برنامه اصلاح طلبان برای انتخابات 96 مشخص شد:

هاشمی رفسنجانی : اهداف بزرگ با روحانی

تیر ماه 1376 بود که غلامحسین کرباسچی شهردار وقت تهران گفت «هاشمی در کسوت یک حکیم سیاسی است او اندیشه ای را در غیر متعارف ترین شرایط سیاسی ساخته است »،دو دهه لازم بود تا مشخص شود هاشمی برای انقلاب و ایران نقش یک مصلح سیاسی را دارد.

  1. ۱۱ ماه،۲ هفته قبل
  2. ۰
هاشمی رفسنجانی : اهداف بزرگ با روحانی
نوآوران -

درست بعد از 8 سال طوفانی و پر فراز و نشیب احمدی نژاد که هاشمی خود یک تنه وارد میدان شد و هزینه های آن را نیز پرداخت به تعبیر کرباسچی  «هاشمی می دانست این تحریمها خصوصا تحریمهای شورای امنیت ممکن است، راحت گذاشته شود ولی برداشتن و رفع آن به این سادگیها نیست؛ توجه نکردند. جای دلواپسی آن زمان بود نه الان. آن زمان که آقای هاشمی دلواپس این بودند که گذاشتن این تحریمها چه بلایی سر کشور میآورد و چقدر رفع آنها برای کشور هزینه برمیدارد».کرباسچی معتقد بود باید مجسمه هاشمی را ساخت .

فرمانده ارشد جنگ تحمیلی حسین علایی هم همین اعتقاد را دارد و در مناظره با الله کرم می گوید مدیریت هاشمی به گونه ای بود که باید از مجسمه او طلا گرفت کردهاشمی با حمایت از روحانی در سال 92 و لیست امید در سال 94 نشان دارد درراس هرم تصمیم گیری اصلاح طلبان و میانه رو ها و تکنو کرات ها قرار دارد.

     از روحانی حمایت کنید

در روزهایی که اصلاح طلبان با تردید از روحانی حرف می زنند و عارف بجای حمایت جدی از روحانی از حمایت فراکسیون امید از نامزد اصلاح طلبان می گوید! هاشمیبه میدان آمده و می گوید روحانی تنهاست هاشمی حتی افق حمایت از روحانی را نیز ترسیم می کند و در جمع مدیرران آموزش و ژرورش می گوید باید از روحانی حمایت کرد تا به اهداف انقلاب برسیم

آیتالله هاشمی رفسنجانی، در بخش دیگری از سخنان خویش، برداشتن سایه تهدید و جلوگیری از گسترش تحریم را یکی از ارزندهترین کارهای دولت دکتر روحانی دانست و با اشاره به دستاوردهای برجام در ابعاد داخلی و خارجی، گفت:  از کارهای بسیار ارزشمند دولت روحانی این بود که تحریمهای طولانی، خطرناک و واقعا کشنده را از جلوی پای ما برداشت.

     با اهداف سیاسی به روجانی حمله می کنند

هاشمی می گویدمتأسفانه عدهای با اهداف سیاسی برجام را زیر سوال میبرند، در حالی که ما قبل از آن در هواپیمایی، کشتیرانی، بیمه، فروش نفت، بانک و صادرات و واردات مشکلات واقعی داشتیم. محدودیت هواپیماها برای سوختگیری و محدودیتهای کشتیهای کشورمان در زمان تحریم وجود داشت. این مسائل سم مهلک بود یا برجام؟ ما با 450 بانک در دنیا کار میکنیم، البته چند بانک هم هستند که آمریکا در آن سهم دارد و می گوید ما تحریمها را لغو نکردهایم که البته این مسئله هم مربوط به حقوق بشر، تروریسم و فلسطین و لبنان است. البته ما میتوانستیم آن را هم حل کنیم. وی در ادامه صنعت ایتر و جوش هستهای را مصداق امروزی آیه «سخر لکم الارض و السماء» دانست و با تشریح امتیازات جوش هستهای در مقابل شکافت هستهای، گفت: این علم وارد حوزه تحقیقات بشر شده است و الان چند کشور دارند، اولین نیروگاه را در فرانسه میسازند. هاشمی رفسنجانی، با بیان این جمله که «در برجام پذیرفتهاند ایران هم هشتمین عضو آن 7 عضو سابق شوند»، گفت: مواد آن عمدتاً آب دریاست و مصرف آن هیچ خطری ندارد.

    دولت با مردم حرف بزند

هاشمی گفت به شرایط و شروط عضویت ایران در آن جمع اشاره کرد و گفت: ما پذیرش دانشجو برای ایتر را برعهده میگیریم که نتیجه برجام است. ایشان با انتقاد از تعبیر کسانی که «برجام را سمّ مهلک میدانند»، گفت: در درون کشور دعواهایی راه انداخته شده است که سرمایه‌‌گذاران خارجی را برای سرمایهگذاری در ایران به تردید میاندازد.

دولت باید فهرست دستاوردهای برجام را براساس عقل و منطق بیشتری برای مردم بازگو کند. رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، معتقد است وی با بیان علل رشد و پیشرفت آلمان و ژاپن، گفت: راه علم و دانش در ایران باز شد و شما معلمها به عنوان دلسوزان باید دانشآموزان را با این مسایل آشنا کنید.

    برای دوره دوم از روحانی حمایت کنید

هاشمی رفسنجانی، با اشاره به هوچیگریها، سمپاشی و تخریبهایی که علیه دکتر روحانی میشود، گفت: باید کاری کنیم که ایران در دور دوم دولت روحانی به اهداف بزرگ علمی برسد و بسیاری از این سمپاشیها، اهانتها و هوچیگریها برای این است که ما به اینجا نرسیم که این بسیار خطرناک است. در مقابل منافع ملی و منابع کشور، اصلاحطلب و اصولگرا ندارد و باید همه دلسوزان کشور باشند. باید این امنیت را پایدار کنیم و نباید کشور را دچار
مشکل کنیم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان اینکه ما نباید با حرفهای نسنجیده و بیمنطق به اسم انقلابیگری خود را محدود کنیم، گفت: متأسفانه برخی به اسم انقلابیگری سفارتخانهای را آتش میزنند و بهانه دست دشمن میدهند و مردم را از حج محروم میکنند و به عربستان که میخواست جلوی حج ما را بگیرد، بهانه میدهند، درحالیکه رهبری انقلابیگری را برای ما تعریف کردهاند.