است، لذا بر همین اساس اگر توافقی صورت بگیرد که منجر به تضعیف و محدودیت گروههای مقاومت اسلامی شود، این خلاف سیاستهای کلی نظام و مقام معظم رهبری است.

ترقی تصریح کرد: تمامی این اقدامات توسط برخی کشورهای منطقه ای و کشورهای غربی انجام شده است که حتی رسانه های آنها نیز در تلاش اند به این موضوع ها دامن بزنند. وی تاکید کرد: طبق نظام جمهوری اسلامی و بر اساس قانون اساسی ایران حامی مقاومت، فلسطین و لبنان  است و همچنین از ملت عراق و سوریه نیز دفاع خواهد کرد.

  پاشنه آشیل دولت موضوع فیش های حقوقی است

ترقی با اشاره به موضوع فیشهای نجومی  افزود: این مسئله ضعفی است که دولت آن را پذیرفته و به عنوان یک اشکال آن را قبول کردهاست. حالا باید به دنبال چاره اندیشی باشد. عضو شورای مرکزی حزب موتلفه با اشاره به  تاثیر فیش های نجومی  بر انتخابات ریاست جمهوری سال 96 اظهار کرد: فیش های حقوقی ضربه سیاسی سنگینی را  به دولت روحانی وارد کرده است.

وی با بیان اینکه انتشار فیش های نجومی آسیب جدی به سرمایه اجتماعی دولت وارد کرده است، خاطر نشان کرد: پاشنه آشیل دولت موضوع فیشهای حقوقی است. ترقی افزود: موضوع فیش های نجومی یقینا در انتخابات ریاست جمهوری تاثیر منفی خواهدگذاشت و چنانچه دولت نتواند این موضع را رسیدگی کند و به فراموشی بسپارد  و تنها به استعفای 10 مدیر اتکا کند، قطعا آثار و تبعات بیشتری را به همراه خواهد داشت. وی گفت: حقوقها در سطح کشور باید بر اساس قانون و آئیننامه مشخص، نظاممند شود. موضوع فیشهای حقوقی نشان میدهد که متاسفانه دولتها در اجرای اصل 44 قانون اساسی بسیار بد عمل کرده و در مجرای قانون حرکت نکرده اند؛ به جای خصوصی سازی، اختصاصی سازی کرده اند. عضو حزب موتلفه یادآور شد: حقوق ها در سطح کشور باید بر اساس قانون و آییننامه مشخص، نظام مند شده و کسی خارج از این چارچوب دریافتی نداشته باشد تا مانع از سلب اعتماد مردم به دولت شود.  عضو حزب موتلفه گفت: دستگاه های بازرسی نباید این مسئله را به فراموشی و مرور زمان بسپارند. تاکید مقام معظم رهبری بر این مسئله حاکی از این است که این مسئله به جامعه آسیب وارد میکند که اگر به آن رسیدگی نشود، میتواند برای جامعه بحران آفرینی کند که هرگونه بحران با منافع ملی کشور در تضاد است.