ادامه کارزار به مشهد رسید

احمدی نژاد: به ما تهمت می زنند

- به نظر می رسد کارزاری برای بازگشت احمدی نژاد به راه افتاده است، این کارزار باز هم بر فضای دو قطبی سوار است او می خواهد با همان شعار « مردی از جنس مردم» یا با شعار هایی شبیه آن و ایجاد جنگ فقیر و غنی به عرصه بازگردد حتی محل سخنرانی او هم همین موارد را تایید می کند، افسریه در جنوب شرق وملارد جنوب غرب تهران، حتی خبرهایی از یارانه 250 هزار تومانی هم به گوش می‌رسد.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
احمدی نژاد: به ما تهمت می زنند
نوآوران -

سفرهای استانی و وعده‌های سیاسی گاه و بیگاه احمدی‌نژاد از یک سو و تحرکات و اظهارات انتخاباتی این طیف از نزدیکان وی از سوی دیگر، چیزی جز تدارک‌ جریان احمدی‌نژاد برای بازگشت به سیاست را به ذهن متبادر نمی‌سازد. احمدی‌نژاد  گاهی علیه برجام نیز موضع می گیرد اما نه به صورت بسیار شدید و جدی او در ۲۰ اسفند در یک سخنرانی در ورامین گفت: «خیال کردند که بساطی درست کنند و چیزی رد و بدل کنند و پشت تریبون‌ها قیافه فاتح بگیرند کار تمام شده است... افرادی این صحبت‌ها را افراطی‌گری و تندروی می‌دانند.» ئیس‌جمهور سابق مدت ها  بی سر و صدا بود و به گفته مرتضی نبوی حتی در جلسات مجمع تشخیص هیچ گونه اظهار نظری نمی‌کرد، ولی سخنرانی های او حالا  نشانه قصد ش برای بازگشت به قدرت است. هر چند اصول گرایان از صحبت درمورد بازگشت شبح احمدی نژاد طفره می‌روند و برخی جناح‌های سنتی‌تر به دنبال گزینه‌های دیگر هستند که محمد رضا باهنر یکی از آنها می باشد اما هیچ اصول گرایی نیست که نداند یا دلش نخواهد با احمدی نژاد به سال 96 شوک وارد کند. روح الله حسینیان می‌گوید در میان چهره‌های موجود اصولگرا، محمود احمدی‌نژاد تنها کسی است که این توانایی را دارد، چرا که هم «برنامه دارد، هم تجربه دارد و هم می‌تواند در صحبتش با مردم رابطه برقرار کند و توده مردم را بسیج بکند.»

صادق زیباکلام به فرارو می گوید: «محمود احمدی‌نژاد برای بازگشت به قدرت منتظر فرصت است و این فرصت را عملکرد اقتصادی آقای روحانی می تواند در اختیار احمدی نژاد بگذارد. اگر آثار عدم موفقیت روحانی در سال ۹۵ ظاهر شود احمدی نژاد درنگ نخواهد کرد و با تمام توان وارد فرآیند انتخابات سال ۹۶ خواهد شد.»

 به من هجمه می‌کنند

احمدی نژاد درسفرش به مشهد باز هم به شگرد قدیمی سوار بر رسانه‌ها شده است و با استفاده از واژه ها خود را به صدر اخبار رسانده است او به دنبال پیدا کردن چراغ جادو برای انتخابات سال 96 است. احمدی نژاد با اشاره به سه دلیل خطرناک بودن انتخاباتی شدن فضای کشور، اظهار کرد : با گذشت 3 سال از دولت یازدهم، در سال چهارم، این دولت باید کارهای خود را به نتیجه برساند. با انتخاباتی شدن فضا، دولت از این کار باز می‌ماند. تمامی دولت‌ها در پایان 4 سال باید گزارشی از عملکرد ارائه کنند؛ اگر دولت یازدهم درگیر انتخابات شود توانایی ارائه این گزارش را ندارد. متاسفانه عنوان انتخابات در کشو مجوزی برای تخریب و بی‌اخلاقی است . افراد در زمان انتخابات به معرفی خود نپرداخته و دیگران را تخریب می‌کنند. حتی عده‌ای تلاش دارند رقیبان خود را رد صلاحیت کنند. در زمان انتخابات‌های قبلی هجمه‌های زیادی به من وارد شد و زمانی که مطرح کردیم برنامه خود را ارائه دهید اعلام کردندکه در حال تدوین برنامه هستند.

احمدی‌نژاد بار دیگر مدعی شد: برخی از بالا بودن پرچم انقلاب در این دو دوره ناراحت بودند. در دام دشمن افتادن هیچ افتخاری ندارد در حال حاضر به خاطر مصلحت کشور سکوت می‌کنیم و بنده خود را فدای انقلاب می‌کنم. حواس‌مان باشد که تمامی هجمه‌ها به دولت‌ قبل، زدن اصل انقلاب است. دفاع از دو دولت قبل دفاع از انقلاب است. در طول 8 سال حتی برای ساعتی فاقد برنامه مشخص نبودیم.

وی با اشاره به میزان ثروت‌های تمامی افراد دولت‌های نهم و دهم مدعی شد: تمامی ثروت این افراد یک صدم یک نفر از افراد دولت جدید نمی‌شود! این موضوع مشخص می‌کند چه کسی برای خود تلاش می‌کند و چه کسی تمامی تلاش خود را برای مردم دارد!

رئیس‌جمهور سابق گفت: یک جریان علیه خط امامت در طول تاریخ و صدر اسلام فعال هستند و همین جریان نیز این هجمه را علیه دولت‌های نهم و دهم ایجادکردند. یعنی دولت‌های نهم و دهم هیچ نقطه سفید و عملکرد مثبتی نداشت؟ تمامی تهمت‌هااز جمله ضد ولایت فقیه بودن،بهایی بودن و غیره را به این دولت زدند. مشکل این جریان‌ها با احمدی‌نژاد نیست، من که کسی نیستم و تنها سرباز کوچک ملتم. این هجمه منظور دیگری دارد.