توضیحات دادستان کشور درباره بازداشت جزایری

بلندپروازی های شهرام

-24 آبان‌ماه سال 80 در پرواز امارات فرودگاه مهرآباد تهران بازداشت جوان 29 ساله ای تبدیل به سوژه جذاب خبری شد که همچنان نام او را در رسانه ها حفظ کرده است.شهرام جزایری همیشه خبر ساز است و این‌بار در مشهد.او که با هدف سخنرانی درباره شرکت پدیده به مشهد سفر کرده بود، با صدور دستور قضائی بازداشت شد. قبل از آنکه مدیرعامل سابق پدیده با عناوین اتهامی مطرح شده دستگیر شود شایعاتی در فضاهای مجازی عنوان شد که نشان می‌داد قرار است شهرام جزایری مجموعه پدیده را راه‌اندازی کند.

  1. ۱۱ ماه،۲ هفته قبل
  2. ۰
بلندپروازی های شهرام
نوآوران -

مرتضی سیمیاری-24 آبان‌ماه سال 80 در پرواز امارات فرودگاه مهرآباد تهران بازداشت جوان 29 ساله ای تبدیل به سوژه جذاب خبری شد که همچنان نام او را در رسانه ها حفظ کرده است.شهرام جزایری همیشه خبر ساز است  و این‌بار در مشهد.او که با هدف سخنرانی درباره شرکت پدیده به مشهد سفر کرده بود، با صدور دستور قضائی بازداشت شد. قبل از آنکه مدیرعامل سابق پدیده با عناوین اتهامی مطرح شده دستگیر شود شایعاتی در فضاهای مجازی عنوان شد که نشان می‌داد قرار است شهرام جزایری مجموعه پدیده را راه‌اندازی کند. پس از آنکه مدیرعامل سابق پدیده با تفهیم اتهام کلاهبرداری از طریق فروش غیرقانونی اوراق موسوم به سهام از سوی «قاضی حیدری» بازداشت و روانه زندان شد، برنامه تبلیغی به راه افتاد که قرار است شهرام جزایری در همایشی تحت عنوان «بررسی چالش‌های پیش روی شرکت پدیده در ورود به فرابورس و تامین نقدینگی» سخنرانی کند شهرام یکی ازاولین مجرمان اقتصادی که دستگیری‌اش یک زلزله سیاسی – خبری ایجاد کرد و فساد را بر سر سفره شام مردم آورد در کوچه و بازار در باره جزایری بستنی فروش اهوازی که حالا یک تاجر بزرگ سیاسی است حرف می زدند و دادگاه او را از اخبار شبکه های خبری پیگیری می کردند او بعد از پایان محکومیتش سعی کرد چهره ای دیگر از خود نشان دهد او با رسانه ها مصاحبه می کرد و می خواست یک تئورسین اقتصادی از خودش بسازد ،اما شهرام باز هم بلند پروازی هایش برایش دردسر شده است او در مصاحبه ای می گوید «من به دنبال تأسیس «بانک جهانی شهرام» هستم که قرار است بازارهای بین‌المللی را نیز پوشش بدهد. در این مسیر هم برخی دوستان مطرح کردند که فیلم آن را هم بسازم، یعنی فیلم «بانک جهانی شهرام». البته هنوز فیلم‌نامه آن به پختگی نرسیده است... این فیلم با هدف تغییر نگاه مردم به شهرام جزایری ساخته می‌شود. یک فیلم مثل همه فیلم‌های سینمایی که خودم هم قرار است در آن بازی کنم. منتها در این فیلم قطعا خطوط قرمز نظام را رعایت می‌کنیم.» شهرام جزایری نخستین چهره‌ای نیست که با تکیه بر چنین سرمایه‌هایی، افسانه ای سودای بلند پروازی های کودکانه را داشت . بابک زنجانی بارزترین نمونه سرمایه گذاری بدنه اقتصادی غیرمتخصص در حوزه سینما ورزش و.. با سرمایه‌های خاص بود که اگرچه چند شخص آشنا به این حوزه را به عنوان مشاور انتخاب کرده بود، در عمل سرمایه گذاری که در این بخش انجام داد، حاصلی جز چند عکس یادگاری برای زنجانی در کنار بازیگران و ورزشکاران و مدیران ورزشی در پی نداشت.

دلیل بازداشت شهرام جزایری تشریح شد

دادستان کل کشور درباره بازداشت شهرام جزایری گفت که وی برای جلوگیری از بروز برخی از مسائل بازداشت موقت است تا تحقیقات تکمیل شود. وی در پاسخ به سوالی در رابطه با تشریح جزئیات بازداشت شهرام جزایری در مشهد نیز اظهار کرد: پرونده پدیده در مشهد درحال رسیدگی است و اخیرا هم مدیرعامل سابق پدیده بازداشت شده است در جریان این مساله ظاهرا شهرام جزایری یک برنامه‌ای در مشهد داشته  و ورود به مساله ای کرده است که در حوزه اختیارات آن هیئت تعیین شده بوده است. به همین منظور و برای جلوگیری از بروز برخی از مسائل این فرد را احضار کردند و بازداشت موقت است تا تحقیقات تکمیل شود. منتظری در رابطه با عنوان اتهامی این فرد نیز گفت: آن‌چه که به ما اطلاع داده‌اند این است که در رابطه با مسائل پدیده وی بازداشت شده است.