محمدرضا عارف:

فضای امنیتی که در گذشته وجود داشت در شأن نظام نبود

رئیس فراکسیون امید اظهار داشت: رئیس جمهوری کشورمان حل مساله حصر را فراموش نکرده اند و می دانم دغدغه بسیاری از دلسوزان هم رسیدگی به موضوع حصر است. به شرایط پیچیده کشور هم همگان آشنایی دارند وانشاءلله  با ساز و کار منطقی این مساله حل شود.

  1. ۱۱ ماه،۲ هفته قبل
  2. ۰
فضای امنیتی که در گذشته وجود داشت در شأن نظام نبود
نوآوران -

 محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی  در دیدار جمعی از نمایند گان نشریات دانشجویی دانشگاههای سراسر کشور با تبریک دهه کرامت و میلاد امام رضا (ع) با اشاره به فعالیتهای دانشجویی بهویژه در نشریات دانشجویی بر ضرورت خودسازی و ارتقاء فرهنگ دانشجویان در کنار فراگیری علم تاکید کرد و اظهار داشت: بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاهها الگوی رفتاری جامعه هستند و باید در ارتقاء سطح فرهنگ دانشگاه و جامعه از طریق فعالیتهای دانشجویی تلاش کرد.

وی تاکید کرد: مسئولان دانشگاه باید به این باور برسند  راه ارتقای سطح فرهنگی دانشگاه برخوردهای خشن و کمیته انظباطی نیست و نباید از ظرفیتهای عظیم دانشجویی غافل بود.   

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه رسالت علمی دانشجویان نباید فراموش شود، به روند طی شده از خرداد 92 تا انتخابات مجلس دهم اشاره کرد و گفت: فضای امنیتی که در گذشته در کشور و دانشگاهها وجود داشت نمیتوانست ادامه داشته باشد چون چنین فضایی درشأن نظام اسلامی نبود و با آرمانهای امام (ره) و انقلاب اسلامی فاصله داشت. به همین دلیل جوانان بهخصوص دانشجویان در خرداد 92 به این نتیجه رسیدند که باید فضای کشور تغییر کند و در این مسیر نخبگان هم همراه جوانان شدند و پروژه تغییر با موفیقت در گام اول به سرانجام رسید.

رئیس فراکسیون امید با تاکید بر اینکه برنامه اصلاح طلبان اصلاح مسیر و عدم بازگشت به گذشته بود، یادآور شد: متاسفانه به دلیل سوء مدیریتهای صورتگرفته از بسیاری از شاخص‌‌های پیشرفت و توسعه عقب ماندیم و رسیدن به اهداف ترسیم شده در سند چشم انداز با کندی صورت میگیرد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به انتخابات مجلس دهم و با بیان اینکه برای ادامه مسیر آغاز شده، تصمیم به ائتلاف با جریان اعتدال گرفتیم، گفت: در انتخابات 92 ائتلافی صورت نگرفت و بر اساس خرد جمعی و مقتضیات زمان تصمیمی عقلانی گرفته شد ولی در انتخابات مجلس دهم  به این نتیجه رسیدیم که با اعتدالیون و حامیان دولت ائتلاف کنیم و برای این ائتلاف هم هزینه‌‌هایی داده شد و حتی برخی از کاندیداهای حزبی جریان اصلاح طلب هم به دلیل ائتلاف صورت گرفته نتوانستند در داخل لیست امید
قرار گیرند.

رئیس شورای عالی سیاست گذاری انتخاباتی اصلاح طلبان با اشاره به فعالیت این شورا گفت: تشکیل شورای عالی سیاست گذاری انتخاباتی اصلاح طلبان دستاورد ارزشمند جریان اصلاح طلب بود و به موفقیت های خوبی هم دست پیدا کرد و برای ادامه انسجام و وحدت اصلاح طلبان، تداوم فعالیت شورای عالی با آسیب شناسی عملکرد آن و انجام اصلاحات لازم در ساز و کار شورا  در دستور کار قرار دارد.

عارف در ادامه و در پاسخ به سئوالی درارتباط با مساله حصر، تصریح کرد: رئیسجمهور محترم حل مساله حصر را فراموش نکردهاند و می دانم دغدغه بسیاری از دلسوزان هم رسیدگی به موضوع حصراست. به شرایط پیچیده کشور هم همگان آشنایی دارندوانشاءلله  با ساز و کار منطقی این مساله حل شود.

وی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به قانون فعلی انتخابات این قانون را دارای اشکالات فراوان دانست و خاطرنشان کرد: لایحه قانون جامع انتخابات باید بر اساس سیاست های کلی انتخابات که اخیرا در مجمع تشخیص مصلحت نظام تصویب شده است پس از ابلاغ توسط مقام معظم رهبری تدوین و تقدیم مجلس شورای اسلامی شود و مجلس هم باید با اولویت این لایحه را بررسی کند و امیدوارم در انتخابات آینده قانون جدید مورد استناد قرار گیرد.