سخنگوی دولت مطرح کرد:

روابط ما با آمریکا در حال پیشرفت است

سخنگوی دولت با اشاره به دستاوردهای برجام اظهار داشت: مخالفت‌های آمریکا علیه ایران همچنان ادامه دارد،

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
روابط ما با آمریکا در حال پیشرفت است
نوآوران -

5 کشور دیگر به تناسب، همکاریهای خود را با کشورمان ادامه میدهند، هر چند آنها هم یکدست نیستند، بنابراین این آمریکاییها هستند که اگر روند خصومت با ایران را ادامه دهند خود منزوی خواهند شد، چراکه جمهوری اسلامی ایران توانسته حسن نیت و حقوق واقعی بینالمللی خود را به جهان ثابت کند.

نوبخت متذکر شد: اگر آمریکا با ظنی که نسبت به ایران دارد خصومت خود را ادامه دهد زمینه انزوا خود را فراهم کرده و 5 کشور دیگر با او همکاری نخواهند داشت چراکه طبق گزارشات، ایران به عنوان کشوری دینمدار به تعهدات خود پایبند بوده است.

    در پاسخ به سازمان سیا فرآیند داریم

نوبخت در واکنش به سوالی مبنی بر اینکه چرا موضعگیری وزارت خارجه نسبت به اظهارات اخیر رئیس سازمان سیا با اندکی تاخیر صورت گرفت، گفت: سیاست خارجی ما یک نظام و فرآیندی برای اتخاذ و همچنین ابلاغ سیاستهایش دارد.

سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه به جهت اهمیت موضوع در بخش وزارت امور خارجه ما سخنگوی ویژهای انتخاب شده است تا بلافاصله نسبت به موارد مختلف و البته به تناسب موضعگیری کند، اظهار داشت: در این رابطه پاسخ داده شد و بنده فکر میکنم که با همان روش قبلی و قواعدی که برای اتخاذ سیاستهای خارجی است، در این زمینه هم مثبت عمل شده است.

 تبعیض در آزمون ها

نوبخت در پاسخ به سوال که باتوجه به دستور رئیس جمهور برای تعویق آزمون استخدامی و بررسی بیشتر درباره تبعیض جنسیتی ادامه داد: برای گزارش آزمون در چارچوب مدیریت خدمات کشوری فرآیندی طی میشود و ما طبق بند (ج) ماده 24 به ازای هر سه نفر که از سیستم نظام اداری خارج میشوند یک نفر را میتوانیم داخل کنیم و این دستگاهها هستند که به ما توضیح میدهند برای چه پستی در حال حاضر نیاز به شاغل جدید وجود دارد. وی از ارائه گزارشی در این رابطه به رئیس جمهور خبر داد و گفت: این گزارش به دلیل وجود عدم رعایت نسبت جنسیتی، به دستور رئیس جمهور مورد بررسی قرار گرفت که نتیجه این بررسی ها هم فردا در جلسه سخنگوی دولت ارائه خواهد شد.

 پرونده حسین فریدون

وی در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آخرین خبرها از وضعیت آقای «حسین فریدون» دستیار ویژه رئیس جمهور چیست و آیا برای وی پروندهای در قوه قضاییه تشکیل شده، گفت: تا جایی که بنده در این خصوص میتوانم اظهارنظر کنم همین گمانه زنیهایی است که در رسانهها صورت میگیرد و ما شاهد این هستیم که برخی از رسانهها توجه خاصی به این موضوع دارند کما اینکه عدم حضور حسین فریدون هم در چند هفته اخیر خود به گمانهزنیهای صورت گرفته دامن زد که این مساله مشخص میکند تمامی گمانهزنیها نادرست و دروغ بوده است. امیدواریم گمانهزنیهایی که برخی رسانهها با نگاههای سیاسی خودشان ارائه میکنند صحت نداشتهباشد.

 لغو کنسرت ها نابسامانی است

سخنگوی دولت در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه در ماجرای تعطیلی کنسرتها پلیس میگوید تامین امنیت کنسرتها با ما است و حداکثر سه، چهار درصد بیشتر کنسرتها به دلایل امنیتی تعطیل نشدهاند و وزارت ارشاد در مقابل میگوید تعطیلی کنسرتها به خاطر ورود به ماجرا است نگاه شما به این مساله چیست، اظهار داشت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مرجع رسمی برای صدور این مجوزها است و اعتقادمان این است که در چارچوب موازین، حقوق شهروندی رعایت شود و لغو کنسرت هایی که برای آنها مجوز صادر شده اما برگزار نمی شود یک نوع نابسامانی اجتماعی را به همراه دارد و امیدواریم که سایر دستگاهها هم هماهنگی لازم را داشته باشند و زمانی که یک مرجع اصلی مجوزی را صادر میکند باید پیرو آن باشد زیرا ضابطین برای حفظ امنیت هستند که این موضوع به لغو کردن مجوزها ارتباطی ندارد. نوبخت در پاسخ به سوال خبرنگاری در رابطه با هفتهنامه یالثارات که قبلا لغو مجوز شده بود اما دیروز سخنگوی وزارت ارشاد اعلام کرد مجدد لغو مجوز شده و در پی آن مدیر مسئول یالثارات از پخش این هفته نامه در روز چهارشنبه خبر داد، گفت: از سخنگوی هفته‌‌نامه یالثارات بپرسید. سخنگوی دولت در پایان با اشاره به اعطای هدایا و جوایز به قهرمانان المپیک خاطرنشان کرد: دولت به جهت تقویت ورزشکاران، اعتباراتی را برای آنها در نظر گرفت که در اسرع وقت پرداخت شد، حتی کیومرث هاشمی نیز از دولت برای اعطای به موقع هدایا تقدیر کرد. در هر حال هر گروهی همچون فرهنگیان، کشاورزان و ورزشکاران درخواستها و مطلبات خاص خود را دارند اما ما تلاش میکنیم پاداش قهرمانان المپیکی را قبل از خشک شدن عرق آنها پرداخت کنیم.