جزییات مذاکرات بی سابقه ایران و اروپا درباره حقوق بشر

دیدار ظریف و موگرینی

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه گفت: چگونه غربی‌ها منافقین را که 20 هزار نفر را در کشورمان ترور کردند مدافع حقوق بشر می‌دانند. محمدجواد لاریجانی با بیان این‌که «انسان غربی سکولار و لیبرال و امنیت اساس تشکیل حکومت های غربی است»

  1. ۱۱ ماه،۳ هفته قبل
  2. ۰
جزییات مذاکرات بی سابقه ایران و اروپا درباره حقوق بشر
نوآوران -

گفت: محصول رفتار غربی ها تمدن غرب است. اروپاییها پیشنهاد مذاکره درباره حقوق بشر را دادهاند اما آنها میخواهند از یک موضع خاص مذاکره و نظرات خود را تحمیل کنند.  اگر مذاکراتی انجام شود ستاد حقوق بشر قوه قضاییه بر آن نظارت جدی میکند و ما قائل نیستیم که منطق غربی درباره حقوق بشرتحمیل شود. وی افزود: اگر روش زندگی اسلامی که ملتی آن را انتخاب کرده از آن بگیریم بزرگترین جنایت را در حق بشریت انجام دادهایم. ما درباره عملکردها آماده مذاکره هستیم اما نباید غربیها خود را الگو قرار دهند. موضوع مذاکره از طرف ستاد حقوق بشر قوهقضاییه به وزارت امور خارجه کشورمان داده شده و آقای ظریف در مذاکرات مقدماتی با خانم موگرینی درباره این بحث پیشرفت داشته است.

 جزئیات مذاکرات بیسابقه حقوقبشر با حضور ظریف و موگرینی

وی خاطرنشان کرد: در دوره گفتوگوی انتقادی با غرب تجربه تلخی ایجاد شد و گفتگوهای جدید برای تکرار نشدن آن تجربه های تلخ است. در آن دوران آنها در موضع انتقاد بودند و ما باید به سوالهای آنها پاسخ میدادیم. به درک که آنها از ما ناراضی هستند و مگر قرار ما دل آنها را به دست آوریم. در آن دوره از گفتوگوها آنها مذاکره را به مسائل دیگر مربوط کرده بودند یعنی اگر آلمان میخواست یک ماشین به ایران بفروشد صدراعظم آن کشور به ما میگفت فلان زندانی را آزاد کنید. اینگونه مذاکره مضحکترین گفتوگوی حقوق بشری است. دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه باز شدن فضا برای بشریت در تجربههای جدید و امکان مفاهمه در این گفتوگوها را دلیل پیشنهاد مذاکره حقوق بشر با غرب بیان و اظهار کرد: برای باز شدن فضا برای ملتهای اسلامی تلاش میکنیم چه غربیها بخواهند و چه نخواهند. غربیها از این نوع گفتوگو استقبال نخواهند کرد و میخواهند چیزی شبیه برجام دو،  سه، چهار و پنج راه بیندازند و بعد بگویند اگر میخواهید کمی شیرهای بانکها را برایتان باز کنیم اجازه دهید علیه اسلام نیز حرف زده شود.  وی گفت: در هیات مذاکره حقوق بشر با غربی ها ترکیبی از متفکران، مسئولان قضایی و سیاست مداران علاقه مند حضور خواهند داشت. وی غربیها را «خودبین ، تحمیل گر و منافق» توصیف کرد و افزود: اشکالهایی که آنها به ما میگیرند به دلیل این ویژگیهای غربیهاست. بیش از 90 درصد تهاجم غرب درباره حقوق بشر به قوه قضاییه است . غربیها میپرسند چرا نظام مدنی ما بر اساس قوانین اسلام است، چرا اجازه نمیدهیم بر ضد تفکر و نظام اسلامی جریان سیاسی راه اندازی شود و چرا با تروریسم مبارزه میکنیم. غربی ها مدافع حقوق بشری هستند که از دل آن القاعده ، داعش و تروریست خارج شود. دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه افزود: چگونه غربیها منافقان را که 20 هزار نفر را در کشورمان ترور کردند مدافع حقوق بشر میدانند. اینکه تعداد زیادی اعدام انجام می دهیم خوشحال نیستیم اما جنگ بیامانی در مبارزه با مواد مخدر داریم . به برکت وجود ژنرال های ناتو در افغانستان کشت خشخاش در این کشور 40 برابر افزایش یافته است. این ژنرال ها عصرها از این مواد افیونی استفاده میکنند اما این حجم مواد مخدر برای آنها زیاد است و بقیه آن را احتمالا به برلین می فرستند.

نوشتارهای مرتبط

تازه های سیاست داخلی